اگر شما هم شکست عشقی خوردید این را بخوانید

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
اگر شما هم شکست عشقی خوردید این را بخوانید اگر شما هم شکست عشقی خوردید این را بخوانید

اگر شما هم شکست عشقی خوردید این را بخوانید

              مجموع :زناشويي

 


تاثیر شکست عشقی برروحیه افراد,افسردگی بعد از شکست عشقی

اکثر عشق های اول ازدواج به بی راهه کشیده میشود و آشنایی های قبل از ازدواج اگر زیاد تداوم یابد موجب وابستگی هر دو طرف به هم میشود و این امر میتواند آینده هر دو طرف را به خطر بیندازد.در کل زمان اشنایی نباید بیشتر از یک ماه باشد چون هم به بی راهه کشیده میشود و هم وابستگی به بار میاورد پس اگر میخواهید از شکست عشقی به دور باشید سعی کنید وابسته کسی نشوید.

 

کاهش ترس از شکست عشقی,سایت دانستنی های قبل از ازدواج,سایت عشق

 

فراموش نکنید
اولین چیزی که بعد از جدایی افراد به آن تاکید می کنند، «فراموش کردن» است. اما واقعیت این است که در روان ما چیزی به عنوان فراموش کردن وجود ندارد. در واقع ناخودآگاه ما، مسئولیت افکار و خاطراتی که به گمان خودمان فراموش شان می کنیم را برعهده می گیرد و آنها را در خود نگه می دارد. پس اگر می خواهید دوری از او شما را آزار ندهد، به «فراموش کردن» رو نیاورید. چراکه تلاش برای از بین بردن موضوعات – به خصوص موضوعات ناراحت کننده- تنها به انکار و سرکوبی منجر می شود و می تواند تا پایان عمر ما را آزار دهد.

رابطه ای که ماه ها یا سال ها برای به سرانجام رسیدنش تلاش کرده بودید، از دست رفته است. کسی که تا دیروز نامزد تان بود، می گوید شما را نمی خواهد و شاید مشکلی که نه شما و نه او از پس برطرف کردنش بر نمی آیید، به این جدایی منجر شده است. اما دلیل جدایی شما هر چه که باشد، چیزی از دلتنگی و ناراحتی هر روزه تان کم نمی کند.

 

هنوز هم گاهی با تمام وجود می خواهید که برگردد و برای همیشه، شاهزاده سوار بر اسب شما بماند. گاهی فکر می کنید هیچ مرد دیگری می تواند به اندازه او شما را عاشق کند و گاهی هم به خود می گویید، شاید همه این عشق و عاشقی ها بی سرانجام باشند. اگر شما هم با چنین شرایطی دست و پنجه نرم می کنید و می خواهید هرچه زودتر، از تلخی این روزها بیرون بیایید و دوباره به زندگی برگردید، در ادامه این مطلب با ما باشید. ما به شما میانبر های آرام شدن را نشان می دهیم و با کمک یک تست، به شما می گوییم احساسی که داشته اید، تا چه اندازه منطقی و تا چه حد نادرست بوده است.

سوگواری کنید

اتفاقی که افتاده است را بپذیرید و حتی به خاطرش ناراحت باشید. این حق شماست که برای از دست دادن فردی که در زندگی تان تاثیرگذار بوده است، غمگین باشید. پس سعی کنید با تمام وجود این واقعیت را بپذیرید که این رابطه تمام شده است و از این به بعد باید زندگی تان را بدون آن فرد سپری کنید.

ریشه مشکل را پیدا کنید

اگر سوگواری شما برای این از دست دادن بیش از اندازه طول کشیده است، باید به دنبال دلیل این اتفاق در خودتان بگردید. آن فرد چه ویژگی هایی داشت که نمی توانید از او بگذرید و در آن رابطه چه چیز هایی را به دست می آوردید که نمی توانید از آنها بگذرید؟ در هر رابطه ای احتمال از دست رفتن هم هست. اما اگر شما یک نفر را نمی توانید فراموش کنید و خاطراتش را رها کنید باید برای خودتان به دنبال دلیل این اتفاق بگردید. احتمالا در این رابطه نیازی از شما ارضا می شده و تا به دنبال راهی تازه برای پاسخ گویی به آن نیاز نگردید، نمی توانید برای زندگی تان قدم تازه ای بردارید.

 

عشق اول,دلایل شکست عشقی,ترس از شکست عشقی

 

واقعیت را بپذیرید

می توانید در مورد یک موضوع حرف نزنید یا بگویید بی اهمیت است، اما این تلاش مشکل شما را بیشتر می کند. اگر می خواهید از این مشکل رها شوید، باید به چیزی که ناراحت کننده است بپردازید. از تلاش برای فکر نکردن به آن دست بردارید. همه آنچه که در این رابطه گذشته است را بررسی کنید. از خود بپرسید «چه شد که این فرد تا این اندازه روی من تاثیر گذاشت؟» چرا این موضوع شما را تا این حد رنجانده؟ چطور می توانید خودتان را تسکین دهید؟ چطور می توانید با نبودن آن فرد کنار بیایید و با وجود این از دست دادن، زندگی خوبی داشته باشید؟

یادتان نرود که باز هم از دست می دهید

این واقعیت را فراموش نکنید که ما قرار است در جریان زندگی مان خیلی افراد را از دست بدهیم. انسان از زمانی که به دنیا می آید تا زمانی که از دنیا می رود، قرار است بسیاری از نزدیکانش را از دست بدهد و روند طبیعی زندگی است. اما اگر این روند، شما را بیش از اندازه عذاب می دهد، باید از خود بپرسید «چرا من نمی توانم این از دست دادن را فراموش کنم و از سوگواری بیرون بیایم؟» طبیعی است که شما تا مدتی برای این فقدان ناراحت و پریشان باشید اما سوگواری طولانی مدت، آرام آرام تبدیل به افسردگی می شود و همه زندگی شما را در بر می گیرد.

اتفاقی که افتاده است را بپذیرید و حتی به خاطرش ناراحت باشید. این حق شماست که برای از دست دادن فردی که در زندگی تان تاثیرگذار بوده است، غمگین باشید

به نیازهایتان پاسخ دهید

بعد از شناختن نیازهایی که در آن رابطه ارضا می شدید، باید به دنبال راهی دیگر برای برطرف کردن آن نیازها بگردید. اگر آن نیازها واقعی بوده است، باید در جای دیگری راهی برای پاسخ گفتن به آنها را جست وجو کنید و اگر کاذب بوده است، باید در خودتان دلیل این نیازهای غیرمنطقی و تغییر را جست و جو کنید.

حستان را زیر ذره بین بگذارید

آبا بودن این فرد در زندگی تان، منفعتی را به دنبال داشته است؟ برای مثال با او به شما خوش می گذشته یا باعث می شده چیزی از او یاد بگیرید؟ اگر این منفعت منطقی باشد، می شود از آن گذشت و پاسخ آن نیاز منطقی را در جای دیگری پیدا کرد. اما اگر یک نیاز کاذب دلیل دلبستگی بیش از حد شما باشد، با هیچ چیز نمی توانید آن را جایگزین کنید. تنها راه شما این است که در خودتان دلیل اصلی این دلبستگی را پیدا کنید و با برطرف کردن مشکلات خودتان، به این سوگواری هم پایان دهید. بعد از، از دست دادن یک رابطه عاطفی، کنار آمدن با دلایل منطقی آسان است. شما به راحتی می توانید جایگزین دیگری برای آنها پیدا کنید و به زندگی تان ادامه دهید. اما اگر دلایل احساسی و نادرست شما را به این رابطه پیوند زده باشد، بیرون آمدن از آن کار آسانی نیست. اگر می خواهید بدانید دلبستگی تان به این ارتباط منطقی است یا به دلیل ناتوانی های خودتان در آن ماندگار شده اید، به سؤالاتی که در  این مطلب آمده، پاسخ دهید.


حستان راست می گوید؟

اگرمی خواهید بدانید کجای کارید و تا چه اندازه رابطه تان با نامزدتان منطقی است، به سؤالات زیر پاسخ دهید. این تست کوچک به شما می گوید که به خاطر منطق احساس عاشقی می کنید یا دلایل نادرستی شما را وادار به عاشق بودن می کنند، پس صادق باشید و بدون خودسانسوری پاسخ دهید.

به من احساس امنیت می دهد

خیالم از این رابطه راحت است و دلم را نمی لرزاند. وقتی مشکلی برایم پیش می آید، از اینکه او حامی من است دلگرم می شوم.

بله           خیر 

به او احساس خوبی دارم

به او علاقه مند هستم. دلایل زیادی را برای این علاقه دارم و رفتارها و ویژگی های او برای ادامه رابطه به من انگیزه می دهند.

بله           خیر 

نیاز به احترامم را برطرف می کنم

خانواده، همکاران و دوستانم بدون مقاومت این رابطه را به رسمیت می شمارند و از بودن او در زندگی ام استقبال می کنند.

بله           خیر 

به من توجه می کند

حواسش با من است و نمی گذارد در این رابطه تنهایی یا خلأیی را احساس کنم. مرتب با من تماس می گیرد و از حالم باخبر می شود.

بله       خیر 

حسش را در این رابطه درگیر می کند

تغییراتم را می فهمد و بدون آنکه بگویم، متوجه احساساتم می شود. با رفتارش می گوید به ظاهرم و شرایط روانی که در آن قرار دارم توجه می کند.

بله           خیر 

 چه نمره ای می گیرید؟

اگر پاسخ شما به سؤال های زیر مثبت باشد، شما احساسی منطقی داشته اید و می توانید تک تک این احساس ها را در دنیای بیرون، بار دیگر به دست آورید. اما اگر پاسخ شما به 3 سؤال از 5 سؤال ذکر شده منفی است، ترس ها و کاستی های درون تان شما را تا این حد عذاب می دهند. پس در اولین فرصت، برای ترمیم خود آسیب دیده تان، با یک روانشناس مشورت کنید.

 

منبع : مجله سیب سبز

 

برچسب ها : زناشویی , سایت زناشویی , آموزش های زناشویی , دانستنی های قبل ازدواج , دانستنی های قبل از ازدواج , دانش های قبل از ازدواج , شکست عشقی , معنای اصلی شکست عشقی , پیشگیری از شکست عشقی , شکست عشقی چیست؟ , از یاد بردن عشق , آموزش ازیاد بردن عشق , عشق اول , دلایل شکست عشقی , ترس از شکست عشقی , کاهش ترس از شکست عشقی , سایت دانستنی های قبل از ازدواج , سایت عشق , تاثیر شکست عشقی برروحیه افراد , افسردگی بعد از شکست عشقی ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام