عوارض سیگار کشیدن و پایان زندگی

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
عوارض سیگار کشیدن و پایان زندگی عوارض سیگار کشیدن و پایان زندگی

عوارض سیگار کشیدن و پایان زندگی

              مجموع :سلامت

 

 

سلامت,سایت سلامت,پزشکی,سایت پزشکی,آموزش های پزشکی,عوار سیگار کشیدن,تاثیر دود سیگار بر ریه ها,سیگار,عوارض سیگار کشیدن,تاثیر سیگار بر بدن,اثرات مخرب سیگار بر بدن,سیگار کشیدن,عوارض سیگار بر پوست,ترک سیگار,پیشگیری از پیری زودرس,اعتیاد,راههای ترک سیگار,انواع مواد مخدر

 پیشگیری از پیری زودرس,اعتیاد,راههای ترک سیگار,انواع مواد مخدر

 

بیشتر افرادی که سیگار میشکند با عوارض وحشتناک و کشنده سیگار آشنا نیستند برای همین ما در این مقاله عوارض سیگار را فراهم کرده ایم.سیکار یکی از دغانیات اعتیاد آوری هست که در اکثر کشورها مورد استفاده قرار میگیرد و قانون خاصی برای عدم مصرف یا میزان مصرف آن در بین هیچ یک از کشورها وضع نشده است برای همین است که در هرجایی قابل دسترس است و همین قابل دسترس بودن عامل اصلی اعتیاد اکثر جوانان به سیگار است.

 

موهای کم پشت
سیگار کشیدن علاوه بر اینکه باعث چروکیده شدن پوست می شود، موهای شما را هم کم پشت می کند. متخصصین معتقدند مواد شیمیایی سمی که در دود سیگار وجود دارد به DNA موجود در فولیکول موها صدمه می زند و رادیکال های آزاد را که به ساختار مو آسیب می زنند تولید می کند؛ در نتیجه افراد سیگاری مو های کم پشت تری دارند که زود تر هم سفید می شود. یعنی اگر مردان سیگاری در اصل مویی در سرشان باشد دوبرابر بیشتر از غیر سیگاری ها ممکن است دچار ریزش مو شوند.


ازدست دادن دندان ها
سیگار کشیدن انسان را در معرض انواع مشکلات دهانی اعم از سرطان دهان و بیماری لثه قرار می دهد. در واقع بر اساس تحقیقی که در سال 2005 در انگلستان انجام شده افراد سیگاری گاهی تا 6 برابر بیشتر از افراد غیر سیگار استعداد ابتلا به بیماری های لثه را دارند که در نهایت ممکن است منجر به از دست دادن دندان ها شود.


از بین رفتن درخشش طبیعی چهره
آیا تا به حال توجه کرده اید که پوست افراد سیگاری حالتی تیره و متفاوت دارد؟ در سال 1985 یک تحقیق علمی از عبارتی با عنوان " چهره ی سیگاری" استفاده کرد تا خصوصیات خاص این چهره ها را تعریف کند؛ خصوصیاتی مثل چین و چروک، گود افتادگی و تیرگی پوست چهره که بخاطر مصرف سیگار ایجاد می شود. دود سیگار حاوی مونواکسید کربن است که جایگزین اکسیژن موجود در پوست شما می شود علاوه بر این نیکونین هم دارد که گردش خون را کم کرده وپوست را خشک و بی روح می کند. علاوه بر این مصرف سیگار باعث تخلیه ی مواد مغذی مثل ویتامین سی می شود که در حفظ و بازسازی پوست نقش مهمی دارند.

 

اثرات مخرب سیگار بر بدن,سیگار کشیدن,عوارض سیگار بر پوست,ترک سیگار

 

 


بهبودی زخم ها
تحقیقات بسیاری نشان داده اند که زخم افراد سیگاری بعد از انجام اعمال جراحی به سرعت سایرین بهبود حاصل نمی کند. بنابراین اگرتصمیم دارید چین و چروک حاصل از سیگار کشیدن را با جراحی زیبایی از بین ببرید بدانید که این کار کمی مشکل خواهد بود. علاوه بر این جراحان هم تر جیح می دهند در صورتی شما را عمل کنند که سیگار کشیدن را ترک کنید.


سرطان پوست
مصرف سیگار یکی از دلایل اصلی ابتلا به سرطان است؛ از جمله سرطان های ریه، گلو، دهان و مری. بنابراین مایه ی تعجب نیست اگر سیگار کشیدن باعث ابتلا به سرطان پوست هم بشود. بر اساس تحقیقی که در سال 2001 چاپ شده ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی که دومین سرطان شایع پوست است در افراد سیگاری تا 3 برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری است.


ترک خوردن پوست
نیکوتین موجود در سیگار به ساختار و بافت سلولی پوست شما صدمه وارد می کند و باعث می شود که پوست انعطاف خود را از دست بدهد و در اثر افزایش وزن به راحتی ترک خورده و قرمز شود که کمکم رنگ قرمز خود را از دست می دهد. البته این حالت در اثر افزایش ناگهانی وزن اتفاق می افتد که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید اما مصرف سیگار این علایم را تشدید می کند.

 

تاثیر دود سیگار بر ریه ها,سیگار,عوارض سیگار کشیدن,تاثیر سیگار بر بدن

 

 

 


زگیل
به دلایل نامعلومی افراد سیگاری به ویروس پاپیلوما مبتلا می شوند این ویروس باعث بروز زگیل و از جمله زگیل بر روی اندام تناسلی می شود. البته این ویروس از راه تماس جنسی منتقل می شود اما مصرف سیگار هم یک نشانه ی خطر است. افراد سیگاری نسبت به کسانی که شرکای جنسی متعددی دارند بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.


شکم شل و ول
مصرف سیگار می تواند باعث کم اشتهایی شود و افراد سیگاری معمولاًنسبت به سایرین وزن کمتری دارند اما تحقیقی که در سال 2009 در کشور هلند انجام شده نشان داده است که میزان چربی اندام های داخلی افراد سیگاری بیشتر از غیر سیگاری ها است. این چربی ها که در بین بافت ها و اندام های داخلی وجود دارند در شکم جمع می شوند و کم کم زمینه ساز بیماری های دیگری از جمله دیابت می شوند.


چین و چروک و پیری زود رس
البته که چین و چروک های افراد پیر و مسن قابل احترام و و نشانه ی یک عمر تجربه اند اما این چین و چروک ها اگر در صورت افراد جوان باشند به هیچ وجه نشانه ی حکمت یا دانایی آنها نیستند. متخصصین معتقدند که سیگار کشیدن فرآیند پیر شدن را تسریع می کند و به طور میانگین افراد سیگاری 14 سال پیر تر از غیر سیگاری ها به نظر می رسند. در واقع مصرف سیگار مانع خون رسانی به بافت پوست شده وباعث می شود که پوست شما چروکیده و ناسالم شود.

 

 

سیگار وسرطان ریه,مریضی ریه با سیگار,مریض شدن ریه ها,دود سیگار

 

انگشتان زرد
نیکوتین موجود در دود سیگار باعث تغییر رنگ دندان های شما و حتی دیوار های اتاقتان شده و در عین حال باعث زردی انگشتان و ناخن ها هم می شود. اگر در اینترنت به دنبال راه حلی برای این مشکل بگردید با پیشنهاد هایی مثل استفاده از آبلیمو، مایع سفید کننده وسابیدن با سیم مواجه می شوید اما مسلماً ترک سیگار کم هزینه تر، راحت تر و بی درد تر است.


منبع:taamolnews.ir

 


عوارض سیگار,تاثیر سیگار بر فرد,تاثیر خطرناک سیگار,عوارض خطرناک سیگار,عوامل سیگار کشیدن,ترک سیکار,سیگار و سرطان,رابطه سیگار و سرطان,سیگار و سرطان مری,سیگار و سرطان مثانه,سیگار وسرطان ریه,مریضی ریه با سیگار,مریض شدن ریه ها,دود سیگار

برچسب ها : سلامت , سایت سلامت , پزشکی , سایت پزشکی , آموزش های پزشکی , عوار سیگار کشیدن , عوارض سیگار , تاثیر سیگار بر فرد , تاثیر خطرناک سیگار , عوارض خطرناک سیگار , عوامل سیگار کشیدن , ترک سیکار , سیگار و سرطان , رابطه سیگار و سرطان , سیگار و سرطان مری , سیگار و سرطان مثانه , سیگار وسرطان ریه , مریضی ریه با سیگار , مریض شدن ریه ها , دود سیگار ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام