close
تبلیغات در اینترنت

عربستان تا کی میخواهد در قرن 19 باقی بماند؟!

تبلیغات

 ست سارافون و دامن شلواری

موضوعات
رتبه سايت درگوگل

فروشگان سايت
پيوندهاي روزانه
آخرين مطالب ارسالي
مطالب پربازديد
تبليغات

 

کفش دخترانه اسپورت نایک مدل Avocado

 

کفش,مدل کفش,کفش نایک,کفش دخترانه,کفش دخترانه نایک

 

قيمت فقـط : 35000 تـومـان  پرداخت وجه بعد از تحويل درب منزل شــما

توضيحات بيشتر

ست تاپ و شلوارک طرح ferrari مدل niko


تاپ و شلوار ست مردانه,مدل تاپ و شلوار مردانه,جدیدترین مدل تاپ مردانه,مدل شلوارک مردانه

 

قيمت فقـط :   28000وجه بعد از تحويل درب منزل شــما تصفیه کن خانگی آب


سفیدکننده و پولیش دندان لوما

 

سفید کننده دندان,دستگاه سفید کننده دندان,پولیش دندان,سفید کردن دندان


قيمت فقـط :25000پرداخت وجه بعد از تحويل درب منزل شــما
توضيحات بيشتر

 


درباره : اخبار سیاسی ,
بازديد : 1109 | تاريخ : سه شنبه 08 ارديبهشت 1394 زمان : 11:41 |

عربستان تا کی میخواهد در قرن 19 باقی بماند؟!

              مجموع :اخبار

 

 اخبار,عربستان,حکام عرب,حمله عربستان به یمن,در سر عربستان چه میگذرد؟

عربستان قدیمی,عربستان بی فرهنگ,عرب های اولاغ,عرب های بی فرهنگ,حکام عربستانی,فکر حکام عربی,افکار عربستان سعودی,دلایل حمله عربستان به یمن,اصلی ترین دلیل حمله عربستان به یمن,چرا عربستان به یمن حمله کرد؟

تجاوز نظامی عربستان و متحدانش علیه یمن به بهانه حمایت از عبد ربه  منصور هادی، رئیس جمهور فراری یمن از ششم فروردین ماه سال جاری تحت عنوان «توفان قاطعیت» آغاز شد و علی رغم اعلام پایان حملات نظامی در روز سه شنبه اول اردیبهشت تجاوزات عربستان به یمن تحت عنوان «احیای امید» همچنان ادامه دارد.

بنا بر اطلاعات منتشر شده آمار قربانیان تجاوزات عربستان به یمن از ابتدای جنگ تا کنون به بیش از 5 هزار شهید و زخمی رسیده است که شامل بیش از 2هزار شهید و بیش از 3هزار زخمی می‌شود. 396 نفر از این قربانیان کودک و 255 نفر دیگر زن هستند.

در این حملات که بالغ بر 2400 عملیات متجاوزانه بوده است به جز عمان تمامی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از جمله عربستان، بحرین، امارات، کویت و قطر و همچنین مصر و سودان در حملات هوایی به یمن و غیرنظامیان این کشور مشارکت دارند.

آمریکا نیز در قالب پشتیبانی اطلاعاتی از حملات به یمن حمایت می‌کند و سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، با صدور بیانیه‌ای رسما اعلام کرد که اوباما، اجازه تدارک حمایت لجستیک و اطلاعاتی از عملیات نظامی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را صادر کرده است.

حملات عربستان همچنین منجر به  آوارگی150 هزار یمنی  شده است . تخریب 350 مجتمع مسکونی، تخریب 2000 باب منزل، نیروگاه‌ها و پست‌های توزیع برق صنعا و چند شهر دیگر و نابود شدن انبارهای مواد غذایی و پل‌ها و راههای ارتباطی از دیگر پیامدهای حمله عربستان به یمن است.

اواره شدن یمنی ها,اوارگی خانوار یمنی,آواره شدن خانواده های یمن

 

این آمار و اطلاعات تکان دهنده که در پی نوعی سکوت و بی‌تفاوتی عامدانه رسانه‌ای غربی – عربی از سوی برخی رسانه‌های مستقل و نهادهای مدافع حقوق بشر منتشر شده است از اهداف و سیاست‌های آل سعود در عربستان پرده بر می‌دارد که تحلیل آنها از ضروری‌ترین وظایف تحلیل گران و رسانه‌های مستقل و آزاد است.

عربستان سعودی با نگاهی کاملا واپس گرایانه به خاورمیانه از منظر دوگانه‌های مشهوری مانند شیعه – سنی  و عرب و غیر عرب و با ما و برما و ... نگاه می‌کند و سیاستمداران این کشور نمی‌توانند و بهتر است بگوییم نمی‌خواهند نگاه نو و مدرنی به تحولات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی خاورمیانه داشته باشند. تعصب و لجبازی آل سعود در برابر تحولات منطقه‌ای به حدی پیش رفته است که ریاض 10 سال است آتش بیار معرکه خاورمیانه شده و با ترور و خونریزی و بمبگذاری و در آخرین آنها با تجاوز نظامی سعی می‌کند در برابر تحولات طبیعی در خاورمیانه ایستادگی و مقاومت کند. مقاومت آل سعود در برابر تحولات خاورمیانه در دو میدان صورت می گیرد.

1-    میدان داخلی : آل سعود جزو معدود کشورهای جهان است که همچنان با مدل‌ها و الگوهای واپس گرایانه و پدرسالارانه و سلطانیسم بر مردم عربستان حکومت می‌کند و رسما روش استبدادی و سرکوب را  در برابر هرگونه نقد و اعتراضی بکار می‌گیرد و تبعیض علیه مخالفان و منتقدان غیر همسو با آل سعود را به خشن ترین شکلی بکار می‌گیرد . از سویی این حکومت در برابر خواسته‌های به حق و منطقی نسل جدید این کشور مانند حق رانندگی زنان و حق رای زنان مقاوت سرسختانه‌ای دارد و این رفتار موجب انباشت نارضایتی از آل سعود شده و بنابر یک قاعده اجتناب ناپذیر سیاسی افزوده شدن به نارضایتی‌های مردمی در نهایت به انفجاری اجتماعی و سیاسی منتهی خواهد شد. از این رو ریاض به خوبی می‌داند که دیگر راه بازگشتی برای این رژیم فرسوده سیاسی وجود ندارد از این رو با سرکوب سعی می‌کند چند صباحی به استمرار بقای خود بیفزاید. دخالت نظامی در بحرین و یمن در پی شکل گیری جنبش‌های دموکراسی خواهانه و تغییر طلبانه در این کشور ناشی از نگرانی از سرایت این جنبش‌ها به داخل عربستان بوده است.

2-    میدان منطقه‌ای و خارجی: عربستان سعودی در پی حمله نظامی امریکا به عراق در سال 2003 میلادی این سودا را در ذهن می‌پروراند که بعد از صدام عفلقی دولتی سنی و وابسته به عربستان در عراق روی کار خواهد آمد . این خیال پروازی ناشی از بی اعتنایی و حتی خصومت ریاض با مدل‌های دموکراتیک حکومت است. سعودی‌ها تصور می‌کردند از انجا که امریکا در سرنگونی صدام ایفای نقش کرده است و امریکا همواره متحد راهبردی ریاض بوده است در نتیجه رای مردم در عراق نادیده گرفته خواهد شد و برخی از سرسپردگان آل سعود مانند کنعان مکیه و ایاد علاوی و... زمام قدرت را در عراق بدست خواهند گرفت و عربستان برنده تحولات عراق خواهد بود اما اتفاقات بعدی و برگزاری انتخابات آزاد در عراق و روی کار آمدن دولتهای مردمی غیر همسو با عربستان احساس شکست و ضرر از تحولات منطقه را در سعودی‌ها بیدار کرد از این رو آنها تا یک دهه میدان‌دار ترور و خشونت و جنگ مذهبی و فرقه‌ای از عراق شدند و بعد از صرف میلیاردها دلار هزینه برای تجهیز تروریستها در عراق و بکارگیری لشگری از متعصبان جاهل برای انجام عملیات انتحاری و بدست نیاوردن نتیجه مطلوب خود که روی کار آمدن دولت وابسته به خود در عراق است میدان ستیز و مقاومت در برابر تحولات خاورمیانه را به سوریه کشاندند. در این عرصه نیز ریاض طرفی نبست و چیزی بدست نیاورد فقط صدها هزار کشته و زخمی و میلیونها آواره سوری بهای ماجراجویی فرقه‌ای و مذهبی آل سعود را پرداخت کردند. عربستان در سالها یک شانتاژ خبری و تبلیغاتی گسترده نیز علیه ایران بکار گرفته و ادعا کرده سرنخ این تحولات در خاورمیانه ایران شیعی و انقلابی است. در واقع سیاستمداران واپس گرای سعودی بجای همراهی و همگامی با خواسته‌های مردم خاورمیانه سعی می‌کنند با فرافکنی این خواسته‌ها در حد تحریک سیاسی و تبلیغاتی جمهوری اسلامی ایران تقلیل دهند. آنچه که در یمن می‌گذرد نیز از همین زاویه قابل تحلیل است. واقعیت این است که یمن با انقلابی مردمی مواجه شده و رئیس جمهور وابسته و مستبد این کشور از صنعا فرار کرده است و جنبش انصارلله با خواست و حمایت مردم به قدرت رسیده است. از آنجا که این تحول اساسی در یمن برای آل سعود اولا قابل فهم و ادراک نیست و ثانیا این اتفاق مطلوب و قابل تحمل عربستان نمی‌باشد در برابر آن صف آرایی نظامی کرده و با پرداخت رشوه و جایزه به کشورهای عربی صفی از متحدان خود را در برابر مردم یمن مجهز کرده است و برای پنهان سازی واقعیات منطقه و یمن مدعی می‌شود که انصار الله و حوثی ها وابسته به جمهوری اسلامی ایران هستند در حالی که تا کنون نتوانسته حتی یک صفحه مدرک برای اثبات این ادعای خود ارائه دهد.

تظاهرات ضد عربی,تظاهرات ضد سعودی,تظاهرات مردم

بنابر این می‌توان گفت عربستان با حمله به یمن و کشتار غیر نظامیان و نقض همه قوانین و مقررات حقوقی و قواعد اخلاقی آخرین تیرهای خود را علیه تغییرات خاورمیانه بکار گرفته است اما همچون 12 سال گذشته طعم تلخ ناکامی را تجربه می‌کند. به نظر می‌آید حکام عربستان نمی‌خواهند یا نمی‌توانند ذهن و اندیشه و نگاهشان به جهان را از قرن 19 به قرن 21 منتقل کنند و الزامات حکومت و حکمرانی در دنیای جدید را بپذیرند و در این توهم هستند که می‌توان با «زر و زور و تزویر»  و «تیغ و طلا و تسبیح» عمر حکومت واپس گرای خود را استمرار بخشند. تاریخ نشان داده است این توهم سرابی بیش نیست و فرجام آن به تباهی می انجامد.

 


اخبار,اخبار بین الملل,خبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست,تحلیل های سیاسی,تحلیل خبر,تحلیل خبر حمله عربستان به یمن,تحلیل حمله عربستان,حمله عربستان به یمن,عربستان قرون وسطیبرچسب ها : اخبار , اخبار بین الملل , خبار سیاسی , خبرهای سیاسی , سیاست , تحلیل های سیاسی , تحلیل خبر , تحلیل خبر حمله عربستان به یمن , تحلیل حمله عربستان , حمله عربستان به یمن , عربستان قرون وسطی , عربستان قدیمی , عربستان بی فرهنگ , عرب های اولاغ , عرب های بی فرهنگ , حکام عربستانی , فکر حکام عربی , افکار عربستان سعودی , دلایل حمله عربستان به یمن , اصلی ترین دلیل حمله عربستان به یمن ,
نويسنده : وحید فرزین | نظرات ()

مطالب مرتبط
بروزترين پيشوازهاي ايرانسل و همراه اول
بوي عيدي = 30308
اي حرمت = 30296
دوست دارم = 30896
دلم گرفته = 30202
عشق اول = 30464
يکي هست = 30880
هرگز نشد = 30470
قرار نبود = 30475
يادته = 30895
خاطره ها = 30875
حلالم کن = 4413389
يکي يکدونه = 5515404
ساعت رفتن=5514691
رفيق نيمه راه = 5514627
تو راست ميگي = 3313226
هي تو= 3314291
تصميم = 3313736
تو نزديکي = 2211397
مغرور = 3313377
چي شد = 3313375
به خدا = 3314733
ديدي = 3314737
دوست دارم = 3315193
هوايي شدي = 3315201
هوايي شدي دو = 3315202
سريال شيدايي = 2211520
برو فکرشم نکن = 5513986
گيجه لر=3312873
کيم گلر= 3312879
تقاص = 3314296
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبليغات

مهره مار

آمار كاربران
  • افراد آنلاين : 76
  • اعضاي آنلاين : 10
  • تعداد اعضا : 614692

جدیدترین های امروز


کپي مطالب این سايت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.logo-samandehi