آموزش ساخت عروسک های کوچولو با جوراب

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش ساخت عروسک های کوچولو با جوراب آموزش ساخت عروسک های کوچولو با جوراب

آموزش ساخت عروسک های کوچولو با جوراب

              مجموع :عروسك سازي و گل سازي

 

 

 

برای ساختن عروسک هایی که در این پست قصد آموزش آن ها داریم شما به جوراب نیاز دارید و می توان با جوراب هایی که به هر دلیلی مورد استفاده قرار نگرفته اند و در دراور و کشوهای کمدها جا خوش کرده اند این عروسک های جورابی را بسازید. رنگ بندی جوراب هم تا اندازه ای برای این عروسک ها مهم است . بهتر است از جوراب هایی استفاده کنیم که زمینه ی روشن دارند .


آموزش ساخت عروسکی بسیار ساده و زیبا با جوراب تصاویر


جوراب را از ناحیه پاشنه برش بزنید و پاشنه را ازآن جدا کنید.

 


 آموزش ساخت عروسکی بسیار ساده و زیبا با جوراب تصاویر

 


جوراب مثل وقت پوشیدن آن باز کنید. نقطه چین هایی که روی الگو مشخص شده اند محل دوخت جوراب را برای شکل دادن به عروسک نشان می دهد . پس از دوخت دست و پاهای عروسک را با پنبه پر کنید . بهتر است ابتدا پاها را بدوزید و از پنبه پر کنید و سپس به سراغ دست ها بروید . این طوری کار پر کردن پنبه برایتان ساده تر می شود .


آموزش ساخت عروسکی بسیار ساده و زیبا با جوراب تصاویر

 


از یک پارچه کشی مثل ریون یا تریکو دایره ای برش بزنید. این دایره قرار است به سر عروسک تبدیل شود . حاشیه پارچه رو کوک های مرتب بزنید و در آخر نخ را بکشید تا حالت گردی به خود بگیرد . سر را از پنبه پر کیند . چشم ها را از دانه های ریز منجوق و مهره بسازید . منجوق ها را با نخ و سوزن به سر وصل کنید . نوک قلم مو را به مقداری رنگ یا رژلب آغشته کنید و به گونه های عروسک بمالید .

 


ساخت عروسک جورابی,آموزش ساخت عروسک جورابی

 


سر را به عروسک وصل کنید و برای اینکه محل دوخت پیدا نباشد با یک تکه روبان به شکل پاپیون قسمت گردن عروسک را تزیین کنید.

 


سایت عروسک سازی,آموزش عروسک سازی,عروسک جورابی

 


سپس قسمت ساق جوراب که در مرحله ی اول از کف جوراب جدا کردید را روی سر عروسک بگذارید تا کلاه عروسک درست شود. از کوک های ریز کلاه را به سر عروسک پس دوز کنید . تکه روبانی را به انتهای کلاه عروسک جورابی ببندید . به این ترتیب یک عروسک زیبای جورابی برای فرزندتان بسازید .

 

 

برچسب ها : کاردستی , سایت کاردستی , کاردستی بچه گانه , ساخت کاردستی بچه گانه , آموزش ساخت کاردستی بچه گانه , ساخت کاردستی با جوراب , ساخت عروسک , سایت عروسک سازی , آموزش عروسک سازی , عروسک جورابی , ساخت عروسک جورابی , آموزش ساخت عروسک جورابی , ساخت عروسک با جوراب , روش ساخت عروسک با جوراب ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام