تشخیص بارداری با نبض ؛ تعیین جنسیت جنین از روی نبض مادر

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
تشخیص بارداری با نبض ؛ تعیین جنسیت جنین از روی نبض مادر تشخیص بارداری با نبض ؛ تعیین جنسیت جنین از روی نبض مادر

تشخیص بارداری با نبض ؛ تعیین جنسیت جنین از روی نبض مادر

              مجموع :زناشویی

 

 

پس از حاملگی تغییرات زیادی در سیستم قلبی و عروقی رخ می دهد. این تغییرات شامل افزایش میزان جریان خون، افزایش سطح استروژن، افزایش ضربان قلب به  اندازه ۱۰-۱۵ نبض در دقیقه، افزایش میزان متابولیسم پایه و دیگر موارد می شود. طبیعتا از نظر متخصصین طب چینی ، تشخیص بارداری از روی نبض دست با چنین تغییراتی امکان پذیر است.

 


علائم بارداری از روی نبض, محدوده‌های ضربان قلب هدف در دوره‌ی بارداری,اندازه گیری ضربان قلب

 

تست بارداری با نبض :

شایعترین محل گرفتن نبض بدن، نبض شریان شعاعی است. متخصصان طب چینی ضربان نبض مچ دست را به سه قسمت تقسیم می کند که عبارتند از کوبیت (چی)، بار (گوان) و اینچ (چان).

آنها از پالپ انگشت شاخص، انگشتان وسط و انگشتان حلقه استفاده می کنند تا نبض شما را بگیرند و در طول تشخیص با استفاده از مقادیر مختلف فشار انگشتان، شریان های شعاعی را لمس می کنند.

در مراحل اولیه بارداری، نبضی که در موقعیت اینچ دست چپ قرار دارد، به آرامی می زند و کمی لغزنده است. در همان زمان، نبض موقعیت های کوبیت و بار هم آرام و لغزنده تشخیص داده می شود. همانطور که جنین رشد می کند، نبض لغزنده در موقعیت اینچ دست چپ، و نبض موقعیت های کوبیت در هر دو دست قوی تر و واضح تر می شود.

علائم بارداری از روی نبض, محدوده‌های ضربان قلب هدف در دوره‌ی بارداری,اندازه گیری ضربان قلب

تشخیص جنسیت از روی نبض مادر

روش کار اینجوریه:

یه زنجیر(بهتره طلا باشه) رو از روی مچ دست فرد میگذارید….از اون قسمتی که یه حلقه ی کوچیک داره و باید حلقه ی بزرگتر توش قفل بشه بزارید رو نبضش و بعد دو سه ثانیه یکم بکشید بالا که به اندازه ی ۲ ۳ سانتی متر فاصله باشه
بعد زنجیر خودش شروع میکنه به دایره ای چرخیدن
بعد از دایره ای چرخیدن اگه در راستای دستت به صورت عمودی (یعنی در راستای ارنج دستت و انگشتات) به صورت خطی تکون خورد بچه پسر اگه در راستای مچ دستت به صورت خطی تکون خورد بچه دختره

در نظریه طبی چین، مرد یانگ است و زن یین است؛ بر همین اساس سمت چپ نیز یانگ است در حالی که سمت راست یین است.

تست بارداری با نبض,نبض زن باردار,علائم بارداری از روی نبض


بن هو مای ژودر سال ۱۵۶۴ در کتاب خود از قول لی شی ژن که بزرگترین گیاهشناس تاریخ چین محسوب می شود، به این موضوع اشاره می کند که:

« اگر جنین پسر تشخیص داده شود، نبض کوبیت چپ احساس لغزنده تر و سریع تر می شود و شکم مانند کف ظرف وک (یک ظرف غذای سرخ کردنی چینی) متورم می شود. اگر جنین دختر تشخیص داه شود، نبض کوبیت راست لغزنده و سریع تر است و شکم مانند یک چرخ بامبو متورم می شود.»

یی ژونگ جین جیان در دایره المعارف پزشکی خود در سال ۱۷۴۲، تقریبا همین نظر را تایید می کند:

« اگر نبض لغزشی در سمت چپ باشد، نوزاد پسر است و اگر در سمت راست باشد، دختر است. همچنین تشخیص بارداری از روی شکم علائمی دارد. اگر جنین پسر باشد، شکم مانند دیگ می شود و اگر دختر باشد، شکم مانند یک سبد حصیری می شود. »


تست بارداری با نبض,نبض زن باردار,علائم بارداری از روی نبض


بیش از ۲۰ نوع نبض متفاوت وجود دارد. یک متخصص با تجربه می تواند ۲۸ یا حتی ۲۹ نوع نبض را شناسایی کند. نبض لغزنده به صورت آرام و بدون محدودیت جریان دارد، مانند مروارید که در لوله ای بلغزد. اگر نبض سمت چپ لغزنده تر و سریعتر از نبض سمت راست باشد، جنین پسر تشخیص داده می شود، در غیر این صورت دختر تشخیص داده می شود.

اگر نبض های لغزشی در هر دو موقعیت کوبیت در دست ها تقریبا یکسان باشد، زن می تواند به دوقلو حامله باشد. برای نتیجه گیری دقیق تر، تشخیص باید در صبح انجام شود. البته، تنها متخصصان با تجربه طب چینی می توانند دقیقا نبض لغزنده و در نتیجه جنسیت نوزاد را تشخیص دهند.

اگر باردار هستید، می توانید برای تعیین جنسیت و تشخیص بارداری از روی نبض با طب چینی را امتحان کنید.

محدوده‌های ضربان قلب هدف، در دوره‌ی بارداری

برای اندازه گیری دقیق‌تر ضربان قلب، وب سایت Fit Pregnancy توصیه می‌کند که زنان باردار، از محدوده‌ی ضربان قلب هدف، استفاده کنند. زنان غیر متناسب، کم تحرک، یا دارای اضافه وزن، در سنین ۲۰ تا ۲۹ سالگی باید سعی کنند به ۱۲۹ تا ۱۴۴ تپش در دقیقه برسند. و آنهایی که ۳۰ تا ۳۹ سال دارند، باید در محدوده ۱۲۸ تا ۱۴۴ تپش در دقیقه بمانند.

خانم‌های فعال در سنین ۲۰ تا ۲۹ باید تلاش کنند که به ۱۳۲ تا ۱۵۲ تپش در دقیقه دست یابند، و خانم‌های فعال ۳۰ تا ۳۹ ساله باید به ۱۲۹ تا ۱۴۸ تپش در دقیقه برسند. محدوده ۱۴۵ تا ۱۶۰ تپش در دقیقه هم برای خانم‌های متناسب ۲۰ تا ۲۹ ساله و ۱۴۰ تا ۱۵۶ برای خانم‌های متناسب ۳۰ تا ۳۹ ساله توصیه می‌شود.


تست بارداری با نبض,نبض زن باردار,علائم بارداری از روی نبض

اندازه گیری ضربان قلب

کلینیک کلیولند می‌گوید: اندازه گیری ضربان قلب یا نبضتان، ممکن است به شما کمک کند تا برنامه‌ی ورزشی‌تان را ارزیابی کنید. برای اندازه گیری نبض خود، انگشت اشاره و انگشت وسط یک دست را نزدیک قسمت پایین انگشت شست دست مقابل و و روی سمت کف دست، قرار دهید. شما باید یک ضربان خفیف احساس کنید. این، نبض شماست.

با استفاده از یک زمان سنج یا ساعت ثانیه دار، تعداد ضربان قلبتان را در ۱۰ ثانیه بشمارید. برای محاسبه ضربان قلبتان، این عدد را در ۶ ضرب کنید.

 

منبع سایت:iranbanou.com

 

 

برچسب ها : زناشویی , سایت زناشویی , آموزش های زناشوی , بارداری , تشخیص بارداری از روی نبض , تست بارداری با نبض , نبض زن باردار , علائم بارداری از روی نبض , محدوده‌های ضربان قلب هدف، در دوره‌ی بارداری , اندازه گیری ضربان قلب ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام