نوام چامسکی : آمریکا بزرگترین تهدید برای بشریت است

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
نوام چامسکی : آمریکا بزرگترین تهدید برای بشریت است نوام چامسکی : آمریکا بزرگترین تهدید برای بشریت است

نوام چامسکی : آمریکا بزرگترین تهدید برای بشریت است

              مجموع :اخبار

 

نوام چامسکی,اخبار پروفسور آمریکایی,آمریکا بزرگترین تهدید برای جهان است

اخبار,اخبار سیاسی,اخبار بین الملل,پروفسور چامسکی,پروفسور ضد تلویو آمریکایی,آمریکا بزرگترین تهدید برای جهان است,آمریکا برگترین تهدید برای صلح است,آمریکا بزرگترین تهدید برای مردم است,اخبار آمریکا,عملیات پهبادی چیست؟

نوام چامسکی، تحلیلگر برجسته آمریکایی با بیان اینکه جهان به سوی «پرتگاه» هسته‌ای در حرکت است، آمریکا را «بزرگترین تهدید» در این زمینه قلمداد کرد.

چامسکی جمعه در مصاحبه با شبکه خبری یورونیوز گفت: «یک [تهدید علیه بشریت] فاجعه زیست محیطی است که حتمی بوده و برای تقابل با آن زمان زیادی در اختیار نداریم و این در حالیست که مسیر اشتباه را در پیش گرفتیم. مورد دیگر که 70 سال است وجود دارد تهدید جنگ هسته‌ای می‌باشد که در واقع تشدید شده است. با نگاهی به گذشته باید بگویم بقای ما معجزه بوده است.»

وی گفت: «آمریکا و اسرائیل دو دارنده عمده تسلیحات هسته‌ای در جهان هستند. در نظرسنجی‌های بین المللی که توسط آژانس‌های آمریکایی انجام می‌شود، ایالات متحده با فاصله بسیار [از دیگر کشورها] به عنوان بزرگترین تهدید علیه صلح در جهان محسوب می‌شود.»

این تحلیلگر گفت «هیچ کشور دیگری حتی به نزدیکی» آمریکا نمی‌رسد و جالب است که رسانه‌های آمریکایی از انتشار این مساله سر باز می‌زنند.

چامسکی همچنین افزود باراک اوباما «برنامه‌ای به ارزش یک تریلیون دلار برای نوسازی سامانه تسلیحات هسته‌ای آمریکا را آغاز کرده است؛ برنامه‌ای که به معنی گسترش سامانه تسلیحات هسته‌ای است.»

پهباد آمریکایی,هواپیمای بدون سرنشین آمریکا

آمریکا، بزرگترین تروریست جهان

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان مسئولیت واشنگتن و متحدان آن در حملات تروریستی جهان، آمریکا را بزرگترین تروریست خواند و گفت: «وخیم‌ترین کمپین تروریستی در جهان تا این لحظه، کمپینی است که برنامه ریزی آن در واشنگتن صورت می‌گیرد. این کمپین ترور جهانی است و تا کنون کمپینی در چنین وسعت وجود نداشته است.»

این زبانشناس نامدار آمریکایی اعلام کرد منظورش از کمپین ترور جهانی «عملیات پهپادی» واشنگتن است.

چامسکی افزود: «منظور از عملیات پهپادی به طور دقیق مشخص است. آمریکا به طور نظام‌مند، علنی و آشکار در نقاط مختلفی از جهان عملیات منظمی برای کشتن مردم اجرا می‌کند؛ مردمی که به زعم دولت آمریکا روزی به آن آسیب می‌رسانند.»

وی در پاسخ به سوالی درباره برنامه هسته‌ای ایران نیز گفت: «دکترین راهبردی ایران تدافعی است و به گونه‌ای طراحی شده که از یک حمله برای مدت زمان کافی جلوگیری کند تا دیپلماسی آغاز شود» اما واشنگتن و تل آویو «نمی‌خواهند این بازدارندگی را تحمل کنند.»

چامسکی که یکی از اندیشمندان معروف آمریکایی است از منتقدان جدی سیاستهای واشنگتن و رژیم تل آویو می باشد.

برچسب ها : اخبار , اخبار سیاسی , اخبار بین الملل , پروفسور چامسکی , پروفسور ضد تلویو آمریکایی , آمریکا بزرگترین تهدید برای جهان است , آمریکا برگترین تهدید برای صلح است , آمریکا بزرگترین تهدید برای مردم است , اخبار آمریکا , عملیات پهبادی چیست , اخبار امروز آمریکا , اخبار مهم آمریکا , usa news , america news , news , today news , sosial news ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام