راه های جذب خواستگار خوب

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
راه های جذب خواستگار خوب راه های جذب خواستگار خوب

راه های جذب خواستگار خوب

              مجموع :زناشویی

 

 

طبیعتا برای هر دختر جوانی، زمانی فرا می‌رسد که تمایل دارد ازدواج کند و با فرد ایده‌آلش زندگی مشترک تشکیل دهد. اما یکی از دلایل اصلی بالا رفتن سن ازدواج دختران در جامعه امروز این است که، دختران خوب توسط خواستگاران خوب کمتر دیده می‌شوند و افراد نمی‌توانند فرد ایده‌آلشان برای ازدواج را پیدا کنند.


چه کنیم تا نظر خواستگارمان نسبت به ما مثبت باشد,چگونه در جلسه خواستگاری نظر طرف مقابل را بخود جلب کنیم؟

 

طبیعتا برای هر دختر جوانی، زمانی فرا می‌رسد که تمایل دارد ازدواج کند و با فرد ایده‌آلش زندگی مشترک تشکیل دهد. اما یکی از دلایل اصلی بالا رفتن سن ازدواج دختران در جامعه امروز این است که، دختران خوب توسط خواستگاران خوب کمتر دیده می‌شوند و افراد نمی‌توانند فرد ایده‌آلشان برای ازدواج را پیدا کنند.

 

طبیعتا برای هر دختر جوانی، زمانی فرا می‌رسد که تمایل دارد ازدواج کند و با فرد ایده‌آلش زندگی مشترک تشکیل دهد. اما یکی از دلایل اصلی بالا رفتن سن ازدواج دختران در جامعه امروز این است که، دختران خوب توسط خواستگاران خوب کمتر دیده می‌شوند و افراد نمی‌توانند فرد ایده‌آلشان برای ازدواج را پیدا کنند. در واقع دختران زیادی را می‌بینیم که قصد جدی برای ازدواج دارند و یک شوهر خوب می‌خواهند، اما متاسفانه باوجود داشتن شایستگی‌های فراوان، خواستگار مناسبی ندارند.

 

دخترانی که بعضا نداشتن خواستگار خوب و مناسب را از بدشانسی و بداقبالی خود می‌دانند. اما مسلما برای جذب خواستگار مناسب، صرف دعا و توکل کافی نیست. اگر دختری هستید که هیچ خواستگاری ندارید یا اینکه همیشه افراد نامناسبی را به سمت خود جذب می‌کنید، شاید لازم باشد برای ایجاد تغییر در این روال، در رفتار و باورهایتان نیز تغییر ایجاد کنید.

 

رادیو عشق مرجع کامل برای آموزش روابط عاطفی است. تیم کارشناسان رادیو عشق به منظور افزایش آگاهی در حوزه عشق و ازدواج، دوره‌های آموزشی متنوعی برگزار می‌کنند. در این دوره مهارت‌ها و تکنیک‌های روانشناسی کاربردی برای جذب مرد مناسب و ایده‌آل، ساختن رابطه عاطفی سالم و رساندن رابطه عاطفی به ازدواج ارائه می‌شود. همچنین در این دوره شما یاد می‌گیرید چطور خواستگاران مناسب با ویژگی دلخواهتان را به سمت خودتان جذب کنید و از مدار معیوب جذب افراد نامناسب و ناشایست خارج شوید.

 

در ادامه بیان می‌کنیم چطور می‌توانید در ۵ مرحله، خواستگاران خوب و مناسب با ویژگی‌های دلخواهتان را جذب کنید:

 

 

مرحله اول: بدانید که در جستجوی چه مردی هستید 


واقعیت این است که اکثر دختران دم‌بخت نمی‌دانند که با چه مردی می‌خواهند ازدواج کنند و هر مردی را که روزگار سر راهشان قرار دهد، می‌پذیرند. گام اول برای جذب خواستگار مناسب این است که خصوصیات مرد دلخواهتان را تعیین کنید. اگر بدانید که چه توقعاتی از شریک آینده‌ی زندگی‌تان دارید، از شکست‌های مکرر و برآورده نشدن خواسته‌هایتان دچار ناامیدی نمی‌شوید.

 

 

برای شروع به نکات زیر فکر کنید. البته فهرست زیر جامع و کامل نیست، اما شما را در مسیر صحیح قرار می‌دهد: 


توقع دارید که خواستگارتان چه خصوصیاتی داشته باشد؟

خواستگار مورد نظرتان باید چه تحصیلاتی داشته باشد؟

ظاهرش باید چطور باشد؟ البته اگر ظاهر برایتان مهم است.

اعتقادات او چطور باید باشد؟

به چه ارزش‌هایی باید معتقد باشد؟


به دنبال ویژگی‌های ظاهری نباشید. واقعیت این است که زنان درباره‌ی خصوصیات ظاهری منعطف‌تر از مردان هستند. در هر حال برای هر دو جنس مهم این است که طرف مقابل به دل بنشیند.

 

اگر خودتان را نشناسید و ندانید که چه توقعی از خواستگارتان دارید، درخواست نخستین مردی را که سر راهتان قرار می‌گیرد، به راحتی قبول می‌کنید. اگر بدانید که خودتان چه ویژگی‌هایی جذابی دارید و ازدواج با شما چه مزایایی دارد، بهتر می‌توانید خصوصیات خواستگاری را که در صدد جذبش هستید، تعریف کنید.

 

نکته‌ی دیگری که برای جذب خواستگار مناسب باید در نظر بگیرید، این است که خواسته‌ها و انتظارات خود از زندگی مشترک را تعیین کنید.

 

 

برای مثال احتمالاً معیارهایتان برای یک رابطه‌ی ایده‌آل این است که: 


با سبک زندگی‌تان تناسب داشته باشد.

با باور‌ها و اعتقاداتتان همخوانی داشته باشد.

هم‌راستا با ارزش‌هایتان باشد.

زندگی‌تان را بهبود دهد.

هر دو طرف علائق مشترکی داشته باشید.

این رابطه به رشد فردی شما کمک کند.

بعد از تعریف یک رابطه‌ی ایده‌آل نوبت به این می‌رسد که سوال مهم زیر را از خودتان بپرسید:

 

آیا خودتان را به گونه‌ای تغییر داده‌اید که شایسته‌ی چنین رابطه‌ای باشید؟ یا این که منفعلانه نشسته‌اید تا شانس در خانه‌تان را بزند؟ بعضی از دختران برای جذب خواستگار به دعا برای باز شدن بخت و ازدواج فوری بسنده می‌کنند که کافی نیست.

 

از این نقطه به بعد باید به نقش و سهم خودتان در رابطه بیشتر توجه کنید تا دید واضح‌تری درباره‌ی خصوصیات خواستگار ایده‌آل و خوشبختی در زندگی پیدا کنید.

 

آیا خواهان برابری هستید؟‌

می‌خواهید نقش خاصی در زندگی مشترک داشته باشید؟

به سبک ارتباطی خاصی نیاز دارید؟

روش خاصی را برای حل مشاجرات زناشویی و رفع اختلافات در نظر گرفته‌اید؟


به نظرتان لازم است که در تمام موضوعات با همسرتان اتفاق نظر داشته باشید یا این که اختلاف نظر در بعضی زمینه‌ها به نظرتان قابل قبول است؟

آیا بعد از رسیدن به یک نقطه‌ی معین در رابطه‌تان نیاز به سطح خاصی از نزدیکی و وابستگی عاطفی دارید؟

 

 

مرحله دوم: ازدواج کردن با شما چه مزایایی دارد؟ 


سوالات فراوانی است که باید از خودتان بپرسید، در این میان مهم‌ترین آن‌ها این است که برای موفق و پویا بودن زندگی مشترک به چه چیز‌هایی نیاز دارید. درس‌های زیادی می‌توانید از گذشته بگیرید، بنابراین وقتی را برای بازبینی گذشته و عبرت گرفتن از اشتباه‌هایتان اختصاص دهید.

 

اکثر بانوان از بازبینی گذشته می‌ترسند، چون یاد گذشته خاطرات دردناک و پشیمانی‌های جانسوز را برایشان زنده می‌کند. درست است که فکر کردن به گذشته خالی از درد نیست، اما اگر از فکر کردن به رابطه‌های عاشقانه‌ی شکست خورده‌ی قبلی فرار نکنید، می‌توانید درس‌های باارزشی از آن‌ها بگیرید. بعد از سفر به گذشته می‌توانید به سوال بعدی ما پاسخ دهید:

 

 

ارزش پیشنهادی شما که برندتان را غیرقابل مقاومت می‌کند، کدام است؟ 


هر انسانی ترکیبی منحصر به فرد از استعداد‌ها و نقاط قوتی است که باعث می‌شود رابطه و زندگی با او مانند هیچ فرد دیگری روی کره زمین نباشد. به خصوصیات منحصر به فرد خود و اثر آن‌ها بر رابطه‌تان فکر کنید تا بتوانید به نتیجه‌ای مانند جمع‌بندی زیر برسید:

 

"من عاشق سفر و آشنا شدن با فرهنگ اقوام و ملل دیگر هستم. این خصوصیت زن معاشرتی و خونگرمی از من ساخته است که از خارج شدن از ناحیه‌ی امن خود و استقبال از چالش‌های جدید نمی‌ترسد. به علاوه من از بیان نظرات و احساسات خود خجالت نمی‌کشم؛ به همین دلیل می‌توانم ارتباط موثر و خوبی برقرار کنم و از سوءتفاهم جلوگیری کنم. چون طرفدار رشد فردی هستم، می‌توانم از همسری که خواهان رشد و بالندگی است، حمایت کنم. " 

 

نتیجه‌گیری شما درباره خودتان می‌تواند کوتاه‌تر یا طولانی‌تر از مثال ما باشد، نکته‌ی مهم این است که جمع‌بندی‌تان چکیده‌ای از بهترین خصوصیات فردی‌تان باشد و نشان دهد که چطور با اتکا به آن‌ها می‌توانید به یک همسر فوق‌العاده تبدیل شوید.

 

 

زناشویی,سایت زناشویی,آموزش های زناشویی,5راه جذب خواستگار خوب

 

 

در خواستگاری به دنبال ویژگی‌های ظاهری نباشید

 

 

مرحله سوم: در مکان مناسب توسط خواستگاران دیده شوید


یکی از دلایل اصلی اینکه بعضی از دختران خوب خواستگار مناسبی ندارند، این است که در مکان مناسب، توسط خواستگاران یا معرف‌های آن‌ها دیده نمی‌شوند.

 

هر مردی به تناسب روحیات خود اوقات فراغتش را در مکان‌های خاصی می‌گذراند و مکان‌های معینی را برای تفریح انتخاب می‌کند. پسر شایسته‌ای که قصد ازدواج دارد، احتمالاً پا به مکان‌های نامناسبی نمی‌گذارند که پسران هوسران آنجا را به پاتوق خود تبدیل کرده‌اند. برای این که خواستگار ایده‌آلتان را جذب کنید، باید در مکان‌های مورد علاقه‌ی او حاضر شوید. احتمالاً خواستگارتان سرش گرم کار‌ها و تفریحاتی مانند ورزش، شرکت در کار‌های مختلف یا هر کار دیگری است که به آن علاقه دارد.

 

از طرفی اگر کار‌هایی را که دوست دارید، انجام دهید و به این ترتیب به یک دختر شاد و سرزنده تبدیل شوید، مطمئن باشید که جذاب‌تر خواهید شد. اگر از زندگی‌تان لذت نبرید و تفریحات مورد علاقه‌تان را پیدا نکنید، مطمئن باشید که فرصت‌های بزرگی را برای جذب یک خواستگار مناسب از دست خواهید داد. به علاوه هر مردی در جستجوی زنی است که تاحدی شبیه خودش باشد؛ بنابراین اگر هر دو علائق یکسانی داشته باشید، این تفاهم شما را به هم نزدیکتر خواهد کرد. 

 

 

مرحله چهارم: سیگنال‌های درست بفرستید 


مردان گیرنده‌های حساسی برای دریافت پیام‌های ظریفی دارند که بسیاری از زنان به آن‌ها توجه نمی‌کنند. اکثر بانوان از حجم احساساتی که مردان در رابطه‌های عاشقانه‌شان تجربه می‌کنند، شگفت‌زده می‌شوند. مردان شاید هوشیاری عاطفی بالایی نداشته باشند، اما سیگنال‌ها را به خوبی می‌گیرند.


 

به پیام‌هایی فکر کنید که حال درونی‌تان را به جهان اعلام می‌کند. از خودتان سوال کنید که آیا برای اعلام وضعیتتان از واسطه‌های زیر استفاده می‌کنید؟ 


لباس و نوع پوشش

انتخاب کلمات هنگام گفتگو

لحن سخن گفتن

زبان بدن

حالات صورت

تماس چشمی

هر فردی حس و حال خاصی دارد، شما هم باید حس و حال خودتان را تشخیص دهید. افرادی که حال و هوایشان روی یک طول موج است، معمولاً یکدیگر را پیدا می‌کنند. 

 

اگر از این شکایت دارید که چرا فقط یک گروه خاص از مردان جذب شما می‌شوند، احتمالاً یا زمان زیادی دور و بر آن‌ها هستید یا خصوصیاتی دارید که آن‌ها نمی‌توانند در مقابلشان مقاومت کنند. 

 

سیگنال‌های بد و اشتباهی که ممکن است، باعث سوءتفاهم و جذب خواستگاران نامناسب شود، عبارت است از:

 

 

ناامیدی


ناامیدی عموماً از رفتار هراسان "نمی‌توانم تو را از دست بدهم" منتقل می‌شود. مردان غالباً این پیام را از معصومانه‌ترین رفتار‌های یک زن دریافت می‌کنند.

 

 

نیازمندی


نیازمندی خواهر کوچکتر ناامیدی است و خودش را به روش‌های مختلف نشان می‌دهد. این نیازمندی به ویژه زمانی پررنگ می‌شود که مشکلی ارتباط بین زن و شوهر را تهدید کند. زنان برای ادامه زندگی به صمیمیت و ارتباط نیاز دارند، بنابراین زمانی که احساس می‌کنند، کشتی رابطه‌شان به گل نشسته است، نشانه‌هایی در رفتارشان دیده می‌شود که مردان را فراری می‌دهد. به همین دلیل است که باید این ترس‌ها را سرکوب کنید. 

 

 

گوشه‌گیر و بی‌علاقه بودن


از یک طرف لازم است که بیش از حد سماجت به خرج ندهید و محتاج رابطه به نظر نرسید، از طرف دیگر نباید این پیام را منتقل کنید که "به من نزدیک نشو. " برخی بانوان نمی‌دانند که وقتی مردی جذبشان می‌شود، چطور به او بی‌اعتنایی می‌کنند و او را از خود می‌رانند. تفاوت بارزی بین سهل‌الوصول نبودن و بداخلاقی کردن و دور از دسترس بودن وجود ندارد. حتی اگر فکر می‌کنید که این مرد خواستگار ایده‌آلتان نیست، باز هم رفتار دوستانه‌ای داشته باشید. در غیر این صورت مسیر خوشبختی را به روی خودتان می‌بندید و انرژی منفی‌ای را از خود ساطع می‌کنید که خواستگار‌های مناسب را از شما دور می‌کند.

 

 

رفتار جلف و زننده 


نقطه‌ی مقابل گوشه‌گیر بودن رفتار جلف و زننده است که اجازه می‌دهد هر مردی وارد حریم شخصی‌تان شود. مرز باریکی بین این دو رفتار وجود دارد که تشخیص دادن آن‌ها از هم گاهی دشوار می‌شود. در عین حال که خونگرم هستید و رفتار دوستانه‌ای دارید، باید نشان دهید که دیگران در برخورد با شما باید حد و مرز‌هایی را رعایت کنند. تعادل را حفظ کنید.

 

برای جذب خواستگار خوب لازم است شما رفتار زنانه داشته باشید، اما در عین حال وقار و متانتتان را هم حفظ کنید.

 

 

مرحله پنجم: بدانید که یک مرد ایده‌آل در جستجوی چه چیزی است 


بخش مهمی از فرایند جذب خواستگار خوب و اجتناب از روبرو شدن با خواستگار نامناسب این است که جذابیت لازم را برای یک رابطه‌ی درازمدت و متعهدانه داشته باشید.

 

واقعیت این است که تقریباً تمام مردان قصد ازدواج دارند. شاید با خودتان فکر کنید که "اما هیچ کدام از دوست پسر‌های من مرد زندگی و ازدواج نبوده است. " تا این که آن‌ها را تصادفی بعد از چند سال می‌بینید که ازدواج کرده‌اند و صاحب فرزند شده‎اند.

 

دلیل چنین اتفاق‌هایی این است که مردان قصد ازدواج دارند، اما اگر حس کنند که طرف مقابلشان فقط درصدد ازدواج کردن است، از تعهد فرار می‌کنند. 

 

نکته‌ی دیگر این است که باید احساسات خاصی را در شریک آینده‌ی زندگی‌تان بیدار کنید تا او حس کند که آمادگی لازم را برای شروع زندگی مشترک پیدا کرده است. به عبارت دیگر مردان با تمام قوا از زنانی که فقط قصد شکار کردن شوهر دارند، فرار می‌کنند. هر مردی در جستجوی زنی است که بخواهد خواسته‌های او را برآورده کند؛ اگر مرد این امنیت و توجه را حس کند، به ازدواج کردن راغب می‌شود.

 

مردان ظرفیت غیرقابل باوری در تامین خواسته‌های زنان دارند. این حمایت فراتر از تامین نیاز‌های مادی است، هر مردی سعی می‌کند که محیطی امن و عاشقانه را برای زنی که دوستش دارد، فراهم کند. فقط لازم است که حس کند این زن همان زن رویاهایش و زن مناسب زندگی او است. 

 

متاسفانه این کاری است که اکثر دختران امروزی نمی‌دانند که چطور باید آن را انجام دهند.

 

 

 

منبع سایت: فردانیوز

 

 

 

 

برچسب ها : زناشویی , سایت زناشویی , آموزش های زناشویی , 5راه جذب خواستگار خوب , چگونه نظر یک خواستگار خوب را به خود جلب کنیم؟ , راه های جلب نظر یک خواستگار , چه کنیم تا نظر خواستگارمان نسبت به ما مثبت باشد , چگونه در جلسه خواستگاری نظر طرف مقابل را بخود جلب کنیم؟ ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام