اطلاعاتی درباره عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
اطلاعاتی درباره عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی اطلاعاتی درباره عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی

اطلاعاتی درباره عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی

              مجموع :سلامت

 

 

 انجام مراقبت بعد از عمل زیبایی گوش در تسریع روند بهبودی تاثیر بسزایی داردعمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی یک جراحی زیبایی پلاستیک است. برخی از افراد به این دلیل که از اندازه یا شکل گوش خود ناراضی هستند و یا اینکه گوش های آن ها نامتقارن است، عمل جراحی گوش را انتخاب می کنند.

مشکلات مادرزادی گوش,عمل زیبایی گوش چند ساعت طول می کشد؟,اقدامات لازم قبل از عمل زیبایی گوش

 


جراحی پلاستیک گوش روشی است که به وسیله آن شما می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید و شکل ظاهری گوش اصلاح می شود. جراحی پلاستیک گوش تنها توسط جراح پلاستیک با تجربه انجام می شود و می تواند تاثیر قابل توجهی بر ظاهر فرد و اعتماد به نفس او داشته باشد.

 

این جراحی می‌تواند عیوب مادرزادی نظیر بیش از حد بزرگ بودن و یا برآمده بودن گوش را اصلاح کند. علاوه بر این، بدشکلی گوش که در اثر آسیب‌های جسمی ایجاد می‌گردد یا با رشد کودک نمایان‌تر می‌شود، برطرف نموده و ظاهر بهتری به آن می‌بخشد.

 

 

مشکلات مادرزادی گوش


میکروتیا: گوش در زمان تولد خیلی کوچک است و به میزان کافی رشد نکرده است.

 

ماکروتیا: گوش های خیلی بزرگ که با صورت تناسب ندارد.

 

گوش های موسوم به ویلدرموت : در این گوش ها به جای اینکه گوش به سمت بیرون انحنا داشته باشد به سمت داخل یعنی به سمت سر دارای انحنا است.

 

گوش استال: در این گوش ها تا خوردگی و یا جمع شدگی شدید به صورت کاملا غیر طبیعی وجود دارد.

 

وجود شکاف در گوش: این شکاف معمولادر قسمت لاله گوش بوده و به صورت فرو رفتگی نمایان شده است.

 

گوش کاگوت:این بیماران در زمان تولد از لاله گوش در ساختمان گوش برخوردار نیستند.

 

گوش مخفی: قسمت فوقانی  انحنای گوش در درون سر جای گیری کرده است.

 

گوش کوسمان:این گوش ها به گوش های علامت سوالی معروف هستند و در بخش لاله گوش یک فاصله مشخصی تا جمجمه وجود دارد و انحنای گوش به سمت بیرون است .

 

گوش لوله ایی: در این حالت گوش ها به طرف جلو لوله ای شکل شده اند و دهلیز خارجی گوش بسته می باشد. در بعضی از بیماران در قسمت خارجی پشت گوش غضروف به اندازه کافی ایجاد نشده و گوش فاقد پوست است.

 

 

عمل زیبایی گوش چند ساعت طول می کشد؟


جراحی زیبایی گوش به طور معمول  و بسته به میزان جراحی، بین یک تا دو ساعت طول می کشد. تکنیک های مختلفی برای انجام عمل زیبایی گوش در جراحی وجود دارد. تکنیک جراحی که پزشک انتخاب می کند بستگی به میزان اصلاح گوش های بیمار دارد.

 

جراحی بازسازی گوش معمولا برای اصلاح ناهنجاری ها و یا صدمات وارد شده به گوش انجام می شود. این  روش معمولا برای اصلاح  شکل گوش و  نقص مادرزادی گوش به کار می رود.

در برخی موارد، غضروف را می توان برداشته و گوش را تقویت کرده و ظاهر طبیعی تر ایجاد کرد. در صورتی که  پیوند پوست نیاز باشد، معمولا از ناحیه بالایی، بافت پیوندی را انجام می دهند.

 

در برخی از بیماران تنها یک گوش مورد اصلاح و عمل قرار می گیرد اما برخی دیگر می خواهند که عمل زیبایی را برای هر دو گوش انجام دهند.

گرچه ممکن است پس از عمل،  برخی عوارض مانند خارش درناحیه گوش ایجاد شود،  اما این گونه عوارض جزئی،  در فاصله زمانی کوتاهی بهبود پیدا می کند.

 

 

اقدامات لازم قبل از عمل زیبایی گوش


سوابق پزشکی شما را به‌ طور کامل بررسی می‌ شود و یک معاینه کامل بر روی شما انجام می‌دهد تا صلاحیت شما برای عمل جراحی زیبایی مشخص شود. همچنین ممکن است از شما بخواهد که قبل از انجام عمل، آزمایش پزشکی خاصی را انجام دهید که حتماً باید این آزمایش را در فاصله زمانی مناسب قبل از نزدیک شدن به زمان عمل انجام دهید.

 

 

قبل از انجام عمل، از شما خواسته می‌شود:


سیگار کشیدن را از حداقل ۶ هفته قبل از عمل، متوقف کنید.

از مصرف قرص‌های آسپرین، داروهای ضدالتهاب و برخی داروهای گیاهی که ممکن است باعث افزایش خونریزی در زمان عمل شود، خودداری کنید.

از پوست خود به‌خوبی محافظت و مراقبت کنید.

 

 

قبل از انجام عمل زیبایی گوش از شما خواسته می‌شو؟,نوع بيهوشی هنگام عمل لاله گوش,در طول جراحی اتوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟,

 

جراحی پلاستیک گوش تنها توسط جراح پلاستیک با تجربه انجام می شود 

 

 

نوع بيهوشی هنگام عمل لاله گوش : 


عمل اصلاح برامدگی لاله گوش با هر سه روش بی حسی موضعی ، نيمه بيهوشی و يا بيهوشی كامل قابل انجام است. در انتخاب نوع بیهوشی نظر متقاضی عمل گوش در نظر گرفته خواهد شد اما توصیۀ برای انجام این عمل استفاده از روش نیمه بیهوشی است.

 

بی حسی موضعی مثل حالتی است که در دندانپزشکی استفاده میشود. در این روش مادۀ بیحس کنندۀ لیدوکائین فقط در محل عمل که در اینجا لاله گوش است تزریق میشود. بدیهی است که با این کار لالۀ گوش بی حس میشود و بیمار دردی را متوجه نخواهد بود اما داروی تزریقی فقط درد را از بین برده است ولی اضطراب بیمار به قوت خود باقی است.

 

در روش نیمه بیهوشی علاوه بر اینکه خود لاله گوش توسط جراح بیحس میشود متخصص بیهوشی نیز از  طریق رگ داروهای ضد درد و ضد اضطراب را به بیمار تزریق میکند. این داروها بیمار را به خواب عمیق و خوشایندی میبرند. بدیهی است که در این حالت علاوه بر اینکه بیمار دردی ندارد اضطراب و استرسی را نیز متحمل نمیشود.

 

 

در طول جراحی اتوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟


تکنیک های مورد استفاده در جراحی اتوپلاستی به این بستگی دارد که گوش چه نوع ایرادی داشته باشد. تکنیک خاصی که دکتر شما انتخاب می کند، محل برش و جای بخیه ها را مشخص می کند.

 

 

دکتر شما می تواند برش را در محل های زیر ایجاد کند:

 

 

پشت گوش های شما

در داخل چین های درونی گوش

جراحی اتوپلاستی

 

بعد از اینکه دکتر شما برش را ایجاد کرد، غضروف و پوست اضافه را حذف می کند. سپس غضروف باقی مانده را در محل مناسب خود جاسازی می کند و با بخیه ی داخلی شکل جدید آن را حفظ می کند. بخیه های دیگر برای بستن برش های خارجی استفاده می شود.

 

در مورد جراحی گوش کودکان، معمولا آن ها باید پس از عمل، یک شب در بیمارستان بستری شوند. پس از عمل جراحی گوش، شما معمولا دوران نقاهت کوتاهی خواهید داشت و با مراقبت های لازم  که توسط مراقب بهداشتی به شما ارائه می شود، می توانید به راحتی این دوره را سپری کنید.

 

 

قبل از انجام عمل زیبایی گوش از شما خواسته می‌شو؟,نوع بيهوشی هنگام عمل لاله گوش, در طول جراحی اتوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟,

 

انجام مراقبت بعد از عمل زیبایی گوش در تسریع روند بهبودی تاثیر بسزایی دارد

 

 

توصیه‌های پس از جراحی زیبایی گوش


‎انجام مراقبت بعد از عمل زیبایی گوش در تسریع روند بهبودی تاثیر بسزایی دارد. بیمار چند ساعت پس از عمل مرخص می‌شود. پس از عمل پانسمان تا ۵ روز روی گوش‌ها باقی می‌ماند و در درجه اول بهداشت محل زخم توصیه می‌شود. شست‌وشوی مرتب زخم‌ و استفاده از کرم‌های آنتی‌بیوتیک از نکات مهم پس از عمل هستند که رعایت آن‌ها توصیه می‌شود.

 

طی هفته اول بعد از برداشتن پانسمان، بیمار به‌طور شبانه‌روزی از هدبند استفاده می‌کند‫. البته بهتر است هر ۲ تا ۳ ساعت یک‌بار حدود نیم ساعت هدبند برداشته شود‫. در هفته دوم تنها شب‌ها از هدبند استفاده می‌شود و در طول روز نیاز به استفاده از هدبند نیست. خون‌مردگی و تورم ناشی از عمل هم پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. اغلب به بیماران توصیه می‌شود که پس از جراحی دو هفته به پشت بخوابند تا به گوش‌ها فشار وارد نیاید‫.

 

 

مزایای عمل جراحی زیبایی گوش


با انجام این جراحی می توان بسیاری از نقص های گوش را برطرف کرد.

این عمل ایمن بوده و خطری بیمار را تهدید نمی کند.

با انجام این جراحی فرد نسبت به ظاهر خود رضایت بیشتری کسب کرده و میزان اعتماد به نفس در وی افزایش پیدا میکند.

شکاف های به وجود آمده درجراحی خیلی عمیق نبوده و وضوح دیده نمی شود.

 

 

 

 

 

منبع سایت:beytoote.com

 

 

 

 

 

برچسب ها : سلامت , سایت سلامت , سایت پزشکی , آموزش های پزشکی , مشکلات مادرزادی گوش , عمل زیبایی گوش چند ساعت طول می کشد؟ , اقدامات لازم قبل از عمل زیبایی گوش , قبل از انجام عمل زیبایی گوش از شما خواسته می‌شو؟ , نوع بيهوشی هنگام عمل لاله گوش , در طول جراحی اتوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟ , دکتر شما می تواند برش را در محل های زیر ایجاد کند , مزایای عمل جراحی زیبایی گوش ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام