آموزش دستور پخت خورشت انار و بادمجان ویژه شب یلدا

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش دستور پخت خورشت انار و بادمجان ویژه شب یلدا آموزش دستور پخت خورشت انار و بادمجان ویژه شب یلدا

آموزش دستور پخت خورشت انار و بادمجان ویژه شب یلدا

              مجموع :آموزش آشپزی

 

در شب یلدا معمولاً رسم بر این است که خوراکی های تدارک دیده را به گونه ای زیبا به روی میز یا سفره ای چیده و مهمانان با توجه به تعدادشان دور آن می نشینند. خوردن غذا نیز جزئی از شب یلداست که با انار بسیار لذیذ تهیه می شود. 

 آموزش درست کردن خورشت انار و بادمجان,درست کردن خورشت انار و بادمجان,دستور درست کردن خورشت انار و بادمجان

 


مواد لازم برای دو نفر :

 


گوشت مرغ  ۴۰۰گرم
 دانه انار  ۱پیمانه
 آب انار  ۲ پیمانه
 پیاز متوسط  ۱عدد
 روغن ۲ق س
بادمجان قلمی ۳ عدد

 

 

روش تهیه:


پیاز را پوست کنده و ریز خرد کنید؛بعد در تابه ای مقداری رروغن بریزید و روی حرارت بگذارید وقتی روغن داغ شد پیاز را سرخ کنید و پس از برشته شدن آن را از روغن دراورده به کناری بگذارید.

مرغ را در روغن داغ در تابه گذاشته و سرخ کنید بهتر است هنگام سرخ کردن درتابه را بگذارید تا مرغ بهتر سرخ شود میتوانید کمی نمک و فلفل هم به مرغ اضافه کنید تا طعم دار شود.

 

 

پس از سرخ شدن مرغ دانه های انار را هم به تابه اضاافه کنید و پس از کمی تفت دادن پیاز سرخ شده را هم افزوده و خوب مخلوط کنید.

حالا نوبت اضافه کردن ادویه نمک و فلفل سیاه است پس از کمی تفت دادن مواد داخل تابه،میتوانید آب انار را اضافه کرده و در ظرف را بگذارید تا با حرارت کم آرام آرام بپزد و جا بیفتد.

 

 

بادمجان ها را پوست کنده ،نمک زده و کناری بگذارید.بعد از حدود ۲۰ دقیقه آنها را با دستمال خشک کنید و در تابه ای با مقداری روغن سرخ کنید.۲۰ دقیقه مانده به آخر پخت ،بادمجانهای سرخ شده را به خورش اضافه کنید و اجازه دهید تا خورش جا بیفتد.

 

 

*اگر آب انار در دسترس نبود مبتوانبد ۲ قاشق سوپخوری رب انار غلیط اضافه کنید.

**ادویه خورشی شامل زیره سیاه زنجبیل جوز هندی فلفل قرمز زردچوبه و فلفل سیاه است همینطور اگر دانه های انار ترش بود میتوانید کمی شکر به آن اضافه کنید.

 

 

 


 

منبع سایت : zibasho.com


 

 

 

برچسب ها : آشپزی , آموزش آشپزی , سایت آموزش آشپزی , آموزش خورشت انار و بادمجان , خورشت انار و بادمجان , آموزش دستورپخت خورشت انار و بادمجان , غذای محلی , طرزتهیه خورشت انار و بادمجان , آموزش درست کردن خورشت انار و بادمجان , درست کردن خورشت انار و بادمجان , دستور درست کردن خورشت انار و بادمجان ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام