منبع اصلی پروتئین ها را بشناسید

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
منبع اصلی پروتئین ها را بشناسید منبع اصلی پروتئین ها را بشناسید

منبع اصلی پروتئین ها را بشناسید

              مجموع :سلامت

 

 

 

پروتئین در بیشتر غذاها یافت میشود ولی چند خوراکی هست که منبع اصلی پروتئین را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش سایت هنرهای دستی بانوان به نقل از everydayhealth اگر انتخاب‌های غذایی درستی در طول روز داشته باشید، به راحتی می‌توانید مقدار پروتئین لازم را دریافت کنید:


 پروتئین در چه چیزهایی هست؟,منبع پروتئین,منبع اصلی پروتئین

 

آجیل: چربی انواع آجیل از نوع چربی اشباع نشده است که یکی از اجزای اصلی یک رژیم غذایی سالم محسوب می‌شود. همچنین آجیل‌ها سرشار از فیبر هستند که همراه با پروتئین موجود در آنها، مدت بیشتری شما را سیر نگه می‌دارند. اگر نگران کالری خود هستید، می‌توانید میزان مصرف آجیل را به یکی یا دو مشت در روز محدود کنید.

منبع پروتئین چیست؟,خوراکی های پرازپروتئین,غذاهای پراز پروتئین

 

تخم مرغ: انجمن قلب آمریکا اعلام کرده است که مزایای مصرف متعادل تخم مرغ (کمتر از شش عدد تخم مرغ کامل در هفته)، بر خطرات ناشی از کلسترول آن غلبه می‌کند. علاوه بر این یک عدد تخم مرغ بزرگ حاوی 6 گرم پروتئین و تنها 70 کالری است. توصیه می‌شود تخم مرغ را به صورت آب پز مصرف نمائید و از مزایای غذایی آن بهره مند شوید.

 

خوراکی های پر از پروتئین,غذاهای پروتئین دار,خوراکی های پروتئین دار

 

ماست چکیده: در هر 200 گرم ماست چکیده حدود 15 تا 20 گرم پروتئین یافت می‌شود و می‌تواند به عنوان یک اسنک سالم مصرف شود.

 

خواص آجیل,خواص گوشت بوقلمون,پروتئین در چه چیزهایی یافت میشود

 

بوقلمون: هر 100 گرم از گوشت بوقلمون حاوی 25 گرم پروتئین و تنها 140 کالری انرژی است. توجه داشته باشید که مقدار سدیم در این گوشت بالاست. بهتر است گوشت تازه بوقلمون را تهیه کرده و آن را کباب کنید تا از مصرف مقدار اضافه نمک و سدیم جلوگیری شود.

 

غذاهای پر از پروتئین,خواص تخم مرغ,خواص عدس

 

پنیر: پنیر منبعی غنی از پروتئین است. پنیر کم چرب به همراه میوه جات و سبزیجات می‌تواند میان وعده مناسبی باشد که بین وعده‌های غذایی شما را سیر نگه می‌دارد.

 

سایت پزشکی,آموزشهای پزشکی,تغذیه سالم,غذاهای سالم,پروتئین

 

عدس: منبع غنی از پروتئین، فیبر و مواد معدنی است و همچنین دارای کالری کم و تقریباً بدون چربی است. یک فنجان عدس پخته شده حاوی 22 گرم پروتئین، 300 کالری و کمتر از یک گرم چربی است.

 

منبع پروتئین,منبع اصلی پروتئین,منبع پروتئین چیست؟,خوراکی های پرازپروتئین,غذاهای پراز پروتئین

 

تخم کدو: کدو سرشار از فیبر، مواد معدنی و ویتامین‌ها است. 28 گرم تخم کدو حاوی هشت گرم پروتئین و مقادیر زیادی مواد معدنی شامل پتاسیم، منگنز و آهن می‌باشد. البته به دلیل داشتن چربی بالا، باید در میزان مصرف آن دقت کرد.

برچسب ها : سلامت , سایت سلامت , سایت پزشکی , آموزشهای پزشکی , تغذیه سالم , غذاهای سالم , پروتئین , غذاهای پر از پروتئین , خواص تخم مرغ , خواص عدس , خواص آجیل , خواص گوشت بوقلمون , پروتئین در چه چیزهایی یافت میشود , خوراکی های پر از پروتئین , غذاهای پروتئین دار , خوراکی های پروتئین دار , پروتئین در چه چیزهایی هست؟ , منبع پروتئین , منبع اصلی پروتئین , منبع پروتئین چیست؟ ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام