راز های موفقیت والدین ما در زندگی مشترک شان

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
راز های موفقیت والدین ما در زندگی مشترک شان راز های موفقیت والدین ما در زندگی مشترک شان

راز های موفقیت والدین ما در زندگی مشترک شان

              مجموع :زناشویی

 

 

هر وقت زن و شوهرهای ۹۰ ساله را در پارک می بینم این سوال در ذهنم جرقه می زند که چه چیزی باعث شده ازدواجشان این همه سال پایدار بماند. و چطور ما می توانیم مثل آن ها برای همیشه کنار یکدیگر زندگی خوبی داشته باشیم؟


برای داشتن ازدواج با دوام، با یکدیگر گفتگو داشته باشید,راز دوام ازدواج والدین ما,برای داشتن ازدواج با دوام به همسرتان بیشتر از کودکتان توجه کنید,

 

 

نتایجی که از یکسری مطالعات به دست آمده است می تواند پاسخ مناسبی برای این سوال باشد. در طی این تحقیقات زن و شوهرهای مسنی که ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ سال با هم زندگی کرده اند توصیه هایی را پیشنهاد می کنند که پاسخ خوبی برای این سوال خواهد بود.

  

 

برای داشتن ازدواج با دوام، با یکدیگر گفتگو داشته باشید


شاید این مسئله برای خیلی ها کلیشه ای باشد اما یکی از رازهای ازدواج های با دوام همین ارتباط هاست.

قبل از ازدواج درباره ارزش های خود بگویید و از سازگار بودنشان اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال فقط درباره بچه دار شدن صحبت نکنید درباره تربیت و بزرگ کردنشان هم بگویید.

درباره مسائل مالی بگویید، درباره نحوه درآوردن پول و زمانی که می خواهید بازنشسته شوید.

 

پس از ازدواج درباره خوشحالی ها و ناراحتی ها، درباره چیزهایی که به شما حس خوبی می دهند و بالعکس چیزهایی که حس بدی میدهند، چه چیزی شما را به وجد می آورد و چه چیزی کسل می کند.

هیچوقت به بهانه کم حرف بودن این مسائل را نادیده نگیرید. البته کم حرف ها هم ممکن است زندگی موفقی داشته باشند در صورتی که بدانند چگونه درباره احساساتشان حرف بزنند.

 

 

برای داشتن ازدواج با دوام، به همسرتان بیشتر از کودکتان توجه کنید


وقتی دارای فرزند می شوید مراقب باشید که تمام تمرکز و توجهتان را نصف نصف بین کار و بچه تقسیم نکنید. برای همسرتان هم وقت بگذارید. زوج های شاد می دانند که حتی کودکان هم از یک رابطه خوب بهره می برند.

  

 

برای داشتن ازدواج با دوام، تمایل به تغییر داشته باشید


با گذر زمان موقعیت ها تغییر می کند. زوج های موفق زمانی که مشکلات بزرگ یا کوچک پیش می آید سعی می کنند خودشان را با شرایط وفق بدهند.

  

 

برای داشتن ازدواج با دوام، نیازهای همسرتان را در اولویت قرار دهید


در تحقیقاتی که انجام شده است بیشتر زوج های موفق توجه به رضایت همسرشان را در زندگی بسیار موثر می دانستند. آن ها سعی می کنند یک زندگی آسان و لذت بخش برای همسرشان ایجاد کنند و می دانند که این کار برای هر دو آن ها بهترین زندگی را به ارمغان می آورد.

  

 

برای داشتن ازدواج با دوام، از خودتان مراقبت کنید


این که حواستان به همسرتان باشد به معنی نادیده گرفتن نیازهای خودتان نیست. زوج هایی که یک زندگی بادوام دارند سعی می کنند همیشه خوش پوش و مرتب باشند چون می دانند این کار هم برای خودشان و هم برای همسرشان خوب است.

  

 

برای داشتن ازدواج با دوام، ازدواج را یک تعهد طولانی مدت بدانید


زوج هایی که یک زندگی بادوام دارند اعتقاد دارند که ازدواج یک تعهد همیشگی است. حتی اگر این زندگی سختی ها و مشقات زیادی هم داشته باشد باید آن را حفظ کنند و این تعهدی است که از همان ابتدا با یکدیگر توافق کرده اند.

  

 

 

 

منبع سایت: vidafallah.com

 

 

برچسب ها : زناشویی , سایت زناشویی , آموزش های زناشوی , برای داشتن ازدواج با دوام، با یکدیگر گفتگو داشته باشید , راز دوام ازدواج والدین ما , برای داشتن ازدواج با دوام به همسرتان بیشتر از کودکتان توجه کنید , برای داشتن ازدواج با دوام تمایل به تغییر داشته باشید , برای داشتن ازدواج با دوام نیازهای همسرتان را در اولویت قرار دهید , برای داشتن ازدواج با دوام از خودتان مراقبت کنید , برای داشتن ازدواج با دوام ازدواج را یک تعهد طولانی مدت بدانید ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام