آموزش تزئین لباس و پارچه با استفاده از سرمه دوزی

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش تزئین لباس و پارچه با استفاده از سرمه دوزی آموزش تزئین لباس و پارچه با استفاده از سرمه دوزی

آموزش تزئین لباس و پارچه با استفاده از سرمه دوزی

              مجموع :خیاطی

 

 

در سرمه دوزی از ملیله فلزی نقره ایی و طلایی استفاده می شود که اغلب جنبه تزئینی دارند و می توان از آن بر روی پارچه های مختلف استفاده نمود. این هنر همچون گلدوزی، روبان دوزی،قلاب بافی و بافتنی و دیگر هنرهای دستی تنوع بسیار بالایی دارد و برای تزیینات مختلف می توان انواع مختلف آن را انتخاب نمود و مورد استفاده قرار داد. اگر شما نیز تمایل به یادگیری این هنر زیبا را دارید، آموزش سرمه دوزی مرحله به مرحله را که در ادامه ارائه می دهیم از دست ندهید و با استفاده از این آموزش کامل، سرمه دوزی های زیبا و متنوعی را انجام دهید.


خیاطی, آموزش خیاطی,سایت خیاطی,دوخت انواع لباس

 

 

 

 

مواد لازم :

پارچه ترمه یا مخمل
سوزن مخصوص
نخ پلی استر محکم
پنبه برای طرح های برجسته
کارگاه
انواع مختلف سرمه مناسب با طرح انتخابی

 

 

 

دوخت لباس زنانه,آموزش تصویری سرمه دوزی,آموزش سرمه دوزی

 

آموزش دوخت سرمه دوزی :

همانطور که گفتیم در سرمه دوزی از دوخت های مختلف استفاده می شود که یادگیری هر یک از آنها منجر به انجام سرمه دوزی زیبایی می شود و می توان گفت مهم ترین مرحله از آموزش سرمه دوزی یادگیری انواع مختلف دوخت مربوط به سرمه می باشد. در ادامه شما عزیزان را با چند نوع از پرکاربرد ترین دوخت های سرمه دوزی آشنا می نماییم که هر یک می توانند برای تزیین لباس، جهیزیه عروس و سایر تزیینات مورد استفاده قرار بگیرند.دوخت هلالی :

این دوخت مختص به ساقه ها می باشد و برای انجامش از نوک هلالی ساقه شروع می گردد و در ادامه بر روی خط ساقه، سوزن بالا و پایین می رود، برای پیچ ها بهتر است سوزن در سمت هلالی سرمه قرار بگیرد. توجه داشته باشید که برای هلالی های ریز از سرمه هشت میل استفاده می شود.

 

 

آموزش سرمه دوزی,سرمه دوزی روی لباس,تزئین لباس,آموزش تزئین لباس

آموزش سرمه دوزی روی لباس

 

 

 

آموزش تزئین لباس,تزئین لباس زنانه,آموزش سرمه دوزی روی لباس

تزئین انواع لباس با شیوه سرمه دوزی

 

 

آموزش سرمه دوزی روی لباس,سرمه دوزی روی لباس,دوخت گل روی لباس

 

دوخت پیچ :

این نوع دوخت که می توان آن را پرکاربردترین دوخت در آموزش سرمه دوزی دانست، به راحتی انجام می گیرد. برای شروع سرمه ها را به اندازه یک سانت و نیم برش بزنید، اولین سرمه را با کمی قوس روی خط زمینه بدوزید. برای سرمه بعد سوزن را از وسط سرمه قبل که دوختید، بیرون بیاورید و این سرمه را نیز به صورت قوس دار بدوزید. این کار را تا پایان با همین روش انجام دهید تا دوخت پیچ شما تکمیل گردد.

 

دوخت گل روی لباس,سرمه دوزی روی لباس زنانه,آموزش سرمه دوزی روی شال

منجوق دوزی یا سرمه دوزی روی پارچه

 

 

آموزش سرمه دوزی روی شال , تزئین شال زنانه,تزئین رومیزی با سرمه دوزی

چگونه یک پارچه را منجوق دوزی کنیم؟

 

 

تزئین رومیزی با سرمه دوزی,تزئین شال با سرمه دوزی,سرمه دوزی چیست؟,آموزش هنر سرمه دوزی

دوخت سرمه روی لباس

 

 

آموزش سرمه دوزی روی شال , تزئین شال زنانه,تزئین رومیزی با سرمه دوزی,تزئین شال با سرمه دوزی

روش های درست برای سرمه دوزی و تزئین پارچه

 

 

آموزش تزئین لباس,تزئین لباس زنانه,آموزش سرمه دوزی روی لباس,سرمه دوزی روی لباس,دوخت گل روی لباس

 

بعد از فراهم نمودن ابزار و وسایل مورد نیاز، اولین اقدام انتخاب طرح و نقش مناسب است. طرح های سرمه دوزی دارای تنوع زیادی هستند و می توان از انواع طرح : گل های گلدانی و حاشیه ای، انواع بته جقه، گل های صحرایی زیبا، انواع خطوط و کلمات، طرح اسلیمی و ختایی و همچنین نقوش مختلف انسانی، حیوانی و پرندگان مختلف استفاده نمود. انتخاب این نقوش اغلب بر اساس کاربرد سرمه دوزی انجام می گیرد. بعد از انتخاب نقش آن را با صابون خیاطی بر روی ترمه یا مخمل انتقال دهید. برای تثبیت طرح می توانید روی خطوط را کوک درشت بزنید.

 

 

سایت خیاطی,دوخت انواع لباس,دوخت لباس زنانه,آموزش تصویری سرمه دوزی,آموزش سرمه دوزی

آموزش گلدوزی روی انواع پارچه

 

 

آموزش سرمه دوزی,سرمه دوزی روی لباس,تزئین لباس,آموزش تزئین لباس,تزئین لباس زنانه,آموزش سرمه دوزی روی لباس,سرمه دوزی روی لباس

دوخت گل های کریستالی روی پارچه  و لباس

 

 

آموزش تزئین لباس,تزئین لباس زنانه,آموزش سرمه دوزی روی لباس,سرمه دوزی روی لباس,دوخت گل روی لباس,سرمه دوزی روی لباس زنانه,آموزش سرمه دوزی روی شال

 

امیدواریم اولین دوره آموزش سرمه دوزی که در این مطلب به ارائه آن پرداختیم مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد و نهایت استفاده را از این آموزش زیبا و جالب ببرید .( این آموزش ادامه دارد....)

 

 

منبع اختصاصی:boyeharam.ir

 

 


برچسب ها : خیاطی , آموزش خیاطی , سایت خیاطی , دوخت انواع لباس , دوخت لباس زنانه , آموزش تصویری سرمه دوزی , آموزش سرمه دوزی , سرمه دوزی روی لباس , تزئین لباس , آموزش تزئین لباس , تزئین لباس زنانه , آموزش سرمه دوزی روی لباس , دوخت گل روی لباس , سرمه دوزی روی لباس زنانه , آموزش سرمه دوزی روی شال , تزئین شال زنانه , تزئین رومیزی با سرمه دوزی , تزئین شال با سرمه دوزی , سرمه دوزی چیست؟ , آموزش هنر سرمه دوزی ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام