دلایل ظاهر شدن لکه قهوه ای روی دست و صورت

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
دلایل ظاهر شدن لکه قهوه ای روی دست و صورت دلایل ظاهر شدن لکه قهوه ای روی دست و صورت

دلایل ظاهر شدن لکه قهوه ای روی دست و صورت

              مجموع :سلامت

 

 

دربرخی مواقع لکه هایی سیاه و یا قهوه ای روی پوست ظاهر میشود که میتواند دلایل مختلفی داشته باشد.البته این لکه های قهوه ای بیشتر میتواند در قسمت دست و گونه ها ظاهر گردد.میتوان گفت این لکه ها در جنسیت های مختلف فرق دارد و در مردان میتواند کمتر ظاهر شود و اگر هم ظاهر شد اعضایی مثل پشت گردن و یازیر گلو صورت میگیرد.

 عامل اصلی لکه صورت و پوست,عامل اصلی لکه صورت و دست

 

برخی از افراد، به‌خصوص خانم‌ها با مشکل بروز لکه‌های قهوه‌ای روی دست‌های خود مواجه هستند و نمی‌دانند که دلیل ابتلا و درمان این لکه‌ها به‌ چه صورت است. عده‌ای بر این باورند که لکه‌های قهوه‌ای پشت دست می‌تواند ناشی از تماس مواد شوینده با پوست باشد و استفاده از دستکش هنگام نظافت،‌ در پیشگیری از بروز آنها بسیار موثر است.

دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو در این باره به خبرنگار پایگاه خبری سلامانه می‌گوید: «تماس با مواد شوینده در بروز و تشدید لکه‌های قهوه‌ای روی دست‌ها نقشی ندارند. درواقع، ژنتیک و تماس مستقیم پوست با نور آفتاب، نقشی اساسی در ایجاد چنین لکه‌هایی بازی می‌کنند».

وی تاکید کرد که افزایش سن هم در تشدید یا حتی ابتلا به این لکه‌ها موثر است و مشکلات داخلی مانند بیماری‌های کبدی، ربطی به بروز لکه‌های قهوه‌ای روی دست ندارند.

 

لکه قهوه ای صورت و پوست,ازبین بردن لکه قهوه ای صورت و پوست

 

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه یادآور شد:‌ «پوشیدن دستکش‌های نخی و استفاده از ضد آفتاب، می‌تواند در پیشگیری از افزایش یا پررنگ شدن لکه‌های قهوه‌ای روی دست در اثر تماس با نور آفتاب، تاثیر مثبت و به سزایی داشته باشند».

 

ازبین بردن لکه صورت,دلایل اصلی لکه صورت,عامل اصلی لکه صورت

 

احسانی درباره روند درمان این مشکل پوستی هم گفت: «معمولا دارودرمانی،‌ تاثیر ناچیزی در روند درمان این مشکل دارد. به‌همین دلیل هم می‌توان از درمان‌های غیر دارویی و کارآمدتر مانند مانند لیزر،‌ پیلینگ و کرایو به‌صورت خیلی ظریف، برای درمان این لکه‌ها استفاده کرد».

 

ازبین بردن لکه قهوه ای دست,ازبین بردن لکه دست,لکه صورت

 

این متخصص پوست در نهایت به لکه‌های قهوه‌ای صورت هم اشاره‌ای کرد و گفت: «قدم درمانی اول برای رفع لکه‌های قهوه‌ای روی صورت، دارو و بعد از آن، ‌روش‌هایی مانند پیلینگ‌های سطحی یا میکرودرم است».


 

برچسب ها : سلامت , سایت سلامت , سایت پزشکی , آموزشهای پزشکی , سلامت پوست , لکه های پوستی , آشنایی با لکه های پوست , لکه پوست , لکه قهوه ای پوست , لکه دست , لکه قهوه ای دست , عامل اصلی لکه قهوه ای دست , ازبین بردن لکه قهوه ای دست , ازبین بردن لکه دست , لکه صورت , ازبین بردن لکه صورت , دلایل اصلی لکه صورت , عامل اصلی لکه صورت , لکه قهوه ای صورت و پوست , ازبین بردن لکه قهوه ای صورت و پوست ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام