بهترین روش جهت تقویت چشم ضعیف

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
بهترین روش جهت تقویت چشم ضعیف بهترین روش جهت تقویت چشم ضعیف

بهترین روش جهت تقویت چشم ضعیف

              مجموع :سلامت

 

 

 

دربیشتر مواقع ضعف چشم ها میتواند به تمرین نیاز داشته باشد.خیلی ها فکر میکنند ضعف چشم ها بستگی به استفاده بیش از حد از تلوزیون یا کامپیوتر و امثال این چیز ها دارد ولی چشم میتواند به صورت مادرزادی یا در اثر اشعه های مضر نیز ضعیف شود.شما میتوانید با چند تمرین درصد ضعف چشم خود را درک و در تقویت آن تلاش نمایید.

چگونه از ضعف چشم جلوگیری کنیم؟,دلایل ضعف چشم چیست؟

 

یک عدد روی مداد نوشته و روی آن تمرکز کنید.مداد را جلوی صورت خود به اندازه طول بازو نگه دارید . تا زمانی که کاملا روی مداد تمرکز نکرده اید به مرحله بعد نروید . مداد را در مستقیم نگه دارید .

روش های قوی کردن دید چشم,آموزش قوی کردن دید چشم

 

به آرامی مداد را به صورت خود نزدیک کنید.  مداد را جلوی صورت خود به اندازه طول بازو نگه دارید . تا زمانی که کاملا روی مداد تمرکز نکرده اید به مرحله بعد نروید . مداد را در مستقیم نگه دارید .

 

تقویت دید چشم,تمرین تقویت چشم,قویتر کردن دید چشم

 

 

مثل تصویر بالا وقتی که عدد دوتا شد چشمان خود را ببندید.در این زمان جای مداد را تغییر ندهید و فقط به مدت چند ثانیه ( حداقل ۵ ثانیه ) چشمهای خود را بسته یا نقطه دیگری را نگاه کنید .

 

غذاهای مناسب برای قوی کردن چشم,دلیل اصلی ضعف چشم,تقویت چشم

 

دوباره به مداد نگاه کنید. بعد از استراحت دادن به چشم دوباره به مداد نگاه کنید و روی عدد دوباره تمرکز کنید . آرام آرام مداد را از چشم خود دور کنید تا جایی که دستتان کاملا باز شود . روزانه ۵ تا ۱۰ دقیقه اینکار را انجام دهید .

 

آموزش های پزشکی,ضعف چشم,دلیل ضعف چشم,تقویت ضعف چشم

 

برای داشتن دید بهینه و جلوگیری از خستگی چشم تمرینات زیر را انجام دهید.در هنگام بیدار شدن ، قبل از خواب و در هنگام خستگی چشم این تمرین ها را انجام دهید . قبل از انجام تمرینات زیر ستهای خود را بشورید

چشمان خود را ۱۰ بار درجهت عقربه های ساعت بچرخانید.سپس ۱۰ بار در جهت مخالف عقربه های ساعت بچرخانید

دستان خود را به یکدیگر بمالید تا گرم شود.سپس به مدت ۱۰ ثانیه روی چشمان خود قرار دهید . ۳ بار اینکار را تکرار نمایید

ماساژ دادن شقیقه  و پیشانی و زیر چشم.با انگشت شست خود و با حرکات چرخشی ( ۲۰ بار ) مکان های گفته شده را ماساژ دهید

چگونه از ضعف چشم جلوگیری کنیم؟,دلایل ضعف چشم چیست؟

 

از مواد غذایی مناسب برای تقویت سلامتی چشم استفاده کنید.البته فقط استفاده از رژیم غذایی مناسب نمیتواند به تنهایی تغییر زیادی  در بینایی انجام داد اما باید مطمئن شوید که مواد غذایی ضروری برای چشم را مصرف میکنید . سعی کنید از مواد غذایی زیر در رژیم غذایی خود استفاده کنیدبتاکاروتن ، لوتئین و زیگزانتین:سبزیجات با برگ های تیره ، کدو تنبل ، سیب زمینی شیرین و هویج


سولفور ، لسیتین و سیستئین:سیر ، پیاز و کبر


سبزیجاتی مانند :کلم پیچ ، برگ چغندر و اسفناج


امگا ۳ : تن ماهی ، ماهی ، دانه های کتان و مغز گردو


میوه های اسیدی : پرتغال ، لیمو ، لیمو ترش و گریپ فروت


پروتئین غیر گوشتی : موز ، لوبیا و آجیل


مولتی ویتامین های حاوی : ویتامین A ، امگا ۳ ، لوتئین ، زینک و ویتامین های C و E

روش های قوی کردن دید چشم,آموزش قوی کردن دید چشم

 

سیگار نکشید. سیگار کشیدن میتواند باعث ایجاد بیماری هایی مانند آب مروارید و تباهی لکه زرد در سالهای آینده شود .

 

تقویت دید چشم,تمرین تقویت چشم,قویتر کردن دید چشم


از عینک آفتابی استاندارد استفاده کنید.مانند سیگار کشیدن نور فرا بنفش بیش از حد موجب بیماری هایی مانند آب مروارید و تباهی لکه زرد در سالهای آینده میشود . از عینک های آفتابی که ضد اشعه های UVB و UVA هستند استفاده کنید . از عینک آفتابی فیک ( قلابی ) و بی کیفیت استفاده نکنید زیرا باعث زدن ضربه بیشتری به چشم خواهد شد .

 

غذاهای مناسب برای قوی کردن چشم,دلیل اصلی ضعف چشم,تقویت چشم

 

 

خستگی چشم را کاهش دهید. مانند تمام عضلات دیگر عضلات چشم نیز در صورت زیاد کار کردن خسته خواهند شد . از راهکارهای زیر برای جلوگیری از خسته شدن چشم استفاده کنید :


 

از روش 20-20-20 استفاده کنید. اگر برای مدتی به مانیتور یا صفحه موبایل خیره میشوید بعد از هر ۲۰ دقیقه به جسمی در فاصله ۲۰ فوتی ( ۶ متری ) به مدت ۲۰ ثانیه نگاه کنید .


پایین آوردن نور مانیتور یا تلوزیون. نور مانیتور یا تلویزیون را روی حالت کم قرار دهید .


نوشته را بزرگ کنید. اگر از کامپیوتر استفاده میکنید زوم کنید اگر هم میخواهدی با برگه کاغذ بخوانید درشت پرینت بگیرید .


پلک زدن را فراموش نکنید. در هنگام کار کردن با موبایل و کامپیوتر بسیار کمتر پلک میزنیم . بنابراین سطح چشم خشک میشود و باعث خارش و سوختن آن خواهد شد . به طور طبیعی هر دقیقه ۱۲ الی ۱۵ بار پلک زده می شود بنابرای ن در هنگام استفاده از اینگونه وسایل این مقدار را حفظ کنید .


برای دیدن تلوزیون و وسایلی مانند کامپیوتر برنامه ریزی داشته باشید.بیشتر از ۴ ساعت از تلویزیون و وسایل مشابه استفاده نکنید .

 

گردآوری : boyeharam.ir

 

برچسب ها : سلامت , سایت سلامت , پزشکی , سایت پزشکی , آموزش های پزشکی , ضعف چشم , دلیل ضعف چشم , تقویت ضعف چشم , غذاهای مناسب برای قوی کردن چشم , دلیل اصلی ضعف چشم , تقویت چشم , تقویت دید چشم , تمرین تقویت چشم , قویتر کردن دید چشم , روش های قوی کردن دید چشم , آموزش قوی کردن دید چشم , چگونه از ضعف چشم جلوگیری کنیم؟ , دلایل ضعف چشم چیست؟ ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام