ازبین بردن بوی بد پاها و زیر بغل با آج سفید

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
ازبین بردن بوی بد پاها و زیر بغل با زاج سفید ازبین بردن بوی بد پاها و زیر بغل با زاج سفید

ازبین بردن بوی بد پاها و زیر بغل با ززاج سفید

              مجموع :سلامت

 

 

 

 زاج سفید چیست؟,ازبین بردن بوی بد با زاج سفید,درمان بیماری ها با زاج سفید

 

 

ززاج سفید یک نوع سنگ بلوری شکل هست که در طبیعت وجود داره و از زمان بسیار قدیم به عنوان ضد عرق استفاده میشده و البته مصارف دیگری هم داشته. ززاج سفید در حقیقت سولفات مضاعف پتاسیم و آلومینیم است که سولفات آلومینیوم AL2(SO4)3, N H2O با نام تجاری‌اش آلوم یا ززاج سفید هست. این ماده با قیمت بسیار کم در هر عطاری که برید وجود داره. شکلش شبیه سنگ نمکیه که خرد شده باشه.

 

 

ززاج سفید برای از بین بردن بوی بد زیر بغل:

ززاج سفید را کمی بکوبید تا خرد شود. بعد آن را در دستگاه آسیاب کننده خانگی بریزید و به صورت پودر در بیارید. ضد عرق و ضد بوی بدن شما آماده است. برای استفاده کافیست که روزی یک بار دستتان را خیس کنید و سر انگشتانتان را به پودر ززاج سفید آغشته کنید و مثل مام یا دئودورانت خود به بدنتان بمالید یا اینکه میتوانید بعد از هر حمام به بدن خیستان بمالید و این یعنی خداحافظی با عرق کردن و خداحافظی با بوی بد بدن در یک روز گرم تابستان یا هر فصل دیگه.

 

ازبین بردن بوی بد زیر بغل,ازبین بردن بوی زیر بغل,ازبین بردن بوی پا

 

 

ضدتعریق‌های شمیایی اگرچه بوی مطبوعی دارند، اما هر کدام‌شان معایبی هم دارند. از گران بودن این محصولات که بگذریم، پاک کردن لکی که این مواد روی لباس ایجاد می‌کنند، یه دردسر واقعی است. لکه مام‌ های صابونی تقریبا با هیچ ترفندی از روی لباس‌های تیره پاک نمی‌شود.


شما می‌توانید با صرف زمان کمی یک ضد عرق خانگی موثر، بی‌لک و ارزان بسازید. برای اینکه کار به چند قطره آب، یک تکه پارچه تمیز و جوش‌شیرین نیاز دارید.


مقداری جوش‌شیرین را روی پارچه یا دستمالی تمیز و نم‌دار بپاشید و زیر بغل خود بمالید. این مام خانگی برای یک روز کامل و بدون تعریق کافی است. جوش‌شیرین عرق را جذب خود کرده و بوی آن را خنثی می‌کند. جوش‌شیرین به دلیل نداشتن الکل و آلومینیوم و اسانس هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کند. این ماده برعکس همکاران شیک و بازاری خود بوی عرق را خنثی می‌کند، در حالی که مام‌ها در واقع بو را می‌پوشانند.


اگر دوست داشته باشید، می‌توانید از اسانس‌های گیاهی برای معطر کردن ضدعرق خانگی‌تان استفاده کنید. برای ماندگاری بوی اسانس کمی نشاسته ذرت به پودر جوش‌شیرین اضافه کنید و یک قطره از اسانس یا روغن معطر دلخواه‌تان را روی پارچه بزنید.

 

درمان بیماری ها,طب سنتی,داروهای گیاهی,آشنایی با داروهای گیاهی

 

 

موارد استفاده از ززاج سفید:

حلق: غرغره جهت عضلات حلق

بینی: نفوخ آن جهت رعاف

گوش: تنقیه چرک گوش (رفع عفونت) ـ فتیله با عسل جهت قروح گوش (رفع عفونت)

دندان: ورم بین دندان، درد دندان (ززاج‌الاساکفه)

چشم: با عسل جهت سطری پلک چشم

شستن با ززاج و آب باران رفع غشاوه رقیق چشم و بیاض می‌نماید

پوست: ازاله کوشت زائد، رفع بیاض پوست، ناخنه، جرب، جمره، سلعه، حکه خشک، قروح خبیثه (رفع عفونت)

رفع بریدگی جلدی به وسیله مالیدن ززاج و یا زرور آن.

مالیدن ززاج بر جوش غرور (کاهش جوش)

مثانه: دفع قروح مثانه (عفونت)

کلیه: تفتیت حصاه (بایستی داروسازی شود.)

ضربدیدگی: کماد ززاج و ضماد ززاج و نمک جهت دررفتگی عضلات و کوفتگی

بواسیر: جهت بواسیر و نواصیر مقعد

رحم: حمول آن بهبود عفونت و ترشحات

ته زن آن به واسطه قبضوت ززاج جمع‌کننده رحم حمول ززاج با آب گندنا جهت نزف‌الدم رحم (عفونت)

داروسازی: در داروسازی به‌صورت، غسول، غرغره، مضمضه، کحل، حمول، سفوف، سنون، گرد، لوسیون، پوسیون، حب، نفوخ، ذرور مصرف دارد.

مصلح: آشامیدن شیر تازه دوشیده شده، کره تازه، شربت زوفا

پادزهر: بی‌کربنات دوسود (جوش شیرین)

 

 


چگونه بوی پا را ازبین ببریم؟,چگونه بوی زیر بغل را ازبین ببریم؟,زاج سفید

 

 

تولید ززاج سفید:

تولید ززاج سفید از آلونیت:

به منظور استحصال آلوم از آلونیت که همان سولفات آلومینیوم پتاسیم معدنی است ، آن را پخته و سپس در معرض هوا قرار می دهند. طی این مدت ، با جذب رطوبت محیط تبدیل به پودر می شود. سپس در آب داغ شسته شده و حالت کریستالی به خود می گیرد.

 

 

تولید ززاج سفید از خاک رس یا بوکسیت:

به منظور تولید آلوم از خاک رس یا بوکسیت ، این مواد به آرامی پخته شده و سپس ، اسید سولفوریک به آن افزوده می شود و آنقدر حرارت را بالا می برند تا به دمای جوش برسد. مدتی در این حالت باقی می ماند تا محلولی شفاف بدست آید. در مرحله بعد با سولفات پتاسیم ترکیب می شود تا حالت کریستالی به خود بگیرید.

 

 

منبع : rangirangi.com

 

برچسب ها : سلامت , سایت سلامت , سایت پزشکی , آموزش های پزشکی , درمان بیماری ها , طب سنتی , داروهای گیاهی , آشنایی با داروهای گیاهی , ازبین بردن بوی بد زیر بغل , ازبین بردن بوی زیر بغل , ازبین بردن بوی پا , چگونه بوی پا را ازبین ببریم؟ , چگونه بوی زیر بغل را ازبین ببریم؟ , زاج سفید , زاج سفید چیست؟ , ازبین بردن بوی بد با زاج سفید , درمان بیماری ها با زاج سفید ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام