تاثیر باور نکردنی عطر و ادکلن در جذب عشق

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
تاثیر باور نکردنی عطر و ادکلن در جذب عشق تاثیر باور نکردنی عطر و ادکلن در جذب عشق

تاثیر باور نکردنی عطر و ادکلن در جذب عشق

              مجموع :روانشناسی

 

 

 

بوی خوب همه را به خود جذب میکند و کسانیکه از عطرهای خوشبو و خوش رایحه استفاده میکنند جذبه بیشتری دارند نسبت به آن هایی که اصلا از عطر استفاده نمیکنند.زنان نسبت به مردان استفاده بیشتری از عطر و ادکلن دارند و دقیقا هم نسبت به کسانیکه عطر خوب و خوشبو میزنند عکس العمل نشان میدهند و ممکن است همین عطر او را نسبت به شما عاشق کند.

 

 مردان خوشبو چه خصوصیاتی دارند؟,زنان خوشبو چه خصوصیاتی دارند؟

 

حس بویایی و عاشق شدن

 دانشگاه که می رفتم، عاشق پسری شده بودم که به نظرم عطری فوق العاده داشت.بوی او، که ترکیبی از بوی بدنش با عطر و ادوکلنش بود، باعث می شد احساس کنم که انگار از قوی ترین ماده روان گردان استفاده کرده ام، طوری که سرم گیج می رفت و قلبم به تپش می افتاد و همه چیز دور و برم شدیداً روشن می شد.حس بویایی


 
بوی عطر قدرت عجیبی دارد.
 
جالب اینجاست، بعد از اینکه دیگر عاشقش نبودم، بوی عطرش کاملاً متفاوت شده بود.آن بوی دلپذیر که عاشق آن بودم با چیز دیگری جایگزین شده بود. چیزی که به جرات می توانم بگویم حتی بد بود.


آیا بوی او واقعاً نشان دهنده احساس من به او بود؟ یا به طور اتفاقی آن هفته ادوکلنش را عوض کرده بود؟
 
دو سال پیش، تیم داولینگ (Tim Dowling) نویسنده گاردین، از تجربه خود در یک آزمایشگاه ژنتیک نوشته بود که در آنجا آزمایشانی بر روی DNA خودش و همسرش انجام داده بود تا ببیند با هم مطابق هستند یا خیر.

 
وقتی می خواست درست یا غلط بودن باور قدیمی که دو طرف بوی یکسان دارند را ثابت کند، کنجکاوی اش تحریک شد.

جذب عشق از طریق عطر,تاثیر بوی خوش مرد در جذب زنان

 
ظاهراً انسان ها می توانند قسمت های خاصی از DNA معشوقشان که تشکیل دهنده سیستم ایمنی آنهاست و ژن های سازگاری بافتی ماژور (MHC) نامیده می شوند را بو بکشند تا بفهمند با چه کسی سازگاری دارند.

 
ما به سمت کسانی کشیده می شویم که ترکیبات MHC آنها با ما متفاوت است طوری که سیستم ایمنی فرزندمان بتواند در برابر تعداد بیماری های بیشتری از او محافظت کند.

 
این تصور که بوی ما به تمایلمان به جذب شدن به سمت افراد خاص با ترکیبات MHC خاص مرتبط است بر مبنای یک تحقیق بسیار معروف است که نشان می دهد زنان بوی تی شرت هایی که توسط مردانی که MHC متفاوت با آنها داشته اند پوشیده شده را ترجیح می داده اند و به نظرشان می رسیده که بوی تی شرت هایی که توسط مردانی با MHC مشابه با خودشان پوشیده شده، نامطبوع بوده است.

 
مشخص می شود که داولینگ و همسرش کاملاً با هم سازگار بودند:ترکیبات MHC آنها تفاوت های عمده ای با هم داشت.به نظر می رسد که آنها خیلی خوب همدیگر را بو کشیده و پیدا کرده اند.

 
تجربه داولینگ انعکاسی از این است که چطور بو می تواند به ما کمک کند شریک زندگی مان را پیدا کنیم.و بااینکه این تنها راه پیدا کردن نیمه گمشده مان در زندگی نیست، اما یکی از آن عواملی است که اتفاقاً خیلی ها نادیده می گیرند.

تاثیر عطر مرد برروی زن,اثرات عطر بر میزان عشق

 

 
حس بویایی ما علاوه بر اینکه کمکمان می کند شریک زندگی مناسب خودمان را پیدا کنیم، کمکمان می کند بتوانیم ارتباطمان را با آن فرد حفظ کنیم.

 
تحقیق دیگری نشان می دهد که وقتی زنی عاشق نباشد، خیلی عالی می تواند بوی نامزد، دوستان معمولی پسر و دوستان دخترش را از هم تشخیص دهد. اما وقتی عاشق است، توانایی او برای تشخیص بوهای دوستان با جنس مخالف خودش کمتر می شود.

 
هرچه احساس وابستگی بیشتری به شریک زندگی اش بکند، کمتر می تواند بوی مردان را تشخیص دهد، مردان دیگری که اگر رابطه او با معشوق کنونی اش بر هم خورد، آنها هم می توانند شریک های خوبی برای زندگی او باشند.

 
حس بویایی ما برای محافظت از رابطه کنونی مان، جلو ما را برای بو کشیدن معشوق های دیگر می گیرد. حتی ما را همچنان به شریک های قبلی مان در زندگی اگر هنوز بعد از بر هم خوردن رابطه مان عاشقشان باشیم هم وصل می کند. بنابراین تا وقتی که کاملاً عشق آنها را فراموش نکرده ایم، نمی توانیم بوی کسی را حس کرده و به سمت او کشیده شویم.

 
جدا از بوی طبیعی انسان ها، عطرها و ادوکلن ها هم پیچیدگی بیشتری به این احساسات می دهند. عطر ارتباط قوی با حافظه دارد. مثلاً اگر اسپری بدن Axe را به تازگی بو کرده باشید، شاید شما را به سال ها قبل و دوران مدرسه تان ببرد.

تاثیر عطر در جذب زنان,اثرات عطر مرد برروی زن

 

 
محققان با استفاده از دستگاه پلتیسموگراف، ابزاری که تغییرات حجم قسمت های مختلف بدن را می سنجد، از مردان مختلفی خواستند که 30 عطر مختلف را بو کنند.

 
آنها دریافتند که هر کدام از این عطرها باعث بالا رفتن جریان خون در افراد شرکت کننده می شود. به عبارت دیگر، هر کدام از این عطر به طریقی آنها را تحریک می کرد.

 
اما محققان می گویند، این «تحریک» لزوماً مفهوم عاشقانه یا جنسی نداشته است. می توانسته این باشد که یک بوی خاص مثلاً باعث ریلکس شدن فرد شده یا او را یاد مادرش می انداخته است.

 
بعضی رایحه ها به ما حس لذت (یا ناخوشی) می دهند چون ما را به یاد یک زمان یا افراد خاص در زندگی مان می اندازند، مثل پدربزرگ یا مادربزرگ، بشقاب شیرینی های خانگی تازه یا کسی که قلبمان را شکسته بود.

 
اما دانشمندان اعتقاد دارند که بویی که بیش از همه حس جنسی ما را تحریک می کند، همانی است که حالمان را خوب می کند. بنابراین شاید کسی که ترکیب MHC متفاوت با شما دارد، اتفاقاً عطری می زند که حالتان را خوب می کند و او همان نیمه گمشده تان است.

 
عطرها و ادوکلن ها روی پوست هر فرد رایحه ای متفاوت ایجاد می کنند. بنابراین دمای بدن و ترکیب بیولوژیکی بدن شما مشخص می کند که عطری روی بدن شما چه رایحه ای پراکنده کند.

 


سایت روانشناسی زناشویی,تاثیر عطر در جذب مردان 
این یعنی شاید همان ترکیب خاص یک عطر و بوی طبیعی بدن است که باعث می شود بوی کسی شما را به سمتش جذب کند.

 
و شاید کسی که من دوستش داشتم، عطر خود را تغییر داده بود و آن عطر جدید واکنش متفاوتی روی پوست او داشته و باعث عوض شدن بوی او شده و همه اینها در نهایت باعث شد جذبه او برای من کمتر و کمتر شود.

 

 

 

 

برچسب ها : روانشناسی , سایت روانشناسی , آموزش روانشناسی , روانشناسی زناشویی , سایت روانشناسی زناشویی , تاثیر عطر در جذب مردان , تاثیر عطر در جذب زنان , اثرات عطر مرد برروی زن , تاثیر عطر مرد برروی زن , اثرات عطر بر میزان عشق , جذب عشق از طریق عطر , تاثیر بوی خوش مرد در جذب زنان , مردان خوشبو چه خصوصیاتی دارند؟ , زنان خوشبو چه خصوصیاتی دارند؟ ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام