صالحی:نمی‌توانیم خیلی از موارد مذاکراتی را علنی کنیم

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
صالحی:نمی‌توانیم خیلی از موارد مذاکراتی را علنی کنیم صالحی:نمی‌توانیم خیلی از موارد مذاکراتی را علنی کنیم

صالحی:نمی‌توانیم خیلی از موارد مذاکراتی را علنی کنیم

              مجموع :اخبار

 

اخبار,اخبار صالحی,صالحی,خبرهای امروز صالحی,Salehi

فکت شیت ایرانی شامل چیست؟,فکت شیت آمریکایی شامل چیست؟,اخرین اخبار مذاکرات,ایران و آمریکا,مذاکرات هسته ای ایران با فکت شیت ایرانی,موافقت با فکت شیت ایرانی,مخالفت با فکت شیت ایرانی,گزاره برگ,گزاره برگ چیست؟,اختلاف آمریکا و ایران در گزاره برگ

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران موضوع رفع تحریم را از مهمترین مسائل مذاکرات در وین برشمرد و از برطرف شدن تقریبی ابهامات فکت شیت آمریکایی خبر داد.

علی اکبر صالحی شامگاه شنبه در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما، با اشاره به موضوع تحریم‌ها خاطر نشان کرد: «در دو سه روز اخیر در وین روی بحث تحریم بیشتر تمرکز داشتند. مسائل فنی تا حدودی روشن است، مسائل حقوقی تا حدودی روشن است، بحث تحریم باید مشخص شود.»

صالحی در رابطه با فکت شیت (گزاره برگ)  آمریکایی نیز گفت: «با توجه به ابهاماتی که در آن وجود دارد، در مذاکرات وین این مسائل مطرح و تا حدودی رفع ابهام شد زیرا موارد درست و نادرست را با هم ادغام و ایجاد تشویش کردند.»

وی با اشاره به محورهای اصلی مذاکرات افزود: «در مذاکرات اخیر هیات ایرانی با 1+5 در وین، مسائل مربوط به تحریم و موضوع‌های حقوقی از جمله چگونگی انجام بازرسی‌ها مطرح شده است.»

صالحی با بیان اینکه «نمی‌توانیم خیلی از موارد مذاکراتی را علنی کنیم» خاطر نشان کرد: «حتماً دلیل موجهی داشته که مسئولان کشور فکر کردند انتشار فکت شیت ایرانی ضرورتی ندارد. ما در شرایط حساسی هستیم و هرکس می‌تواند سوء استفاده کند. رژیم صهیونیستی و دیگرانی هستند که می‌خواهند به روند مذاکرات خدشه وارد کنند.»

رئیس سازمان انرژی اتمی مذاکره را یک فن خواند و گفت: «طرف‌های مذاکره کننده از هر ابزاری استفاده می‌کنند تا شرایط خود را در مذاکره قوی‌تر کنند.»

صالحی در خصوص فکت شیت ایرانی نیز گفت: «ما درباره بخش فنی، فکت شیت را آماده و به آقای ظریف ارائه کردیم و در وزارت خارجه نیز مباحث سیاسی را به آن اضافه کردند. آقای ظریف تمام جزئیات را گفتند و خودش معادل 10 فکت شیت است و چیزی نبود که مطرح نشده باشد.»

دور تازه‌ی مذاکرات ایران و کشورهای گروه 1+5 برای نگارش متن توافق جامع هسته‌ای با موضوع لغو تحریمها، هفته گذشته در وین پایتخت اتریش از سر گرفته شد. طرفین از چهارشنبه تا جمعه در این خصوص به بحث و رایزنی پرداختند. قرار است ادامه این مذاکرات و کار نگارش متن توافق جامع یا برجام در نیویورک ادامه یابد.

م ع : پ ی

پرس تیوی,اخبار,اخبار سیاسی,اخبار مهم امروز,اخبار سیاسی امروز,صالحی,خبرهای سیاسی,اخبار مذاکرات,آخرین اخبار مذاکرات,فکت شیت چیست؟,فکت شیت به چه معناست؟,معنای اصلی فکت شیت؟

برچسب ها : پرس تیوی , اخبار , اخبار سیاسی , اخبار مهم امروز , اخبار سیاسی امروز , صالحی , خبرهای سیاسی , اخبار مذاکرات , آخرین اخبار مذاکرات , فکت شیت چیست , فکت شیت به چه معناست , معنای اصلی فکت شیت , فکت شیت ایرانی شامل چیست , فکت شیت آمریکایی شامل چیست , اخرین اخبار مذاکرات , ایران و آمریکا , مذاکرات هسته ای ایران با فکت شیت ایرانی , موافقت با فکت شیت ایرانی , مخالفت با فکت شیت ایرانی , گزاره برگ ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام