آموزش بافت پانچو زنانه

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش بافت پانچو زنانه آموزش بافت پانچو زنانه

آموزش بافت پانچو زنانه

              مجموع :اموزش بافتني

 

پانچو یا همان شنل که در بین بانوان شیک پوش بسیار طرفدار دارد ؛ ما با گذاشتن آموزش کامل این مدل پانچو این فرصت را دراختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا با بافتن آن یک پانچو بسیار زیبا و شیک داشته باشید. در پست های آینده ما مدل های زیبا و متنوعی از پانچو را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.
 

 پانچو,آموزش تصویری بافت پانچو,آموزش بافت پانچو باقلاب,بافت پانچو,الگوی بافت پانچو,آموزش بافت مدل جدید پانچو

 

شروع بافت پانچو:


۱۰۷-۱۱۹-۱۳۱-۱۴۳دانه (این تعداد شامل ۴ دانه در جلو برای لبه‌ها است) در میل‌های گرد ۱۵ میلیمتری سربیاندازید.

 

یک ردیف از پشت کار به رو ببافید سپس با کشباف ادامه دهید البته ۴ دانه اول و آخر به عنوان لبه هست و باید همیشه به زیر ببافید کشباف را با سه تا زیر، سه تا رو ببافید و با ۳ تا زیر تمام کنید.
کشباف را ادامه دهید تا اندازه ۲۰ سانتیمتر شود.


حالا با روی کار به شرح زیر ادامه دهید:


۴ دانه ابتدایی و انتهایی را همواره به زیر ببافید، *از زیر سه تا یکی کنید، ۱ژوته بزنید، سه تا از رو ببافید*، فاصله بین * را در ۴۸-۵۴-۶۰-۶۶ دونه تکرار کنید، یک ژوته بزنید، از زیر سه تا یکی کنید، یک ژوته بزنید، *سه تا از رو ببافید، یک ژوته بزنید، از زیر سه تا یکی کنید، فاصله بین * را در ۴۸-۵۴-۶۰-۶۶دونه بعد تکرار کنید، و با چهار دونه به زیر لبه تمام کنید.
حالا تعداد دانه ها ۹۱-۱۰۱-۱۱۱-۱۲۱ میباشد.

 
چهار علامت به شرح زیر در روی میل بگذارید:

 

علامت یک بعد از ۱۴-۱۶-۱۸-۲۰ دانه، علامت دوم بعد از ۳۴-۳۸-۴۲-۴۶ دانه، علامت سوم بعد از ۵۷-۶۳-۶۹-۷۵ دانه، علامت چهارم بعد از ۷۷-۸۵-۹۳-۱۰۱ دانه، بعد از آخرین علامت ۱۴-۱۶-۱۸-۲۰ دانه باقی خواهد ماند.


با یک ردیف زیر یک ردیف رو ادامه دهید ۴ دانه ابتدا و انتها را همواره به زیر ببافید.
وقتی اندازه کار ۲۸ سانتیمتر شد، یک دانه در هر طرف تمام علامتها کم کنید (۸ دانه باید در طی این ردیف کم شود)عمل کم‌کردن را یک ردیف در میان به تعداد ۶-۷-۸-۹ بار انجام دهید (تعداد دانه‌های باقیمانده بعد از این کاهش‌ها ۴۳-۴۵-۴۷-۴۹)


وقتی اندازه کار تقریبا ۴۴-۴۷-۵۰-۵۳ سانتیمتر شد ۴-۶-۱-۳ دانه در طی یک ردیف از روی کار کم کنید (از ۴ دانه لبه کم نکنید) تعداد دانه‌های باقیمانده ۳۹-۳۹-۴۶-۴۶. یک ردیف رو از پشت کار ببافید و با کشباف به صورت زیر ادامه دهید: ۴ دانه ابتدا و انتها را همواره به زیر ببافید.

*سه تا رو، ۴ تا زیر* فاصله بین *، را تکرار کنید و با سه تا رو تمام کنید و چهار دانه آخر را هم به زیر ببافید.


وقتی اندازه کار ۱۲ سانتیمتر شد، سه تا دانه رو را به چهار تا اضافه کنیدو وقتی اندازه کش ۲۰ سانتیمتر شد کار را شل تمام کنید. دانه‌های رو را از رو کور کنید و دانه‌های زیر را از زیر کور کنید.


دکمه‌ها را در محل مورد نظر بدوزید حتما یک دکمه در بالا در محل شروع یقه قرار دهید و یک دکمه در پایین در مرز بین کش و بافت ساده قرار دهید. به دلیل اینکه دانه‌ها بزرگ هستند از فاصله بین دانه‌های لبه سمت راست می‌توان به جای جا دکمه استفاده کرد.


بعد از این آموزش به سراغ مجموعه زیبای عکس انواع مدل پانچو بافتنی می‌رویم. شما می‌توانید از مدل‌های زیر ایده گرفته و یک پانچوی بافتنی زیبا با استفاده از کامواهای رنگی برای خود یا عزیزان‌تان ببافید

 

 

منبع اختصاصی:boyeharam.ir

 

 


برچسب ها : بافتنی , سایت بافتنی , آموزش بافتنی , سایت آموزش بافتنی , آموزش بافت لباس زنانه , آموزش بافت انواع شنل آموزش بافت پانچو , آموزش بافت انواع پانچو , پانچو , آموزش تصویری بافت پانچو , آموزش بافت پانچو باقلاب , بافت پانچو , الگوی بافت پانچو , آموزش بافت مدل جدید پانچو ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام