آموزش دوخت سارافون زیبا برای دختر بچه ها

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش دوخت سارافون زیبا برای دختر بچه ها آموزش دوخت سارافون زیبا برای دختر بچه ها

آموزش دوخت سارافون زیبا برای دختر بچه ها

              مجموع :خياطی

 

 دوخت سارافون کودکانه,دوخت سارافون برای دختربچه ها,دوخت سارافون برای بچه ها,دوخت سارافون برای دختربچه ها

آموزش خیاطی,سایت خیاطی,آموزش تصویری خیاطی,دوخت انواع لباس,دوخت لباس بچه گانه,دوخت انواع لباس بچه گانه,دوخت سارافون برای بچه ها,دوخت سارافون برای دختربچه ها

 با این دستورالعمل شما می‌توانید به راحتی برای دختر کوچک‌تان یک سارافون خوشگل بدوزید.
نیشام: الگوی اولیه بالاتنه کودکان رو می‌کشیم.

به قد الگو به میزان دلخواه اضافه می کنیم و دامن رو از هر طرف 2-3سانت فون می کنیم.

از گودی یقه 5-6 سانت پایین می آییم و خط صافی می کشیم.

وسط خط و پیدا می کنیم و حدود 5 سانت به راست و چپ میریم و به حلقه آستین وصل می کنیم (می تونید این مقدار و به دلخواه کم یا زیاد کنید).
از خط سینه حدود 5-6 سانت پایین میریم و گودی حلقه آستین رو همین مقدار میاریم پایین
از خط کمر 2.5سانت بالا میریم و 2.5 سانت پایین میایم و به این صورت دو خط موازی روی کمر جلو و پشت رسم می‌کنیم.

الگو از این قسمت برش می‌خوره و اون 5سانت وسط هم که کمر لباس هست برش می‌خوره و جدا میشه.

می‌تونید این سارافون رو با آستری بدوزید یا اینکه اگه فکر می‌کنید خیلی ضخیم میشه یک لا بدوزید اما قسمت بالای یقه رو سجاف بدین.

حلقه های آستین رو هم می تونید سجاف بدین هم اینکه فقط سردوز کنید و یکبار به داخل تا بزنید
الگوی پشت می تونه مثل جلو کمرش جدا بشه یا اینکه کلا یکسره باشه و ساده دوخته بشه
کمری وسط باید دولا باشه و درزهای پایین و بالا بین کمری قرار بگیره و از چپه لباس هم دیده نشه
به این منظور اول لایه رویی کمری رو لایه چسب میزنیم.

بعد بالاتنه رو بین لایه رویی و زیری کمری قرار میدیم و چرخ می کنیم.

بعد دامن رو به لایه زیری چرخ می کنیم و لایه رویی رو از روی لباس تا میزنیم به داخل و اول کوک می زنیم و بعد چزخ نیش می کنیم.

قسمت بالای کمری رو هم چرخ نیش می کنیم.

پشت رو هم به همین ترتیب می دوزیم.

بغل سارافون از کمر به بالا دگمه خورده.دوخت لباس دخترانه,دوخت انواع لباس دخترانه,آموزش سارافون,آموزش سارافون دخترانه,دوخت سارافون بچه گانهبرای اینکار بهتر اینه که پهلوها رو بهم چرخ کنیم و بعد دوتا جادگمه ی عمودی با رنگ مخالف(رنگ لباس زیر سارافون مثلا) به صورت تزئینی بزنید اما باز نکنید جادگمه ها رو و دگمه ها رو وسط جادگمه ها بدوزید.
دوتا پل روی کمر هست که اونها رو هم دولا روی پارچه برش میزنیم و پارچه زیری رو میتونیم مثل تصویر از رنگ مخالف یا یکی از رنگهای زمینه استفاده کنیم.

بعد از دوخت کاملشون میتونید یه مقدار از درز کمری از بالا رو باز کنیو بذاریمشون لای درز که تمیزتر هم میشه یا اینکه سرشونو سردوز میزنیم و از رو میدوزیم به کمر و دوراه چرخ میکنیم به صورت دو خط موازی وسط جلوی دامن رو پیدا می کنیم.

از پایین دامن حدود 20 سانت بالا میایم و علامت میزنیم. از پیین دامن در وسط جلو حدود 4 سانت به طرفین میریم. به این صورت یک هشت ایجاد میشه.

این 8رو قیچی میزنیم و بینش زیپ می دوزیم و در واقع زیپ بین این دو برش قرار می گیره.

برای بندهای بالای سارافون دو مستطیل به اندازه ی از جلو تا پشت جایی که بند میخوره (پشت هم مثل جلو هست) و با پهنای 4-5سانت به صورت دولا برش میزنیم و میدوزیم.

از پشت بند بین یقه پشت و سجاف دوخته میشه و یک دور هم از رو چرخ نیش می کنیم.

از جلو هم همونطور که میبینید دگمه می خوره.

حالا میرسیم به جیب ها.

اول یک مستطیل به اندازه جیب مورد نظرمون از پارچه ی زمینه برش میزنیم

یک جیب نما از رنگ مخالف تهیه میکنیم که به صورت دولا هست و از عرض جیب ما کوچکتره. از هر طرف جیب حداقل 2 تا 2.5 سانت فاصله داره.

این جیبنما رو هم به جیبمون می دوزیم. محلش تقریبا میشه روی یک چهارم دوم جیب بعد از رنگ همین جیب نما، یک مستطیل به پهنای 3سانت (جادرز ها رو هم در نظر بگیرید) و طولش هم به اندازه ای که از این سر جیب یه اون سرش برسه و مطابق تصویر از پایینش هم عبور کنه برش میزنیم.

میدوزیم به مستطیل جیبمون.بعد این جیب رو از همین قسمتی که اضافه شده میدوزیم به لباس و چون نمی تونید با چرخ از داخل بدوزیم، در جای خودش با سوزن فیکس می کنیم و اول کوک میزنیم و بعد با چرخ نیش میدوزیم دورتا دورشو.

قبل از اینکار لبه های دوخته شده ی داخلی و لبه ی همین قسمت رو که قرار به تو تا بزنیم و بدوزیم رو سردوز میکنیم که به مرور زمان ریش نشه.

از قسمت لبه ی جیب، کناره ها رو حدود 3 سانت به صورت یک پیله می بندیم و یکبار از رو چرخ می کنیم.

مرحله آخر هم یک جیب نما با پارچه ی اصلی و به اندازه ی عرض جیب خودمون هست که با فاصله ی نیم سانتی از لبه ی جیب، دوخته میشه به لباس.

 

منبع : تبیان

دوخت سارافون,دوخت سارافون با الگو,آموزش سارافون دوزی,دوخت سارافون دخترانه,الگوی دوخت سارافون دخترانه,الگوی دوخت سارافون دخترانه,دوخت تاپ دخترانه,دوخت پیراهن دخترانه,دوخت لباس دخترانه,دوخت انواع لباس دخترانه,آموزش سارافون,آموزش سارافون دخترانه,دوخت سارافون بچه گانه,دوخت سارافون کودکانه,دوخت سارافون برای دختربچه ها
برچسب ها : آموزش خیاطی , سایت خیاطی , آموزش تصویری خیاطی , دوخت انواع لباس , دوخت لباس بچه گانه , دوخت انواع لباس بچه گانه , دوخت سارافون , دوخت سارافون با الگو , آموزش سارافون دوزی , دوخت سارافون دخترانه , الگوی دوخت سارافون دخترانه , دوخت تاپ دخترانه , دوخت پیراهن دخترانه , دوخت لباس دخترانه , دوخت انواع لباس دخترانه , آموزش سارافون , آموزش سارافون دخترانه , دوخت سارافون بچه گانه , دوخت سارافون کودکانه , دوخت سارافون برای دختربچه ها ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام