تخمه هندوانه خواص باورنکردنی دارد!

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
تخمه هندوانه خواص باورنکردنی دارد! تخمه هندوانه خواص باورنکردنی دارد!

تخمه هندوانه خواص باورنکردنی دارد!

              مجموع :سلامت

 خواص تخمه هندوانه,هندوانه,خاصیت هندوانه,خواص درمان تخمه هندوانه

درمان بیماری با تخمه هندوانه,تخمه هندونه,هندونه,تاثیر تخمه هندونه بر روغن بدن,کالری موجود در تخمه هندوانه,انرژی موجود در تخمه هندوانه,درمان بیماری با تخمه هندوانه,فواید تخمه هندوانه,فایده های تخمه هندوانه برای انسان

متخصصان تغذیه می‌گویند تخمه هندوانه که بیشتر مردم آن را دور می‌ریزند دارای ارزش‌ غذایی بالایی است.

تخمه‌ هندوانه منبع غنی از مواد مغذی بوده و کالری آن نیز پایین است و به همین خاطر متخصصان می‌گویند که تخمه‌ هندوانه بوداده می‌تواند جایگزین خوبی برای میان وعده‌های ناسالم باشد.

 

فوائد تخمه‌ هندوانه  برای سلامت بدن :

- میزان کالری پایین: بررسی‌ها نشان می‌دهد 28 گرم تخمه هندوانه حاوی 158 کالری است که با 28 گرم چیپس سیب‌زمینی، کالری مشابهی دارد اما نکته قابل توجه این است که 28 گرم تخمه هندوانه تقریبا 400 دانه تخمه می‌شود که مقدار آن برای خوردن در یک وعده واقعا زیاد است در حالی که 28 گرم چیپس سیب زمینی فقط 15 عدد چیپس می‌شود که اغلب افراد در یک نوبت بیشتر از تعداد چیپس می‌خورند.

- منیزیم: یکی از چندین نوع ماده معدنی موجود در تخمه هندوانه منیزیم است. در هر چهار گرم از تخمه هندوانه 21 میلی‌گرم منیزیم وجود دارد. این ماده معدنی برای بسیاری از عملکردهای بدن ضرورت دارد و مصرف روزانه 400 میلی‌گرم از تخمه هندوانه توصیه می‌شود. همچنین در حفظ سلامت و عملکرد اعصاب، عضلات از جمله قلب و استخوان‌های نقش حیاتی دارد.

- آهن: یک مشت تخمه هندوانه حاوی 0.29 میلی‌گرم آهن است. اگرچه این میزان آهن خیلی زیاد نیست اما می‌توان بخشی از آهن مورد نیاز بدن را از  طریق تخمه هندوانه تامین کرد. آهن بخش مهمی از هموگلوبین به حساب می‌آید که اکسیژن را در بدن جابه‌جا می‌کند.

- اسید فولیک: مصرف اسید فولیک به دلیل تاثیر در عملکرد بهتر مغز و کنترل سطح هوموسیستئین توصیه می‌شود و می‌توان بخشی از نیاز بدن به این ماده را از طریق مصرف تخمه هندوانه تامین کرد.زنان باردار به میزان بیشتری از اسید فولیک نیاز دارند چرا که کمبود آن با برخی نارسایی‌های مادرزادی مرتبط است.

- چربی‌های مفید: تخمه‌های هندوانه حاوی اسید‌های چرب اشباع نشده هستند و این گروه از اسید‌های چرب برای حفاظت از بدن در برابر سکته قلبی، مغزی و همچنین برای کاهش سطح کلسترول بد خون مفیدند.


خواص تخمه هندوانه,تخمه هندوانه,تخمه هندوانه برای چه چیزی اثر دارد؟,خواص دارویی تخمه هندوانه,خواص اصلی تخمه هندوانه,تخمه هندوانه به چه دردی میخورد؟,تخمه هندوانه در درمان کدام بیماری موثر است؟

برچسب ها : خواص تخمه هندوانه , تخمه هندوانه , تخمه هندوانه برای چه چیزی اثر دارد , خواص دارویی تخمه هندوانه , خواص اصلی تخمه هندوانه , تخمه هندوانه به چه دردی میخورد , تخمه هندوانه در درمان کدام بیماری موثر است , درمان بیماری با تخمه هندوانه , تخمه هندونه , هندونه , تاثیر تخمه هندونه بر روغن بدن , کالری موجود در تخمه هندوانه , انرژی موجود در تخمه هندوانه , فواید تخمه هندوانه , فایده های تخمه هندوانه برای انسان ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام