آموزش دستور پخت نان قیفی

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش دستور پخت نان قیفی آموزش دستور پخت نان قیفی

آموزش دستور پخت نان قیفی

              مجموع :آموزش آشپزی

 

 نان ها تنوع بسیاری دارند در این پست ما تصمیم داریم آموزش نان قیفی را برای شما بگذاریم که از آن میتون برای درست کردن پیتزا هم استفاده کرد همچنین شما میتوانید برای خوردن سالاد الویه هم از این نان ااستفاده کنید.

 

آشپزی,آموزش آشپزی,سایت آشپزی,آموزش پخت نان,آموزش درست کردن نان,آموزش درست کردن نان قیفی

 

 

مواد لازم:

مايه خمير         ١٠گرم

تخم مرغ           ١عدد

آرد حدود          ٧٠٠گرم

شير                ٣٠٠ميلي ليتر

روغن               ١٠٠ميلي ليتر

آب گرم             ٥٠ميلي ليتر

شكر                ١/٥ق چ

نمك                 ١/٥ ق چ

كره                  ١ ق س(به دماي محيط رسيده(


طرزتهیه

اول خمير مايه رو توي آب گرم و شكر بريزين و درشو بزارين تا واسه يه رب مايع به عمل بياد،بعد آرد و من ٦٠٠گرم ريختم به سنگيني يا سبكي آردتون بستگي داره ولي اول كم بريزين اگه ديدين خمير به دست ميچسبه كم كم آرد اضافه كنين.

 

در ظرفي آردو وسطشو گود كنين روغن و شير و تخم مرغ و نمك و كره و اضافه كنيد و در اخر مايه خمير عمل اومده خمير و جمع كنيد و با نايلون روشو ببندين بزارين جاي گرم واسه ١تا ٢ ساعت خمير پف كنه و وَر بياد.

 

بعد از اينكه خمير ور اومد خمير و ورز بدين تا پفش بخواب بعد زير كارو كمي آرد پاشي كنين و با وردنه خمير و باز كنين به قطر نيم سانت و به صورت نوارهاي باريك يك و نيم سانتي برش بزنيد و قيف هاي فلزي و كه از قبل از لوازم قنادي ها تهيه كردين از سرِ مخروطي قيف شروع به پيچيدن كنين و كف سيني كاغذ روغني انداخته شده از قبل بچينيد و روشو با زرده تخم مرغ برس بكشيد و به دلخواه تخم خرفه يه كنجد بپاشيد و در فر با دماي ١٨٠ درجه به مدت٢٠دقيقه بپزيد.

نكته


١_از تازگي مايه خمير مطمين باشيد


٢-قيفها رو ميتونيد از يه روز قبل اماده كرده و در ظرف در بسته در فضاي بيرون از يخچال نگه داري كنين


٣-مواد داخل ميتونيد از سالاد الويه كه البته ١ساعت قبل از مهمونيتون پر كردين ،هم از مواد پيتزا كه داخلشم پنير پيتزا اضافه شده بريزين البته بعد از اينكه قيف ها براي بار اول پخته شده بيرون بيارين و مواد پيتزا رو بريزن داخلش و دوباره بزارين داخل فر.

 

 

منبع اختصاصی:boyeharam.ir

 

 


 

برچسب ها : آشپزی , آموزش آشپزی , سایت آشپزی , سایت آموزش آشپزی , آموزش پخت نان , آموزش دستور پخت نان , آموزش درست کردن انواع نان ها , آموزش درست کردن نان قیفی , طرز تهیه نان قیفی , آموزش دستورپخت نان قیفی ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام