آموزش ساخت خرگوش با استفاده از پارچه نخی

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش ساخت خرگوش با استفاده از پارچه نخی آموزش ساخت خرگوش با استفاده از پارچه نخی

آموزش ساخت خرگوش با استفاده از پارچه نخی

              مجموع :عروسك سازي و گل سازي

 

 

امروزه ساخت عروسک با استفاده از پارچه های نخی و بخصوص جوراب های نخی افزایش یافته و بیشتر سازندگان عروسک کاردستی های خود را با استفاده از این مدل پارچه ها میسازند چرا که با یک جوراب میشود همه مدل عروسک طراحی کرد.ما در اینجا میخواهیم آموزش ساخت عروسک خرگوش با استفاده از پارچه نخی را به شما آموزش دهیم.

ساخت عروسک خرگوش,ساخت خرگوش با جوراب

 

لوازم مورد نیاز
جوراب نازک ساقه کوتاه در دو رنگ
نخ و سوزن
قیچی
ویسکوز (پنبه مصنوعی)


 

 

 

روش ساخت عروسک با جوراب,ساخت خرگوش

 

 


گام اول: ابتدا حدود یک سوم از قسمت ساق جوراب را از نوک آن به وسیله قیچی جدا کنید و قسمت پایینی یعنی نوک پنجه جوراب را با پنبه پر کنید و سر آن را با نخ و سوزن محکم بدوزید.


 

 

آموزش ساخت عروسک جورابی,ساخت عروسک با جوراب

 

 

 

گام دوم: این قسمت از جوراب که به وسیله پنبه پر شده بدن، سر و پا های خرگوش را تشکیل می دهد و باید شما قسمت های مختلف را تقسیم بندی کنید. برای این کار از سر شروع کنید. حدود یک سوم از قسمت بالا را جدا کنید و دور آن را با نخ ببندید تا سر حیوان از بدن جدا شود و در قسمت پایین دو قسمت کوچک را مانند تصویر انتخاب کنید و دور آن را با نخ محکم ببندید تا پا های خرگوش درست شود.

 

 

 

عروسک جورابی,ساخت عروسک جورابی

 

ساخت عروسک خرگوش

 

 

 

 

سایت عروسک سازی,آموزش عروسک سازی

 

 

گام سوم: برای نشان دادن چشم ها به دو روش می توانید عمل کنید یا از چشم های عروسک که به صورت آماده در بازار موجود است استفاده کنید و یا به وسیله نخ مشکی مانند تصویر روی صورت خرگوش آن را گلدوزی کنید. برای این کار ابتدا سوزن را از وسط گردن فرو کنید و از قسمت چشم خارج کنید. این کار برای این است که انتهای نخ در پنبه های وسط گردن پنهان بماند. سپس شروع به دوخت چشم ها کنید. برای سهولت کار می توانید با مداد کم رنگ نقش چشم ها را در جای خود ابتدا نقاشی کنید و سپس جای آن را گلدوزی نمایید.

 

گام چهارم: برای دست های خرگوش کافی است دو تکه از یک قسمت جوراب را جدا کنید، با کمی پنبه آن را پر کنید و انتهای آن را با نخ محکم ببندید. سپس مقداری از یک جوراب رنگی جدا کرده و مانند تصویر انتهای آن را کوک بزنید و در انتها همه نخ را بکشید تا قسمت بالای آن مانند باد بزن جمع شود. گلوله های جورابی را که درست کرده بودید در آن قرار داده و هر دو را با نخی که کشیدید بدوزید. سپس آن را در دو طرف بدن خرگوش محکم کنید. با این کار شما هم دست ها و هم آستین لباس خرگوش را درست کرده اید. یک دایره دیگر هم به همین نحو پر کنید و آن را در قسمت انتهای بدن خرگوش و پشت عروسک به جای دم نصب کنید و با سوزن و نخ محکم کنید.


 


ساخت کاردستی با جوراب,ساخت عروسک

 

ساخت خرگوش با جوراب

 

ساخت کاردستی بچه گانه,آموزش ساخت کاردستی بچه گانه

 

گام پنجم: قسمت وسط یک جوراب رنگی را جدا کنید و مانند تصویر از آن برای لباس خرگوش استفاده کنید.


 

ساخت عروسک خرگوش,ساخت خرگوش با جوراب

 

برای گوش های خرگوش می توانید از لایه های فوم یا یک لایه پشم شیشه با ضخامت 1 سانت استفاده کنید.


روش ساخت عروسک با جوراب,ساخت خرگوش

 

 

 

برچسب ها : کاردستی , سایت کاردستی , کاردستی بچه گانه , ساخت کاردستی بچه گانه , آموزش ساخت کاردستی بچه گانه , ساخت کاردستی با جوراب , ساخت عروسک , سایت عروسک سازی , آموزش عروسک سازی , عروسک جورابی , ساخت عروسک جورابی , آموزش ساخت عروسک جورابی , ساخت عروسک با جوراب , روش ساخت عروسک با جوراب , ساخت خرگوش , ساخت عروسک خرگوش , ساخت خرگوش با جوراب ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام