آشنایی با صبحانه هایی که لاغر میکند

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آشنایی با صبحانه هایی که لاغر میکند آشنایی با صبحانه هایی که لاغر میکند

آشنایی با صبحانه هایی که لاغر میکند

              مجموع :آموزش آشپزی

 

 

 

صبحانه برعکس وعده های غذایی دیگر خیلی مهم است و در این وعده غذایی بدن فرد میتواند زود عکس العمل نشان دهد و چاق شود برای همین هم خیلی ها به دنبال صبحانه هایی میگردند که نه تنها موجب چاقی نشود بلکه لاغر هم بکند.

 صبحانه لاغری,آشنایی با صبحانه لاغری,چه صبحانه ای لاغر میکند؟

 

معرفی صبحانه هایی برای لاغری

برای لاغر شدن از وعده صبحانه با مواد خاص استفاده کنید.


 

همه می دانیم که برای لاغری مهمترین وعده صبحانه است که حتما باید خورده شود تا میزان گرسنگی کمتر شود و همچنین سوخت و ساز بدن در طول روز بیشتر شود. در ادامه صبحانه هایی را برای لاغری خواهید دید.


 

در وعده صبحانه چه بخوریم

اگر از مواد غذایی حاوی فیبر استفاده کنید و مصرف مواد غذایی سالم و کامل را در زندگی تان به یک رویه ثابت تبدیل سازید، به صورت خودکار بسیاری از خوراکی های ناسالم از رژیم غذایی شما حذف می شوند.

 

 

پروتئین

تخم مرغ، یکی از بهترین انتخاب ها برای صبحانه است. طبق مطالعه منتشر شده در American Journal of Nutrition، خوردن صبحانه سرشار از پروتئین با افزایش احساس سیری ارتباط دارد، ولع شبانه به مصرف خوراکی ها را کاهش می دهد و حتی هوس های غذایی را کنترل می کند.


 

به گفته متخصصان، «اگر ما به اندازه کافی در وعده صبحانه از پروتئین استفاده نکنیم، توده عضلانی بدن و همچنین متابولیسم را ضعیف می‌کنیم». آمارها نشان می دهند که بسیاری از مردم جهان به اندازه کافی از پروتئین ها در وعده های ناهار و شام استفاده می‌کنند، اما وعده صبحانه آن‌ها فاقد پروتئین کافی است. این درحالی است که زنان در وعده صبحانه باید ۲۰ گرم پروتئین دریافت کنند.


 

بعضی از بهترین گزینه های پروتئینی برای صبحانه به این ترتیب هستند:‌ نان تست سبوس دار با کره بادام‌زمینی خالص یا تخم‌مرغ، غلات صبحانه با ماست یونانی و انواع توت‌ها و بادام‌ها.


خوردن چه غذاهایی لاغر میکند؟,خوردن چه خوراکی هایی لاغر میکند؟

 

فیبر

اگر از مواد غذایی حاوی فیبر استفاده کنید و مصرف مواد غذایی سالم و کامل را در زندگی تان به یک رویه ثابت تبدیل سازید، به صورت خودکار بسیاری از خوراکی های ناسالم از رژیم غذایی شما حذف می شوند. این نکته خصوصا برای حذف منابع کربوهیدراتی ساده و تصفیه شده مهم است.


 

در واقع، مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر به‌خوبی فرآیندهای گوارشی را آهسته می کند و همین اتفاق به ایجاد احساس سیری مطلوب و شکل گیری انرژی پایدارتر در بدن کمک می رساند. بهترین منابع فیبردار عبارت‌اند از نان تست سبوس‌دار، ‌جو دوسر، میوه ها و سبزی ها.


 

سبزی ها و میوه ها

بسیاری از ما استفاده از میوه ها و سبزی ها را، خصوصا در وعده صبحانه، جدی نمی گیریم. میوه ها و سبزی ها باید نیمی از هر وعده غذایی ما را به خودشان اختصاص بدهند. اما بیشتر افراد در وعده صبحانه اصلا حاضر به مصرف این مواد غذایی نیستند.

 

متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که مقداری اسفناج، فلفل دلمه ای یا کمی کدو به املت اضافه کنید تا یک صبحانه کاملا مغذی و عالی داشته باشید. استفاده کردن از انواع سبزی ها و میوه ها برای تهیه اسموتی نیز ترفند خوبی است.


 

چربی های سالم

راه دیگر برای حفظ احساس سیری و آهسته کردن روندهای هضم،‌ استفاده از چربی های سالم است. در واقع،‌ اگر از چربی های سالم استفاده کنید، انرژی به صورت پایدار و مطلوب در بدنتان آزاد می شود و در نتیجه انرژی بهتری در ساعات صبح خواهید داشت.


 

استفاده از نان تست سبوس دار همراه با آووکادو، یکی از بهترین صبحانه ها از این نظر محسوب می شود و همچنین، اضافه کردن مغزهای خام به غلات صبحانه یا اضافه کردن دانه‌های چیا یا بذر کتان به اسموتی سبزیجات. شما می‌توانید از روغن زیتون خالص برای پختن و آماده سازی بسیاری از غذاها استفاده کنید که سرشار از چربی های سالم و مهم است.

 

غذاهایی که لاغر میکند,خوراکی هایی که لاغر میکند


 

ترکیبات جدید

یکی از راه های کاربردی برای ایجاد میل به خوردن صبحانه سالم، استفاده از ترکیبات غذایی جدید است. البته برای این کار باید از خلاقیت خودتان به خوبی کمک بگیرید. در واقع، گزینه های صبحانه لزوما محدود نیستند و شما می توانید از غذاهای مختلف به عنوان صبحانه استفاده کنید.

 

برای مثال،‌ ترکیب کردن تکه های سیب با ماست یونانی، دارچین و پوره کدو تنبل، نوعی صبحانه جدید و کاملا مغذی را برای شما فراهم می‌کند که قطعا تا پیش از این نخورده اید. نان های تاکو و تورتیلا نیز می توانند گزینه های جذابی برای شما باشند که حال و هوای تازه ای به صبحانه می دهند.


 

منبع : alodoctor.com

برچسب ها : آشپزی , سایت آشپزی , غذاهای رژیمی , خوراکی های رژیمی , غذاهایی که لاغر میکند , خوراکی هایی که لاغر میکند , خوردن چه غذاهایی لاغر میکند؟ , خوردن چه خوراکی هایی لاغر میکند؟ , صبحانه لاغری , آشنایی با صبحانه لاغری , چه صبحانه ای لاغر میکند؟ ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام