سرطان ریه l علائم سرطان ریه l سرطان ریه چیست؟

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
علائم اصلی سرطان ریه ها را بشناسید علائم اصلی سرطان ریه ها را بشناسید

علائم اصلی سرطان ریه ها را بشناسید

              مجموع :سلامت

 

 

 

 

یکی از سرطان های کشنده و غیر قابل تحمل همین سرطان ریه هست که میتواند عوامل متعددی داشته باشد.برخی از افراد بدون اینکه سیگار یا قلیانی بکشند به سرطان ریه دچار میشوند و برخی دیگر نیز از بس سیگار یا قلیان میکشند همین باعث میشود به سرطان ریه دچار شوند.ریه ها عاملی برای دفع سموم بدن هستند و وقتی بنا به دلایلی از کارمیفتند یا به بدن ضربه میزنند یا به خود.با آسیب دیدن ریه ها میتواند انواع تومور و سرطان در قسمت های مختلف بدن تشکیل شود.

 

طب سنتی برای درمان سرطان ریه,داروهای گیاهی برای درمان سرطان ریه

 

سرطان ریه اغلب در افراد سیگاری به وجود میاید و سیگار عاملی مهم در سرطان ریه محسوب میشود.البته تنها سیگار در سرطان ریه دخیل نیست بلکه عوامل دیگری مانند عوامل ارثی یا مواد یا خوراکی های سمی میتواند باشد

 

حال باید بدانیم که سرطان ریه چه علائم خاصی دارد.

 

سرفه‌های ادامه دار عاملی بر سرطان ریه

بیشتر افراد مبتلا به سرطان ریه سرفه می‌کنند که گهگاه با خون همراه است. بالا آوردن ترشحات غلیظ و مایل به قرمز نیز می‌تواند از علائم اولیه‌ی سرطان ریه باشد. اما حتی اگر سرفه‌های خشک دارید، در صورت ادامه دار شدن آن‌ها بیش از یک ماه باید برای چکاپ به پزشک مراجعه کنید.

 

عامل اصلی سرطان ریه,داروهای درمانی برای سرطان ریه

 

عفونت‌های مزمن

بیشتر اوقات، ویروس‌ها عامل عفونت‌هایی مانند برونشیت مزمن هستند. اما اگر مکرراً بیمار می‌شوید و انگار با هر بیماری در ناحیه‌ی قفسه سینه‌تان با مشکل روبرو می‌شوید، می‌تواند علامت سرطان ریه باشد.

  

کاهش وزن

بدون اینکه ورزش کنید یا تغییری در رژیم غذایی خود بدهید وزن کم کرده‌اید؟ در هر نوع سرطانی، یک تومور پیشرفته می‌تواند پروتئین‌هایی ایجاد کند که به بدن دستور کاهش وزن بدهند. به همین دلیل است که در چنین مواردی، کاهش اشتها نیز وجود دارد.

 

سرطان ریه چیست؟,سرطان ریه چگونه به وجود میاید

 

استخوان درد

اگر سرطان ریه به سایر اندام‌های بدن سرایت کرده باشد ممکن است احساس درد در اعماق استخوان‌ها یا مفاصلتان داشته باشید. معمولاً کمر و لگن، نقاط درد هستند.

 

تورم در گردن و صورت

اگر تومور در ریه به وناکاوای فوقانی یا همان ورید اجوف فشار وارد کند (سیاهرگ بزرگی که خون را از سر و دست‌ها به قلب می‌رساند)، ممکن است متوجه تورم در گردن و صورت شوید. دست‌ها و بالای قفسه سینه نیز ممکن است متورم شوند.

 

پیشگیری از سرطان ریه,درمان سرطان ریه,نشانه های سرطان ریه

 

خستگی ناتوان کننده

این خستگی با احساس خستگی معمولی فرق دارد. فرد احساس می‌کند آن‌قدر خسته و از پا افتاده است که نمی‌تواند حتی خود را به رختخوابش برساند و ظاهراً هر چقدر هم که استراحت کند فایده‌ای ندارد. 80 درصد از مبتلایان به سرطان ریه، خستگی مفرط را به عنوان یک علامت بارز دارند.

 

آموزش های پزشکی,انواع سرطان,آشنایی با انواع سرطان

 

 

ضعف عضلانی

سرطان ریه علاوه بر اندام‌ها بر عضلات نیز اثر می‌گذارد. یکی از اولین قسمت‌هایی که تحت تأثیر قرار می‌گیرد، باسن است. ممکن است متوجه شوید حتی بلند شدن از روی صندلی نیز برایتان دشوار است. ضعف در شانه‌ها، دست‌ها و پاها نیز معمولاً دیده می‌شود.

 

سرطان ریه,آشنایی با سرطان ریه,علائم سرطان ریه

 

بالا بودن میزان کلسیم

برخی از انواع خاصی از سرطان ریه می‌توانند موادی هورمون مانند تولید کنند که تعادل مواد معدنی را در بدن به هم بزند. در برخی موارد، کلسیم زیادی وارد جریان خون می‌شود. هر چند تا زمانی که پزشک آزمایش تجویز نکند شما متوجه بالا بودن میزان کلسیم در بدنتان نخواهید شد، اما بالا بودن کلسیم، علائم دیگری نیز دارد: تکرر ادرار، تشنگی مفرط، یبوست، تهوع، شکم درد و سرگیجه.

 

 

برچسب ها : سلامت , سایت سلامت , سایت پزشکی , آموزش های پزشکی , انواع سرطان , آشنایی با انواع سرطان , سرطان ریه , آشنایی با سرطان ریه , علائم سرطان ریه , پیشگیری از سرطان ریه , درمان سرطان ریه , نشانه های سرطان ریه , سرطان ریه چیست؟ , سرطان ریه چگونه به وجود میاید؟ , عامل اصلی سرطان ریه , داروهای درمانی برای سرطان ریه , طب سنتی برای درمان سرطان ریه , داروهای گیاهی برای درمان سرطان ریه ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام