آموزش ساخت خمیر بازی اسلایم به دو روش

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش ساخت خمیر بازی اسلایم به دو روش آموزش ساخت خمیر بازی اسلایم به دو روش

آموزش ساخت خمیر بازی اسلایم به دو روش

              مجموع :کاردستی

 

 

خمیر اسلایم از انواع وسایل بازی جدید برای کودکان است که در طرز تهیه اسلایم از مواد کم خطر و ساده استفاده می شود و شما می توانید این خمیر بازی را به راحتی و با صرف هزینه کمی در منزل تهیه کنید. 

 

کاردستی,سایت کاردستی,آموزش ساخت کاردستی,کاردستی تزئینی,ساخت کاردستی تزئینی

 

خمیر اسلایم دارای حالت ژلاتینی شکل است و این نوع خمیر مانند خمیر بازی باعث رشد و بهبود خلاقیت در کودکان دختر و پسر می شود و اگر شما تمایل دارید استعداد کودک خود را در ساخت انواع کاردستی کودکانه و وسایل مختلف افزایش دهید بهتر است این نوع خمیر بازی را در اختیار او قرار دهید و از کودک خود بخواهید تا وسایل و کاردستی های بی نظیری را به کمک این نوع خمیر در منزل درست کند.


آموزش ساخت کاردستی تزئینی,ساخت کاردستی با وسایل بازیافتی,آموزش درست کردن خمیر اسلایم

 

برای تهیه اسلایم از روش های مختلفی استفاده می شود و شما می توانید با کمک کودک تان در منزل این خمیر بازی را تهیه کنید. در ادامه این مطلب دو روش ساده برای ساخت اسلایم را به شما همراهان عزیز و گرامی آموزش می دهیم.

 

روش اول ساخت خمیر اسلایم با شامپو

مواد لازم 

  • شکر : یک قاشق چایخوری
  • شامپو : ۵۰ گرم
  • کاسه : یک عدد

روش ساخت اسلایم با شامپو 

برای تهیه اسلایم ابتدا شامپو را درون ظرفی مناسب بریزید و به خوبی هم بزنید.


روش ساخت خمیر اسلایم,ساخت خمیر اسلایم,آموزش ساخت خمیر اسلایم


۱/۲ قاشق چایخوری شکر را به شامپو بیفزایید و هم بزنید و بعد از مخلوط شدن شکر و شامپو باقی مانده شکر را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.


ساخت خمیر اسلایم با شامپو,روش ساخت خمیر اسلایم با شامپو


سپس مخلوط مواد را به مدت دو ساعت درون فریزر قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده مخلوط شامپو و شکر را از درون فریزر بیرون آورید.


ساخت خمیر اسلایم با شامپو,آموزش درست کردن خمیر اسلایم با شامپو,آموزش ساخت خمیر اسلایم با شامپو


توجه داشته باشید که خمیر نباید به دست های شما بچسبد و در صورت تمایل می توانید خمیر اسلایم را ورز دهید تا ظاهر بهتری پیدا کند.


ساخت خمیر اسلایم با شامپو,آموزش درست کردن خمیر اسلایم با شامپو,آموزش ساخت خمیر اسلایم با شامپوساخت خمیر اسلایم با شامپو,آموزش درست کردن خمیر اسلایم با شامپو,آموزش ساخت خمیر اسلایم با شامپو


نکات طلایی در ساخت خمیر اسلایم با شامپو

  1. به جای استفاده از شکر می توانید در طرز تهیه اسلایم از نمک استفاده کنید و مخلوط شامپو و نمک را هم بزنید سپس ترکیب شامپو و نمک را به مدت دو روز درون ظرفی در بسته نگه دارید.
  2. در صورت تمایل می توانید شامپو را به تنهایی درون ظرفی مناسب بریزید و به صورت کامل هم بزنید سپس به مدت دو تا سه روز شامپو را به صورت رو باز در مکانی مناسب قرار دهید.
  3. برای تهیه خمیر اسلایم رنگی می توانید مقداری رنگ خوراکی یا آبرنگ به خمیر اضافه کنید و خمیر را ورز دهید تا همه قسمت های آن به رنگ دلخواه شما در آید.

ساخت خمیر اسلایم با شامپو,آموزش درست کردن خمیر اسلایم با شامپو,آموزش ساخت خمیر اسلایم با شامپو


روش دوم دستور تهیه اسلایم

مواد لازم 

  • آب ولرم : ۱ فنجان
  • چسب چوب
  • پودر بوراکس : ۱ قاشق غذاخوری
  • آبرنگ یا رنگ خوراکی

دستور تهیه خمیر اسلایم 

پودر بوراکس را درون ظرفی مناسب با ۱ فنجان آب ولرم ترکیب کنید و هم بزنید تا پودر بوراکس به خوبی درون آب حل شود. درون ظرفی دیگر ۱/۲ فنجان آب را با ۱/۲ فنجان چسب چوب مخلوط کنید.

 

,آموزش درست کردن خمیر اسلایم,روش ساخت خمیر اسلایم,ساخت خمیر اسلایم,آموزش ساخت خمیر اسلایم


سپس رنگ خوراکی یا آبرنگ را به مخلوط چسب چوب بیافزایید همچنین در صورت تمایل می توانید مخلوط چسب چوب را به درون ظرف های کوچک بریزید و هر کدام را به رنگی مختلف در آورید.


,آموزش درست کردن خمیر اسلایم,روش ساخت خمیر اسلایم,ساخت خمیر اسلایم,آموزش ساخت خمیر اسلایم
در مرحله بعدی طرز تهیه اسلایم پودر بوراکس و مخلوط چسب چوب را با یکدیگر ترکیب کنید و به مدت ۳۰ ثانیه اجازه دهید تا مخلوط مواد سفت شوند.


,آموزش درست کردن خمیر اسلایم,روش ساخت خمیر اسلایم,ساخت خمیر اسلایم,آموزش ساخت خمیر اسلایم
در این مرحله خمیر اسلایم آماده است و شما می توانید این نوع خمیر را درون ظرف دربسته نگهداری کنید و از خشک شدن آن جلوگیری کنید.


,آموزش درست کردن خمیر اسلایم,روش ساخت خمیر اسلایم,ساخت خمیر اسلایم,آموزش ساخت خمیر اسلایم


در این مطلب با ۲ روش ساده برای طرز تهیه اسلایم آشنا شدید که امیدواریم با کمک این روش ها بتوانید خمیر اسلایم را به راحتی در منزل تهیه کنید.

 

 

منبع سایت:http://arga-mag.com

 

 


برچسب ها : کاردستی , سایت کاردستی , آموزش ساخت کاردستی , کاردستی تزئینی , ساخت کاردستی تزئینی , آموزش ساخت کاردستی تزئینی , ساخت کاردستی با وسایل بازیافتی , آموزش درست کردن خمیر اسلایم , روش ساخت خمیر اسلایم , ساخت خمیر اسلایم , آموزش ساخت خمیر اسلایم , ساخت خمیر اسلایم با شامپو , روش ساخت خمیر اسلایم با شامپو , آموزش درست کردن خمیر اسلایم با شامپو , آموزش ساخت خمیر اسلایم با شامپو ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام