رعایت چه نکاتی برای انتخاب پرده در منزل ضروری است؟

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
رعایت چه نکاتی برای انتخاب پرده در منزل ضروری است؟ رعایت چه نکاتی برای انتخاب پرده در منزل ضروری است؟

رعایت چه نکاتی برای انتخاب پرده در منزل ضروری است؟

              مجموع :مدل و دکوراسیون

 

 

پرده زینت هر اتاقی است,با هر طراح دکوراسیونی که صحبت کنید، به شما خواهد گفت پرده زینت هر اتاقی است، به شرطی که در انتخاب خود نهایت دقت و سلیقه را به خرج دهید.

 

مدل پرده اتاق خواب,نکاتی درباره انتخاب پرده منزل,در انتخاب پرده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

 

 زمانی که نوبت به تزئین پنجره ها می رسد. باید در مورد رنگ و جنس پارچه مورد نظر، ابعاد پنجره، آستر پرده و نیز دو راهی خریدن پرده آماده یا سفارش دادن آن تصمیم گیری کنید.

 

طبیعتا زمانی که با انتخاب های فراوانی رو به رو می شوید، به راحتی احساس سردرگمی می کنید. جنس پارچه در زمان انتخاب پرده از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا در کارکرد و دوام پرده در طول زمان تعیین کننده خواهد بود.

 

 

اگر پارچه پرده سنگین باشد، زمانی که پرده ها را می کشید ممکن است به طور مرتب جمع نشوند. تابش نور آفتاب در طول زمان موجب رنگ پریدگی پارچه می شود. اگر اتاق در معرض نور فراوان آفتاب قرار دارد، توصیه می شود از رنگ های روشن استفاده نکنید زبرا پارچه های دارای رنگ روشن معمولا زودتر رنگ خود را از دست می دهند.

 

 

از رنگ های طبیعی استفاده کنید، زیرا احتمال این که رنگشان بپرد کم تر است و اغلب اوقات بیشتر با دکوراسیون اتاق هم خوانی دارند. کتان، ابریشم، الیاف مصنوعی و مخمل بهترین گزینه ها جهت استفاده در تزئین پنجره هستند زیرا بهترین حالت را هنگام آویختگی به خود می گیرند.

 

 

برخی پارچه ها می توانند از نفوذ سرما به داخل جلوگیری کنند. در بسیاری از موارد  از پارچه های جیر، مخمل، نقش برجسته یا پشمی استفاده می کنند زیرا وزن بالاتر پارچه به مسدود کردن نور و حفظ گرما کمک می کند. با این حال، تقریبا تمامی پارچه ها را میتوان آستردوزی کرد تا به صورت عایق در بیایند. آستردوزی می تواند به افزایش طول عمر پرده نیز کمک کند.

 

 

در انتخاب پرده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟,در اتاق خواب چه نوع پرده ای باید نصب کرد؟,آیا تناسبی بین انتخاب پرده و دیگر لوازم منزل وجود دارد

آستردوزی می تواند به افزایش طول عمر پرده نیز کمک کند

 

 

پیش از دوختن نوار پرده، باید مشخص کنید پرده ها باید تا چه اندازه بالاتر از پنجره آویخته شوند؛ به یاد داشته باشید اگر پانل پرده را بالاتر از پنجره نصب کنید، این حس را وجود می آید که گویی سقف اتاق شما بلندتر است. اندازه زدن را از بالای پنجره شروع کنید و از جایی که می خواهید پرده را بیاویزید، چند سانتیمتر بالاتر بروید.

 

 

اگر بخواهید پرده ها حالت سنتی تری به خود بگیرند، در حالی که انتهای پرده ها کمی روی زمین کشیده می شود، ۶ یا ۷ سانتیمتر به درازای پرده اضافه کنید. برای داشتن ظاهری مدرن و پرجلوه تر اجازه دهید انتهای پرده با زمین مماس باشد. زمانی که پهنای پنجره را اندازه می گیرید، اطمینان حاصل کنید ۸ الی ۹ سانتیمتر به هر طرف اضافه و اندازه کل را دو برابر کنید تا مطمئن شوید پرده کاملا پنجره را می پوشاند.

 

 

اگر قصد دارید کاملانور آفتاب را مسدود کنید، اضافه کردن آن چند سانتیمتر به پهنای پنجره هنگام اندازه گیری، به شما کمک خواهد کرد تا از ورود هر پرتوی نور به داخل اتاق جلوگیری کنید. تزئینات سفارشی پنجره ها مزایای بسیاری به همراه دارند. شما می توانید ابعاد را با توجه به اندازه پنجره تغییر دهید و ظاهری متمایز و بدون نقص خلق کنید.

 

 

پانل های سفارشی نیز در طرح های بیشماری موجود هستند. البته تفاوت قیمت این پانل های سفارشی با پانل های متداول قابل توجه است، حال و هوای اتاق را نیز مدنظر قرار دهید. برای ایجاد فضایی رسمی، از ابریشم ضخیم یا مخمل که عایق خوبی است، استفاده کنید؛ هر دوی این پارچه ها باید خشک شویی شوند.

 

 

گزینه های قابل استفاده و اغلب قابل شست و شو شامل ترکیب ریون ابریشم و ساتن نخی می شوند. برای ایجاد فضایی خودمانی، از پارچه کتانی مواج (معمولا فقط قابل خشک شویی) و مخمل کوبیده استفاده کنید. پارچه نخی و ترکیبات نخی با هر نوع دکوراسیونی هم خوانی دارند و همانند ترکیبات پشمی، فضایی آراسته و فاخر خلق می کنند.

 

 

هم چنین، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید پرده ها با دکور در هم بیامیزند یا برجسته و متمایز به نظر بیایند. برای ایجاد هم خوانی، پرده هایی را انتخاب کنید که دارای تناژ رنگی همانند دیوارها، اما چند درجه تیره تر باشند، یا رنگی غیرغالب و ملایم را برای پرده ها انتخاب کنید. برای مثال از تناژ رنگ فرشی که در اتاق پهن شده، اما ملایم تر، استفاده کنید. اگر می خواهید میهمانانی را که وارد اتاق می شوند به تحسین واداريد، یک رنگ تند و جیغ را انتخاب کنید.

 

 

پرده در دکوراسیون داخلیهم چنین، به یاد داشته باشید زمانی که نور خورشید از پشت پرده های بدون آستر به درون اتاق می تابد، رنگ پرده ها سرتاسر اتاق را می پوشانند. اگر اثاثیه اتاق طرح دار و منقوش هستند، با یک فرش پر نقش و نگار دارید، از پرده هایی با رنگ های یکدست استفاده کنید، اما اگر رنگ اثاثیه تان یکدست است، پرده های طرحدار و منقوش را انتخاب اول خود قرار دهید.

 

 

برای ایجاد سبکی خاص و انرژی بخشیدن به اتاق، ازطرح های کوچک و متداول مانند خال خال یا بته جقه استفاده کنید. استفاده از یک طرح بزرگ و گرافیکی در رنگ هایی که با دکوراسیون اتاق متناسب هستند، حرکتی بدیع و جسورانه تلقی می شود، اما ممکن است تماشایی از آب در بیاید.

 

 

لوازم جانبی پرده را از انواع باکیفیت انتخاب کنید تا ظاهر کلی پرده ارتقاء پیدا کند و تأثیرگذاری آن بیشتر شود. میله پرده را نیز متناسب با پرده و دیگر لوازم انتخاب کنید. برای ایجاد ظاهری سنتی، از میله پرده فرفورژه استفاده، یا اگر می خواهید ظاهری خودمانی به اتاق بدهید، میله پرده چوبی را انتخاب کنید؛ برای ایجاد ظاهری مدرن نیز به سراغ بامبو یا کروم بروید.

 

 

در انتخاب پرده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟,در اتاق خواب چه نوع پرده ای باید نصب کرد؟,چراغ آیا تناسبی بین انتخاب پرده و دیگر لوازم منزل وجود دارد
 
مدل پرده اتاق خواب
 
مدل پرده اتاق خواب,نکاتی درباره انتخاب پرده منزل,در انتخاب پرده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

میله پرده را نیز متناسب با پرده و دیگر لوازم انتخاب کنید

 

 

 

 

 

منبع سایت: magiran.com

 


 

 

 

 

برچسب ها : مدل و دکوراسیون , سایت مدل , مدل دکوراسیون منزل , دکوراسیون و چیدمان , مدل پرده اتاق خواب , نکاتی درباره انتخاب پرده منزل , در انتخاب پرده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ , در اتاق خواب چه نوع پرده ای باید نصب کرد؟ ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام