آشنایی با 10 عامل اصلی چاقی بعد از ازدواج

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آشنایی با 10 عامل اصلی چاقی بعد از ازدواج آشنایی با 10 عامل اصلی چاقی بعد از ازدواج

آشنایی با 10 عامل اصلی چاقی بعد از ازدواج

              مجموع :زناشویی

 

 

رعایت نکردن خیلی چیز ها بعد از ازدواج باعث چاقی هر دو طرف میشود ولی جنسیت زنان چاقی های بعد از ازدواج را بیشتر تجربه میکنند و این میتواند عوامل مختلفی داشته باشد.به نظر بیشتر کارشناسان دو دلیل اصلی باعث چاقی زنان و مردان بعد از ازدواج میشود که یکی عامل جنسی و دیگر رسیدن به آرامش روحی بعد از ازدواج است.

 

پیشگیری از چاقی بعد از ازدواج,جلوگیری از چاقی بعد از ازدواج

شروع پاگشاهای اقوام

یکی از مهمترین عوامل چاقی بعد از ازدواج رسوماتی است که برای عروس و داماد وجود دارد.  مراسم های  مختلفی در ایران برای عروس و داماد برگزار می شود که یکی از آنها پاگشا کردن تازه عروس و داماد و آشنا شدن آنها با فامیل است.

خانواده عروس، داماد و دوستان و آشنایان طبق یک سنت دیرینه عروس و داماد را به مهمانی دعوت می کنند. این مهمانی ها که گاه تا چند ماه طول می کشد، باعث می شود عروس و داماد، مخصوصاً عروس ها فعالیت های روزانه خود را تعطیل کنند و با شرکت  در آنها میزان فعالیت بدنی شان کاهش یابد.


اقوام و دوستان برای اینکه به اصطلاح سنگ تمام بگذارند، انواع غذاها، دسرها، شیرینی ها و... را درست می کنند و از عروس و داماد می خواهند بیشتر غذا بخورند تا جایی که اگر عروس و داماد از خوردن چیزی که به آنها تعارف شده امتناع یا تعارف کسی را رد کنند، کارشان به دلایل فرهنگی پسندیده نیست و باعث دلخوری خانواده ها می شود همین مهمانی های طولانی و پشت سر هم دلیلی بر شروع یک اضافه وزن می شود.

مخالفت کردن بد نیست

بعضی از عروس خانم ها اوایل ازدواج خجالتی هستند و سر میز غذا در مقابل تعارف های آقای داماد یا فامیل همسرشان تسلیم می شوند چرا که نمی خواهند دست آقای داماد یا فامیل را رد کنند. اگر به فکر تناسب اندام و از همه مهم تر سلامتتان هستید، تعارف را کنار بگذارید و بقیه را هم به سالم غذا خوردن عادت دهید.

آشنایی با مسائل بعد از ازدواج,چاقی بعد از ازدواج,دلایل چاقی بعد از ازدواج


آرامش دست یافتن به همسر خوب

این آرامش خاطر باعث افزایش تولید سروتونین و افزایش تولید هورمون های اشتها می شود و افزایش مصرف غذا را در پی خواهد داشت. علاوه بر این خیلی از خانم ها بعد از ازدواج به اصطلاح خود را رها می کنند. در واقع به خاطر آرامشی که به وجود آمده، ار انجام کارهای روزمره شان خودداری می کنند. برای مثال اگر ورزش را دنبال می کردند و یا منظم باشگاه می رفتند آن را به بهانه های مختلف برای مدتی کنار می گذارند . حتی گاهی ممکن است بعضی از آنها شغل شان را برای مدتی یا برای همیشه تعطیل کنند. اضافه وزن ممکن است در اثر هر کدام از این عوامل هم رخ دهد.

به اندازه معده خودتان بخورید

بدون شک در اولین روزهای آشنایی، زوجین حرف های زیادی برای گفتن دارند و شور و شوق با هم بودن و گفت و گوهای دو نفره باعث می شود که هنگام غذا خوردن حواسشان به بشقابشان نباشد. حتی بسیار از تازه عروس و دامادها می خواهند همزمان با هم غذایشان را تمام کنند و پا به پای طرف مقابل به خوردن ادامه می دهند اما حواسشان نیست که نیاز بدن افراد به دریافت کالری با هم متفاوت است.
پس عروس خانم و آقای داماد لطفا هول نشوید و برحسب نیازتان و فعالیت های جسمی تان غذا بخورید تا ازدواج چاقتان نکند.

مساوی تقسیم نکنید!

اگر به هر دلیلی فعالیت بدنیتان کم است و ورزش نمی کنید، به کالری کمتری نیاز دارید اما اگر شوهر شما اهل ورزش است و یا کارش سنگین است، نیاز دارد بیشتر غذا بخورد. نه او را محروم کنید و نه خودتان را در معرض دریافت کالری های بیشتر قرار بدهید.

اصلا نیازی نیست که مثل هم و با حجم یکسان غذا بخورید. مثلا به جای اینکه برای خودتان هم به اندازه همسرتان غذا بکشید، بشقابتان را پر از سالاد کنید و به این ترتیب تا آخرین لقمه غذای همسرتان او را همراهی کنید.


آموزش های زناشویی,مسائل بعد از ازدواج

چیپس و پفک ممنوع

معمولا تازه عروس و دامادها زمان زیادی را به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند. اگر می خواهید دچار چاقی  نشوید، چیپس، پفک، شیرینی و تنقلات پرکالری را در دسترستان قرار ندهید چون هنگام تماشای تلویزیون حواستان پرت می شود و هیچ کنترلی روی کالری دریافتیتان ندارید. به میان وعده های سالم فکر کنید و یادتان باشد سالاد میوه در این شرایط بهترین گزینه است.
چرا خیلی ها بعد از ازدواج چاق میشوند؟,چه کنیم بعد از ازدواج چاق نشویم

بیرون رفتن های خطرناک

در دوران نامزدی و عقد، زوجین برای باهم بودن رستوران و کافه های مختلفی را برای صحبت کردن با هم انتخاب می کنند. گاهی بیرون رفتن های آنها به ساعات آخر شب منتهی می شود و باید بیرون از منزل شام بخورند، اولین گزینه پیش روی خود را غذاهای فست فودی انتخاب می کنند و تکرار زیاد این امر موجب افزایش وزن می شود.

از همان اول جلویش را بگیرید

خانم ها لازم است بدانند اینکه بدن خود را رها کنند و بگویند «حالا می خورم، بعد سر فرصت رژیم می گیرم» درست نیست. یک مثال مشهور برای این موضوع دارم و می گویم «وقتی کسی ۵۰ میلیون تومان بدهکار است، می تواند آرام آرام آن را پس دهد اما وقتی این بدهی تسویه نمی شود و می رسد به ۲ میلیارد تومان دیگر پس دادنش سخت می شود و فرد به زندان می افتد.» درباره غذا خوردن و اضافه وزن هم همین طور است.
وقتی وزن ما کمی اضافه می شود و در جریان آن قرار می گیریم باید در همان روزهای اولیه سعی کنیم این اضافه وزن را کنترل کنیم. بهتر است وزن مان را مرتب کنترل کنیم. و از افزایش یا کاهش آن آگاه باشیم اگر اضافه وزن روی هم تلنبار شود، به ناچار به این اضافه وزن تن می دهیم چون کم کردن آن روز به روز سخت تر می شود و وقتی متوجه می شویم ۸ تا ۱۰ کیلو چاق شده ایم. حالا یا تنبلی می کنیم و به آن تن می دهیم یا با سختی بسیار وزن مان را کم می کنیم اما اگر جلوی این سیلاب را از اول بگیریم به یک سیل ویرانگر منتهی نمی شود.
چه کنیم بعد از ازدواج چاق نشویم

سبک زندگی را از دوران نامزدی تعریف کنید

بیشتر خانم ها برای شب عروسیشان رژیم های سخت غذایی می گیرند اما زمانی که به تغذیه عادی و معمولی خود بر می گردند متاسفانه عادت های سالم غذاییشان را از دست داده اند. به جای اینکه خودتان را برای شب عروسی شکنجه دهید و همان شب آخرین شب رژیمتان باشد از همان ابتدای نامزدی درست و به جا غذا بخورید و عادت های غلط غذایی یکدیگر را اصلاح کنید، به بهانه با هم بودن و آشنایی بیشتر سراغ رستوران های فست بود و غذاهای پرکالری نروید، برای آشپزی و ورزش روزانه وقت معینی تعیین کنید و بعد از ازدواج هم پایبند این قوانین باشید.

پیاده روی عاشقانه

به جای اینکه روزهای تعطیل را در رستوران ها و یا پای تلویزیون در خانه بگذرانید با هم پیاده روی کنید، با دوستانتان قرار کوه بگذارید و فعالیت های بدنیتان را فزایش دهید. حتی می توانید طرز تهیه غذاهای سالم را یاد بگیرید و در اوقات فراغت با همسرتان آشپزی کنید و از با هم بودن و خوردن غذاهای سالم و خوشمزه لذت ببرید و نگران اضافه وزنتان هم نباشید.
برچسب ها : زناشویی , سایت زناشویی , آموزش های زناشویی , مسائل بعد از ازدواج , آشنایی با مسائل بعد از ازدواج , چاقی بعد از ازدواج , دلایل چاقی بعد از ازدواج , چرا خیلی ها بعد از ازدواج چاق میشوند؟ , چه کنیم بعد از ازدواج چاق نشویم؟ , پیشگیری از چاقی بعد از ازدواج , جلوگیری از چاقی بعد از ازدواج ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام