غذاهایی که برای جوش صورت مضراست

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
غذاهایی که برای جوش صورت مضراست غذاهایی که برای جوش صورت مضراست

غذاهایی که برای جوش صورت مضراست

              مجموع :سلامت

 

 

 

در بیشتر مواقع ما خودمان عامل اصلی جوش زدن پوست خود هستین و خیلی جاها خوراکی هایی میخوریم و نمیدانیم که این خوراکی ها چه مضراتی برای پوست دارند.خیلی از خوراکی های چرب و انرژی زا هستند که موجب از سینک درامدن کبد شده و با جوش زدن پوست خود را نمایان میکنند.درواقع باید خوراکی هایی استفاده شود که موجب جوش زدن پوست نشود.

 خوراکی های جوش پوست,دلیل اصلی جوش زدن صورت,عامل اصلی جوش زدن صورت

 

 

 

 این غذاهای سالم دلیل اصلی جوش زدن هستند

 

1- کم چرب ها 

کمپانی های مواد غذایی پس از حذف چربی سعی کردند با اضافه کردن طعم که معمولا همراه با قند است جای خالی آن را پر کنند. به عبارت دیگر کم چرب یا بدون چربی همیشه برابر است با قند بالا. تحقیقات نشان داده آسیب های قند شامل صدمه رسیدن به فیبرهای کلاژن، از بین بردن قابلیتشان برای ترمیم و پیری پوست می شود.

 

تغییر ساده: غذاهای کم چربی که طعم دار شده اند را مصرف نکنید ( مثلا شیر و ماست طعم دارد ) و به سراغ چربی های سالم تقویت کننده سلامت پوست مانند آجیل ها، دانه ها و ماهی های آزاد بروید.

 

خوراکی های مفید برای جوش صورت,خوراکی های مضر برای جوش صورت,غذاهای جوش پوست

 

2- شیر خامه گرفته و رقیق 

یکی از بزرگترین و طولانی ترین تحقیقات درباره سلامت زنان 77.761 پرستار را طی 12 سال تحت نظارت قرار داد. کسانی که در نوجوانی شیر بیشتری نوشیده اند نسبت به کسانی که کمتر شیر استفاده کرده اند بیشتر در خطر آکنه هستند. تاثیر شیر کم چرب در این موضوع از شیر پر چرب بیشتر است. در کنار لاکتوز محققان گمان می کنند حضور هورمون ها و مولکول های زیست فعال در شیر می تواند باعث ایجاد شرایط نامطلوب برای پوست شود.

 

تغییر ساده: اگر فکر می کنید شیر عامل خراب شدن پوستتان است می توانید آن را با شیر نارگیل یا بادام جایگزین کنید.

 

3- روغن گیاهی 

برخی چربی ها هستند که باید از آنها پرهیز کنید، مانند چربی های ترانس و اسید چرب های غیر اشباع امگا 6 که در روغن های گیاهی مانند ذرت و سویا فراوان وجود دارند. اینگونه روغن ها در برنامه غذایی مدرن غربی فراوان یافت می شوند و باعث افزایش خطر بیماری های قلبی می شوند. این روغن ها در کنار صدمه ای که به سلامت می زنند باعث بدتر شدن اوضاع پوست هم هستند. تحقیقات نشان داده اند آکنه یکی از بیماری های التهابی است.

 

تغییر ساده: از روغن زیتون و روغن نارگیل استفاده کنید.

 

4- نان گندم 

غلات کامل از غذاهایی هستند که برای سلامتمان مفیدند اما کمپانی های محصولات غذایی از این برچسب استفاده می کنند تا آسیب گلوتن را پنهان کنند. گلوتن برا افرادی که از بیماری سلیاک رنج می برند و کسانی که مشکل عدم تحمل گلوتن دارند شرایط را سخت می کند و باعث بیماری پسوریازیس می شود.

 

تغییر ساده: افرادی که با گلوتن مشکل دارند باید به دنبال محصولات بدون گلوتن باشند و در کل کربوهیدرات ها را با جایگزینی گیاهی عوض کنند.

 

5- اسموتی میوه 

درست است که در خود مواد مغذی دارند ولی این پایان مفید بودنشان است. اسموتی ها معمولا قند بسیار بالایی دارند. بیشتر این قند از فروکتوز ها می آید تا بر قند میوه غالب شود. تحقیقات روی موش ها نشان داده برنامه غذایی سرشار از فروکتوز باعث پیری، پراکسیداسیون و دیگر مشکلات پوستی می شود.

 

تغییر ساده: با استفاده از سبزیجات و کلم ها برای خود اسموتی درست کنید و با مقداری میوه و لیمو هم به آن طعم دهید. اسموتی سبزیجات می تواند به تقویت سلامت پوستتان کمک زیادی بکند.

 

منبع: دکتر کرمانی

 

برچسب ها : آرایش و زیبایی , سایت آرایش و زیبایی , آرایش صورت , جوش صورت , ازبین بردن جوش صورت , راه های ازبین بردن جوش صورت , ریشه کن کردن جوش صورت , جوش پوست , ازبین بردن جوش پوست , دلیل جوش زدن پوست , عامل اصلی جوش صورت , دلایل اصلی جوش صورت , غذاهای مفید برای جوش صورت , غذاهای مضر برای جوش صورت , خوراکی های مفید برای جوش صورت , خوراکی های مضر برای جوش صورت , غذاهای جوش پوست , خوراکی های جوش پوست , دلیل اصلی جوش زدن صورت , عامل اصلی جوش زدن صورت ,