close
دانلود آهنگ جدید

آموزش طرزتهیه دسر انجیر و گردو مخصوص سالمندان

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش طرزتهیه دسر انجیر و گردو مخصوص سالمندان آموزش طرزتهیه دسر انجیر و گردو مخصوص سالمندان

آموزش طرزتهیه دسر انجیر و گردو مخصوص سالمندان

              مجموع :آموزش آشپزی

 

 

 

یک دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: از ترکیبات مفید برای سالمندان از جمله مبتلایان به آلزایمر مصرف دسر انجیر و گردو است؛ این ترکیب اثرات مثبتی در درمان بیماری دارد و باعث لینت مزاج و رفع یبوست می شود.


آموزش طرزتهیه دسر انجیر و گردو مخصوص سالمندان,درست کردن دسر انجیر و گردومخصوص سالمندان

 

 

دسر مقوی مخصوص سالمندان


وی درباره خواص متعدد انجیر اظهار کرد: مصرف انجیر خشک در بیماری های خارش دار پوستی می تواند به تشدید بیماری منجر شود، خوردن انجیر خشک خیس خورده همراه با گردوی تازه هم عوارض پوستی آن را کاهش می دهد و منافع آن را دو چندان می کند.

 

وی افزود: مداومت غرغره با آبی که در آن انجیر پخته شده است برای تحلیل ورم لوزه ها و آدنوئید مفید است، مصرف روزانه انجیر خشک خیس خورده همراه با گردو از مکمل های درمانی مناسب در بیماران مبتلا به کمردرد مزمن است.

 

طرز تهیه دسری خوشمزه با انجیر و گردو برای سالمندان:


این دستیار تخصصی طب سنتی ایران یادآور شد: از ترکیبات مفید برای سالمندان از جمله مبتلایان به آلزایمر مصرف دسر انجیر و گردو است؛ این ترکیب اثرات مثبتی در درمان بیماری دارد و باعث لینت مزاج و رفع یبوست می شود همچنین این دسر برای حفظ سلامت سالمندان و سردمزاجان نیز مناسب است.

 

وی عنوان کرد:

 

برای تهیه این دسر به میزان لازم انجیر خشک، گردو و شیر مورد نیاز است؛ باید انجیرها را از قسمت سر باز کرده و با گردوی خرد شده پر کنند و در قابلمه یا "تابه" کنار یکدیگر ردیف کنند به طوری که سرشان به سمت بالا باشد.

 

بعد از چیدن همه، روی آنها شیر بریزید تا جایی که روی انجیر‌ها را بپوشاند، سپس ظرف را روی حرارت ملایم بگذارند تا شیر کاملاً به خورد انجیرها برود، بعد از سرد شدن در یخچال بگذارند و بسته به اشتها، صبح ناشتا، قبل از وعده های غذا و قبل از خواب بخورند.

 

 

 

 

منبع  سایت: tasnimnews.com

 

برچسب ها : آشپزی , آموزش آشپزی , سایت آموزش آشپزی , آموزش شیرینی پزی , سایت شیرینی پزی , دسر انجیر و گردو مخصوص سالمندان , آموزش درست کردن دسر انجیر و گردو مخصوص سالمندان , طرز تهیه دسر انجیر و گردو , آموزش طرزتهیه دسر انجیر و گردو مخصوص سالمندان , درست کردن دسر انجیر و گردو مخصوص سالمندان ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام