درد استخوان موجب بروز چه بیماری هایی میشود؟

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
درد استخوان موجب بروز چه بیماری هایی میشود؟ درد استخوان موجب بروز چه بیماری هایی میشود؟

درد استخوان موجب بروز چه بیماری هایی میشود؟

              مجموع :سلامت

 

 

 

درد استخوان در بعضی مواقع جدی گرفته نمیشود و همین امر باعث میشود تا در بلند مدت طرف با عارضه ای خطرناک و مریضی دچار شود.هرچند نمیشود گفت درد استخوان در خیلی از موارد نشانه ای از یک بیماری خاص است ولی با این وجود نمیتواند درد استخوان را نادیده گرفت و در برخی از موارد ممکن است موجب بیماری خاص و نشانه هایی از یک بیماری در فرد باشد.

 

 

 درد استخوان نشانه چه بیماریست؟,قرص هایی برای درمان درد استخوان

 

متخصص ارتوپدی و فلوشیپ تومورهای استخوانی در ارتباط با موضوع تومورهای استخوانی گفت: تومورهای استخوانی بافت نرم نادر هستند و معمولا در دهه سنی بین 10 تا 20 سال همراه با درد استخوانی بروز می‌کنند و بیشتر در اطراف زانو قرار دارند.

 

 

مسعود میرکاظمی در ارتباط با تومورهای استخوانی گفت: این نوع تومورها معمولا در مراحل اولیه علایم رادیولوژیک واضح ندارند لذا تکرار رادیوگرافی در صورت وجود درد مداوم ضروری است. او گفت :دسته ای دیگر از این تومورها در سنین بالای 50 سال بروز می کنند که شایع ترین آنها سارکوم های اولیه بافت می باشد. که معمولا این نوع تومورها درد ندارند و بیشتر بصورت توده بروز می کنند. این تومورها معمولا در اندام تحتانی بیماران مخصوصا ران دیده می شوند. از طرفی در سنین بالاتر متاستازهای استخوانی نیز شایع ترین تومورهای استخوانی می باشد.

 

پیشگیری از درد استخوان,درمان قطعی درد های استخوان

عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران افزود: درمان این بیماری در کشور در اوایل راه بوده و افراد اندکی در این مسیر فعالیت می کنند اما تمامی مراحل درمان آن در کشور امکان پذیر است. جهت این تومورها بر اساس نتیجه پاتولوژی، شیمی درمانی و رادیوتراپی می تواند کمک کننده باشد اما درمان اصلی آن جراحی است. میرکاظمی افزود: این بیماری معمولا دلیل مشخصی ندارد و در کودکان عوامل ژنتیکی می تواند در بروز آن موثر باشد و در بزرگسالان نیز، عواملی مانند داشتن سابقه رادیوتراپی قبلی می تواند در ایجاد آن موثر باشد. مثلا رادیوتراپی استفاده شده در درمان سرطان پستان بعد از گذشت 5 تا 10 سال و یا عفونت های مزمن و طولانی مدت، می تواند زمینه ساز ابتلا به سارکوم باشد.


درمان درد استخوان,دلایل اصلی درد استخوان,عوامل اصلی درد استخوان


متخصص ارتوپدی و فلوشیپ تومورهای استخوانی اظهار داشت : با توجه به اینکه این بدخیمی ها خیلی شایع نیست و غربالگری ندارند ، توصیه می شود برای افرادی با دردهای استخوانی که به درمان های رایج (فیزیوتراپی و دارو درمانی) پاسخ نمی دهند پیگیری مکرر توسط متخصص ارتوپدی انجام شود.

 

 

منبع : سلامت نیوز

 

برچسب ها : سلامت , سایت سلامت , سایت پزشکی , آموزش های پزشکی , بیماری ها و راه های درمان , درمان بیماری ها , درمان انواع بیماری ها , درد استخوان , درمان درد استخوان , دلایل اصلی درد استخوان , عوامل اصلی درد استخوان , پیشگیری از درد استخوان , درمان قطعی درد های استخوان , درد استخوان نشانه چه بیماریست؟ , قرص هایی برای درمان درد استخوان ,