آشنایی با اولین سکه هایی که ساخته شدند

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آشنایی با اولین سکه هایی که ساخته شدند آشنایی با اولین سکه هایی که ساخته شدند

آشنایی با اولین سکه هایی که ساخته شدند

          مجموع :فرهنگ و هنر

 

فرهنگ و هنر,سایت فرهنگ و هنر,تاریخ و تمدن,سایت تاریخ و تمدن,تمدن قدیمی,تمدن های قدیمی,اولین سکه ساخته شده از طلا,اولین سکه ساخته شده از مس,سکه,تاریخچه ساخت اولین سکه ها,زمان ساخت اولین سکه ها,سكه های طلا,سكه های نقره ای,سكه ها مسی,تاریخ و تمدن,تاریخ ایران و جهان

 سكه های طلا,سكه های نقره ای,سكه ها مسی,تاریخ و تمدن,تاریخ ایران و جهان

 

آشنایی با تمدن و ساخته شدن سکه ها برای تاریخ شناسان خیلی مهم است برای همین نیز رشته ای جدید به نام سکه شناسی در رشته تاریخ به وجود آمده است.از آنجا که عتیغه جات آیینه منعکس کننده تاریخ و تمدن است برای همین نیز سکه ها برای باستان شناسان مهم است و از روی سکه به خیلی از اکتشافات تاریخی میتوان دست یافت.ما در اینجا تاریخ اولین سکه های ساخته شده را قرار داده ایم.

 

تاریخچه ساخت اولین سکه ها
سكه عبارت از یك تكه فلز است كه وزن و عیار مخصوص دارد، با علامت مخصوص یا مهر كسانی كه آن را ضرب می كنند. اولین سكه هائی كه در دنیا ساخته شد هفت قرن قبل از میلاد مسیح بود كه توسط لیدی ها ساخته شد، آنها قوم ثروتمند و با قدرتی بودند كه در آسیای صغیر می زیستند. این سكه های اولیه از جنس مخصوصی كه الكتروم نام داشت ساخته می شدند.

 

الكتروم یك تركیب طبیعی است كه ۷۵ درصد طلا و ۲۵ درصد نقره دارد. این سكه ها به شكل و اندازه یك لوبیا بوده اند و تقریباً یك پول رسمی محسوب می شدند. سپس یونانی ها هم به تقلید آنها از این فكر كه یك پول رسمی فلزی رسمی داشته باشند استقبال و بنابراین شروع به ساختن پول سكه ای كردند. بدین ترتیب، حدود صد سال بعد، بسیاری از شهرهای سرزمین بزرگ یونان و آسیای صغیر، در جزایر دریای اژه و سیسیل و جنوب ایتالیا برای خود ضرابخانه داشتند.


 سکه,تاریخچه ساخت اولین سکه ها,زمان ساخت اولین سکه ها

 

سكه های طلا با ارزش ترین سكه ها به حساب می آمده اند. بعد هم سكه های نقره ای و بالاخره سكه ها مسی. ضرب سكه توسط یونانی ها حدود ۵۰۰ سال دوام داشت. رومی ها هم این عقیده را پذیرفته و حدود ۵۰۰ سال ضرب سكه را اجرا كردند. بعد كم كم هنر ضرب سكه آن حدت و شدت خود را از دست داده و از سال ۵۰۰ تا حدود ۱۴۰۰، سكه های متعلق به این دوره خیلی نازك بوده و قابل توجه نبودند. اما در قرن پانزدهم، هنر ضرب سكه دوباره احیا و فلز، فراوان تر شد و استاد كاران این حرفه برای قلم زدن روی سكه ها به كار گمارده شدند.

اولین سكه های انگلیسی قبل از رسیدن رومی ها ضرب شده بودند و در زمان غلبه «نورمنها» قریب هفتاد ضرابخانه دایر، در این كشور وجود داشت. اما در سال ۱۸۵۰ ضرابخانه سلطنتی، تنها ضرابخانه انحصاری و تأسیس شده از طرف دولت بود.

 

منبع : iribnews.ir

اولین سکه های دنیا,آشنایی با اولین سکه ها,اولین سکه های ساخته شده,تصاویر اولین سکه های ساخته شده,عکس اولین سکه های ساخته شده,اولین سکه ها در کجا ساخته شدند؟,اولین سکه ها به دست چه کسانی ساخته شدن؟,آشنایی با اولین سکه های ساخته شده,اولین سکه های ساخته شده

برچسب ها : فرهنگ و هنر , سایت فرهنگ و هنر , تاریخ و تمدن , سایت تاریخ و تمدن , تمدن قدیمی , تمدن های قدیمی , اولین سکه های دنیا , آشنایی با اولین سکه ها , اولین سکه های ساخته شده , تصاویر اولین سکه های ساخته شده , عکس اولین سکه های ساخته شده , اولین سکه ها در کجا ساخته شدند؟ , اولین سکه ها به دست چه کسانی ساخته شدن؟ , آشنایی با اولین سکه های ساخته شده , اولین سکه ساخته شده از طلا , اولین سکه ساخته شده از مس , سکه , تاریخچه ساخت اولین سکه ها , زمان ساخت اولین سکه ها , سكه های طلا ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام