آیا در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارید؟

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آیا در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارید؟ آیا در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارید؟

آیا در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارید؟

              مجموع :روانشناسی

 

 

افرادی که جامعه پذیر نشدند یا از اول در میان خانواده بزرگ شدند در برخی موارد با مشکل برقراری ارتباط با دیگران مواجه میشوند و این میتواند عوامل مختلفی داشته باشد.حتی افرادی که در اجتماعات بزرگ زندگی میکنند در برخی موارد نمیتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند و ممکن است از ایجاد ارتباط با دیگران خجالت زده شوند.

چگونه فردی اجتماعی باشیم؟,روش های اجتماعی بودن,آموزش تبدیل افراد به فرد اجتماعی

 

سوال :

17 سالمه و تو برقراری ارتباط با بقیه به خصوص فامیل هامون مشکل دارم وقتی ازم سوالی میپرسن سریع جواب میدم و حرف طولانی نمیشه. موضوع دیگه این که من در مقابل کسایی که دوست دارم باهاشون حرف بزنم استرس هم میگیرم واقعا نمیدونم چکار کنم چجوری با بقیه طولانی صحبت کنم من تو برقراری ارتباط با همسن هام مشکل آنچنانی ندارم فقط با افراد بزرگتر مشکل دارم و دستپاچه میشم لطفا بگین چکار کنم؟

 

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟,فرد اجتماعی,اجتماعی شدن

 

پاسخ :

این مساله کم حرف بودن همیشه به عنوان یک مشکل به حساب نمی آید و گاهی به ویژگی های شخصیتی ما برمی گردد. زمانی می توان به این مساله به عنوان یک مشکل نگاه کرد که ناشی از دو دلیل باشد و در روند کلی زندگی ما ایجاد مشکل کند: یک به دلیل عدم اعتماد به نفس این مساله را داشته باشیم و دو به دلیل عدم توانایی در مهارت های اجتماعی در مورد اول باید بررسی کنید که چه مساله ای باعث کاهش اعتماد به نفس شما در صحبت کردن و مطرح کردن خودتان شده است

 

و با رفع ان مساله بار دیگر اعتماد به نفستان را افزایش دهید. و در مورد دوم اگر فکر می کنید این کم صحبت کردن باعث شده در ارتباطاتی که دارید نقصی بوجود بیاید و نتوانید انطور که بایدو شاید در مکان های مختلف و با افراد مختلف ارتباط خوبی برقرار کنید بهتر است به فکر بالابردن مهارت های ارتباطی در خودتان باشید. برای این منظور و برای بالابردن این مهارت ها در خودتان می توانید در قدم اول مطالعاتی در این زمینه داشته باشید.

 

مطالعه کتاب های زیر می تواند ایده هایی را جهت تغییر در این رابطه به شما بدهد:مهارت های ارتباطی میان فردی نوشته ایرج هاشمی، 101 نکته کاربردی در ارتباط موثر نوشته محمد افشار البته مسلما این تغییر در ابتدا برایتان سخت است بنابراین توقع هم نمی رود که شما از همین بدو امر بتوانید رابطه های قوی ای برقرار کنید.

 

می توانید این تغییر را آهسته شروع کنید و در ادامه آرام آرام با تمرین های بیشتری آنها را در خودتان تثبیت کنید.اگر در بین راه احساس کردید که نمی توانید خودتان به تنهایی این مهارت ها را در عمل اجرا کنید و نیاز به کمک شخص دیگری هم دارید بهتر است تلاش کنید تا در دوره های عملی اموزش این مهارت ها شرکت کنید.

 

دوره هایی مثل مهارت های زندگی ارتباط موثر و....این دوره ها را می توانید در مراکز مشاوره مختلف و در سرای محلات شهرداری پیدا کنید. موفق باشید

منبع : تبیان

 

برچسب ها : روانشناسی , سایت روانشناسی , آموزش های روانشناسی , مشاور خانواده , مشاور آنلاین , مشاور اینترنتی , مشاور آنلاین روانشناسی , مشاور اینترنتی روانشناسی , برقراری ارتباط با دیگران , ارتباط با دیگران , کمبود ارتباط با دیگران , حل مشکل ارتباط با دیگران , چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟ , فرد اجتماعی , اجتماعی شدن , چگونه فردی اجتماعی باشیم؟ , روش های اجتماعی بودن , آموزش تبدیل افراد به فرد اجتماعی ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام