چه میوه هایی دندان را جرم گیری میکند؟

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
چه میوه هایی دندان را جرم گیری میکند؟ چه میوه هایی دندان را جرم گیری میکند؟

چه میوه هایی دندان را جرم گیری میکند؟

              مجموع :سلامت

 

 جرم و زردی دندان علاوه بر اینکه ظاهر دندان و چهره بد می کند، سبب پوسیدگی دندان و از بین رفتن لثه به مرور زمان می شود. به همین دلیلجرم گیری دندان ها مساله مهمی است که باید به آن توجه شود.

 

راه های طبیعی از بین بردن جرم دندان,میوه های از بین برنده جرم دندان,چه میوه هایی جرم دندان را ازبین میبرد

 

 اما توجه به این نکته نیز مهم است که نمیتوان بیش از 1 یا 2 بار دندان ها را به صورت فیزیکی جرم گیری کرد زیرا در صورت تکرار سبب آسیب به دندان و از بین رفتن مینای دندان می شود. به همین دلیل در این مطلب بهترین روش های طبیعی برای جرم گیری دندان از جمله جرمگیری دندان بوسیله هویج را به شما معرفی می کنیم. 

سلامت,سایت سلامت,سایت پزشکی,آموزش های پزشکی,جرم گیری دندان

هویج پاک کننده طبیعی

هویج به عنوان یک پاک کننده‌ی طبیعی مانع از تشکیل پلاک می‌شود و تعادل اسیدی و قلیایی دهان را حفظ می‌کند و به این ترتیب می‌تواند باکتری¬ها را در دهان از بین ببرد. هر روز یک هویج ترد و تازه بخورید تا دندان‌های‌تان را سفید کنید.


 پزشکی,درمان بیماری ها,درمان انواع بیماری ها,ازبین بردن جرم دندان,جرم گیری دندان

پوست پرتقال

قبل از این‌که به رختخواب بروید، چند تکه پوست پرتقال تازه را بردارید و روی دندان‌ها‌ی‌تان بمالید. ویتامین C موجود در پوست پرتقال به از بین رفتن باکتری‌ها کمک می‌کند و سبب سفید شدن دندان‌های‌تان می‌شود.


جرم گیری دندان,راه های طبیعی از بین بردن جرم دندان,میوه های از بین برنده جرم دندان

لیمو

لیمو سرشار از خواص سفید‌کننده است، و به همین دلیل رنگ زرد را از روی دندان‌ها پاک می‌کند. به سادگی یک تکه پوست لیمو را بر روی دندان‌ها بمالید. روش دیگر این است که لیمو و نمک را مخلوط کنید و آن را روی دندان‌های رنگ گرفته استعمال کنید. آن را در تمام قسمت‌های دهان بمالید و بعد با آب شستشو دهید. برای جلوگیری از زرد شدن دندان‌ها، این روش درمانی را دو بار در روز به مدت دو هفته انجام دهید.

میوه های از بین برنده جرم دندان,چه میوه هایی جرم دندان را ازبین میبرد,جرم گیری دندان با مواد طبیعی

سیب

برای داشتن دندان‌های سالم و سفید هر روز یک سیب بخورید. محتوای اسید این میوه‌ی مغذی، دندان‌های‌تان را به خوبی رویه‌سابی می‌کند و سبب می‌شود که دندان‌هایی سفیدتر داشته باشید.

ذغال چوب

مواد شیمیایی کریستالی موجود در زغال چوب از تجمع رنگ زرد روی دندان‌ها جلوگیری می‌کنند. مقداری پودر زغال چوب را به خمیر دندان‌تان اضافه کنید و با آن دندان‌های‌تان را بشویید. زغال چوب، به دندان‌ها سفیدی و درخشندگی می‌دهد.

درمان انواع بیماری ها,ازبین بردن جرم دندان,جرم گیری دندان,راه های طبیعی از بین بردن جرم دندان

 توت‌فرنگی

چند توت‌فرنگی را در میکسر بریزید تا خمیر شوند و بعد دندان‌ها را با این خمیر توت‌فرنگی تمیز کنید. ویتامین C موجود در این میوه‌ی خوشبو باعث می‌شود که برای سفید شدن دندان‌های زرد موثر باشد. این کار را دو بار در روز انجام دهید تا دندان‌های زردتان را سفید کنید.

 

منبع سایت:alodoctor.com

 


برچسب ها : سلامت , سایت سلامت , سایت پزشکی , آموزش های پزشکی , درمان بیماری ها , درمان انواع بیماری ها , ازبین بردن جرم دندان , جرم گیری دندان , راه های طبیعی از بین بردن جرم دندان , میوه های از بین برنده جرم دندان , چه میوه هایی جرم دندان را ازبین میبرد , جرم گیری دندان با مواد طبیعی ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام