آموزش ساخت تل و موگیر دخترانه

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش ساخت تل و موگیر دخترانه آموزش ساخت تل و موگیر دخترانه

آموزش ساخت تل و موگیر دخترانه

              مجموع :ساخت تل

 

 

 

مطمئنم تا حالا همچین تلی رو نساختین

من این تل رو خواستم بسازم یه مدل دیگه در اومد امیدوارم شما بتونین همین مدلی که هست رو بسازین البته این رو بگما من رنگ کامواهام با اینی که الان هست فرق داره همشون یه رنگ بودن و همونم باعث شد خوشکل از آب در نیاد.

 

آموزش درست کردن تل دخترانه,روش درست کردن تل دخترانه

 

وسایل مورد نیاز برای ساخت تل دخترانه

  • تل ساده
  • کاموا به رنگ‌های شاد و دلخواه خودتان
  • قیچی
  • چسب داغ تفنگی

مرحله اول برای ساخت تل سر:

شما به کامواهای زیاد و خوشرنگی برای بافتن روی این تل زیبا احتیاج دارید پس تمام سلیقه‌تان را برای انتخاب رنگ‌ها و بافتن آنها به کار ببرید. در قدم اول طول کامواهای مورد نظر خودتان را دوبرابر اندازه تلی که برای روی سرتان انتخاب کرده‌اید اندازه بزنید. تعداد و قطر کامواهایی را هم که کنار هم قرار می‌دهید بستگی به ضخامت مورد نظر شما دارد. هر چه بافت کلفت تری بخواهید تعداد نخ کاموای بیشتری را باید کنار هم قرار دهید.


ساخت گل سر,ساخت گل سر دخترانه,روش ساخت گل سر دخترانه

 

مرحله دوم ساخت تل و گل سر :

کامواهای هم اندازه بریده و کنار هم قرار داده شده را مرتب کنید و یک رنگ کاموا مشخص را انتخاب و آن را به دور سر نوک کامواهای مرتب شده ببندید و محکم کنید. سعی کنید تا قطر نیم سانتی‌متر چند مرتبه نخ خود را در اطراف دسته کاموا بپیچید و در انتها گره محکمی بزنید.


آموزش ساخت موگیر دخترانه,ساخت تل دخترانه,آموزش ساخت تل دخترانه

 

مرحله سوم ساخت موگیر دخترانه :

بعد از آماده شدن دسته کامواهای‌تان، آن را به 3 دسته نازک‌تر تقسیم کرده و شروع به بافتن آنها کنید. دقت کنید که طول بافت کاموای شما کوتاه‌تر یا بلندتر از تل مورد نظرتان نشود و به محض رسیدن به اندازه دقیق و مناسب تل از بافتن دست بکشید و انتهای بافت‌تان را با نخ یا کاموایی به رنگ متفاوت دور آن بپیچید و خوب گره بزنید.ساخت تل و گل سر,ساخت موگیر,آموزش ساخت  تل

 

مرحله چهارم ساخت تل و گل سر زیبا:

بعد از پایان مرحله بافتن دو سر بافت خود را درست و محکم به دفعات با نخ بپیچید و مسدود کنید و بعد دو سر بافت را روبه‌روی هم قرار داده تا از میزان بودن آنها مطمئن شوید.


ساخت کاردستی تزئینی,ساخت تل,آموزش ساخت تل

 

مرحله پایانی ساخت موگیر دخترانه:

با چسب تفنگی داغ روی تل را به چسب آغشته کنید و به آرامی و با دقت تمام بافت خود را کم کم روی آن قرار دهید تا به درستی و صاف روی آن قرار گیرد. بعد از چسباندن در جایی دور از گرما اجازه دهید تا خشک شود. شما می‌توانید برای زیباتر شدن تل‌تان از روبان یا پاپیون در انتهای بافت استفاده کنید.


ساخت کاردستی,آموزش ساخت کاردستی,ساخت انواع کاردستی

 

 

 

منبع : مجله زندگی ایده آل


برچسب ها : کاردستی , سایت کاردستی , ساخت کاردستی , آموزش ساخت کاردستی , ساخت انواع کاردستی , ساخت کاردستی تزئینی , ساخت تل , آموزش ساخت تل , ساخت تل و گل سر , ساخت موگیر , آموزش ساخت موگیر , آموزش ساخت موگیر دخترانه , ساخت تل دخترانه , آموزش ساخت تل دخترانه , ساخت گل سر , ساخت گل سر دخترانه , روش ساخت گل سر دخترانه , آموزش درست کردن تل دخترانه , روش درست کردن تل دخترانه ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام