بیماری کاهش اسپری جنسی مردانه یا آزواسپرمی

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
بیماری کاهش اسپری جنسی مردانه یا آزواسپرمی بیماری کاهش اسپری جنسی مردانه یا آزواسپرمی

بیماری کاهش اسپری جنسی مردانه یا آزواسپرمی

              مجموع :زناشويي

 

 

 

زناشویی,سایت زناشویی,آموزش های زناشویی,روابط زناشویی,مسائل جنسی,آموزش مسائل جنسی,فقدان اسپرم در مایع منی,علل ایجاد آزواسپرمی,درمان آزواسپرمی,عوامل موثر در آزواسپرمی,ناباروری مردان,دانستنیهای جنسی,علل ناباروری در مردان,بیضه

 

 یکی از بیماری های شایع جنسی که دامان مرد را میگیرد بیماری آزواسپرمی یا کمبود اسپرم جنسی است که خود عامل اصلی کاهش میل جنسی در مردان محسوب میشود.ما در اینجا به عوامل اصلی بیماری آزواسپرمی و راه های مقابله با آن میپردازیم.

 


عوامل موثر در آزواسپرمی,ناباروری مردان,دانستنیهای جنسی,علل ناباروری در مردان

 

علل ایجاد و راه درمان آزواسپرمی در مردان

چه نوع درمان هایی برای عارضه آزواسپرمی وجود دارد و کسانیکه به این عارضه مبتلا هستند چه راههای درمانی را باید پیش بگیرند؟

 

آزواسپرمی چیست ؟

آزواسپرمی به معنی فقدان اسپرم در مایع منی است که طیف وسیعی از بیماری‌ها را شامل می‌شود و دلایل زیادی در بروز آن نقش دارد.
دکتر صفری‌نژاد درباره بیماری آزواسپرمی (فقدان اسپرم در مایع منی) گفت: «در داخل هر یک از بیضه‌ها حدود 200 لوله اسپرم‌ساز وجود دارند که در آنها سلول‌های زایا تقسیم شده و پس از طی کردن مراحل مختلف به اسپرم بالغ تبدیل و از طریق لوله منی بر وارد مایع منی و خارج می‌شوند. فرایند تولید اسپرم در مردان خیلی پیچیده است و برای تشخیص این بیماری به نمونه‌برداری از بیضه‌ها یا همان بیوپسی نیاز است.»

 

وی در ادامه اظهار داشت:‌ «در مردان مبتلا به آزواسپرمی که فاقد سلول زایا در بیضه‌ها هستند هیچ راه درمانی وجود ندارد و در بیمارانی که دارای توقف در تکامل اسپرم هستند باید حداکثر سعی را کرد تا علت آن مشخص شود.»

 

علل بیماری آزواسپرمی
دکتر صفری‌نژاد  با اشاره به اینکه در مواردی که علت آزواسپرمی مشخص نباشد معمولا درمان امکان‌پذیر نیست، گفت: «یکی از علل مهم بیماری آزواسپرمی استفاده نابجا و بیش از حد از هورمون‌های استروئیدی یا همان تستوسترون است که بیشتر به وسیله ورزشکاران استفاده می‌شود ولی امروزه در ترکیب تعداد زیادی از داروهای چربی‌سوز نیز به مقدار زیاد می‌توان از این هورمون‌ها یافت.

 

فقدان اسپرم در مایع منی,علل ایجاد آزواسپرمی,درمان آزواسپرمی

 

 

 

سایر مواردی که می‌توانند باعث توقف تولید اسپرم در بیضه‌ها شوند عبارتند از دیابت، بیماری سارکوئیدوز، نارسائی کلیه و افزایش کلسیم خون. هرچند در عمل به ندرت می‌توان علتی برای بیماری آزواسپرمی یافت و اکثر قریب به اتفاق موارد مادرزادی هستند.

 

امروزه برای موارد توقف اسپرم به شرطی که در مراحل پیشرفته باشد، درمان موثر وجود دارد. از هر 3 نفر مبتلا به  بیماری آزواسپرمی، یک نفر با درمان، دارای اسپرم بالغ در مایع منی خواهد شد.»

 

 

دلایل کاهش اسپرم جنسی,اسپرم جنسی مردانه,اسپرم,آزواسپرمی,آزواسپرمی چیست

 

 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه این درمان پرهزینه بوده و طول مدت درمان 12-6 ماه است، خاطرنشان کرد: «در انسان تکامل اسپرم دارای 6 مرحله است و 64 روز طول می‌کشد. یعنی یک سلول زایا بخواهد به اسپرم بالغ تبدیل شود باید 64 روز منتظر شد. به همین علت هر نوع درمان برای بهبود کیفیت اسپرم نیازمند حداقل 6 ماه زمان یا 2 دوره تکامل اسپرم است.»

 

صفری‌نژاد در پایان با تاکید بر این موضوع که تشخیص صحیح بیماری آزواسپرمی اهمیت بسیاری دارد، گفت: «تعداد قابل توجهی از مواردی که در آن بیمار مبتلا به آزواسپرمی فاقد سلول زایا تشخیص داده شده، در بررسی و نمونه‌برداری‌های بیشتر مشخص می‌شود که نه‌تنها دارای سلول زایاست، بلکه این سلول‌ها به مقدار قابل توجهی نیز تکامل یافته‌اند. اگر در مرد مبتلا به آزواسپرمی اندازه بیضه‌ها و میزان هورمون FSH طبیعی باشد، به احتمال زیاد دارای توقف در فرایند تولید اسپرم است.

از این رو، اساس تشخیص، نمونه‌برداری صحیح و متعدد از هر دو بیضه و وجود یک پاتولوژیست متبحر و با تجربه است که در نمونه‌ها بتواند مراحل تکامل را تشخیص و گزارش کند.»

 

 

منبع : salamaneh.com

 

بیماری های جنسی,بیماری جنسی مردانه,بیماری آزواسپرمی,درمان بیماری آزواسپرمی,عوامل اصلی آزواسپرمی,دلایل بیماری آزواسپرمی,آزواسپرمی مردانه,دلایل بیماری آزواسپرمی مردانه,عوامل اصلی آزواسپرمی مردانه,درمان آزواسپرمی مردانه,دلایل کاهش اسپرم جنسی,اسپرم جنسی مردانه,اسپرم,آزواسپرمی,آزواسپرمی چیست

برچسب ها : زناشویی , سایت زناشویی , آموزش های زناشویی , روابط زناشویی , مسائل جنسی , آموزش مسائل جنسی , بیماری های جنسی , بیماری جنسی مردانه , بیماری آزواسپرمی , درمان بیماری آزواسپرمی , عوامل اصلی آزواسپرمی , دلایل بیماری آزواسپرمی , آزواسپرمی مردانه , دلایل بیماری آزواسپرمی مردانه , عوامل اصلی آزواسپرمی مردانه , درمان آزواسپرمی مردانه , دلایل کاهش اسپرم جنسی , اسپرم جنسی مردانه , اسپرم , آزواسپرمی ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام