سامانه موشکی اس 300 در ایران!

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
سامانه موشکی اس 300 در ایران! سامانه موشکی اس 300 در ایران!

سامانه موشکی اس 300 در ایران!

              مجموع :اخبار

 سامانه موشکی اس300

سامانه موشکی اس سیصد,اس سیصد,موشک اس سیصد,موشک زمین به هوای اس سیصد,تحویل موشک اس سیصد به ایران,تحویل موشک اس 300 روسیه به ایران,اخبار روس,روس و ایران,روسیه و ایران

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، ممنوعیت تحویل موشک‌های اس 300 به ایران را لغو کرده است.

به گزارش خبرگزاری تاس روسیه به نقل از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین با امضای حکمی تحویل سامانه‌های موشکی زمین به هوای اس 300 به ایران را لغو کرد.

بر اساس این حکم ممنوعیت انتقال موشک‌های اس300 از خاک روسیه به ایران (از جمله از طریق هوا) و تحویل آن به ایران در خارج از خاک روسیه با استفاده از کشتی یا هواپیماهای حامل پرچم روسیه را لغو کرده است.

به گزارش خبرگزاری تاس، این حکم فورا اجرا می‌شود. 

بر اساس قراردادی که ایران و روسیه سال ۲۰۰۷ امضا کرده بودند مسکو باید پنج سامانه دفاع موشکی اس300 به تهران تحويل می‌داد.

با این حال، مسکو تاکنون به بهانه آن که فروش این سامانه برخلاف دور چهارم تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران است، از تحویل آن به تهران خودداری کرده بود. تهران در واکنش به این اقدام روسیه، از مسکو شکایت کرد.

سامانه موشکی زمین به هوای اس 300روسیه

پس از تاخيرات مکرر در تحويل اين موشک‌ها به ايران، در نهايت ديمتري مدودف، رئيس جمهور وقت روسیه 22 سپتامبر 2010 تحويل سامانه موشکي اس-300 به ايران را ممنوع اعلام کرد.

روسيه با استناد به قطعنامه 1929 شوراي امنيت سازمان ملل عليه جمهوري اسلامي ايران که 9 ژوئن 2010 به تصویب رسید تعلیق تحویل موشک‌های اس 300 به ایران را توجیه کرده بود.

کمی پس از سفر ماه ژانویه وزیر دفاع روسیه به تهران، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد تحویل سامانه‌های موشکی روسیه به ایران قابل‌قبول نیست.


سامانه موشکی اس 300 که یکی از پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاع ضدهوایی در جهان است، برای دفاع از تاسیسات مهم در برابر حملات هوایی طراحی شده و می‌تواند تا ۱۰۰ هدف را هم‌زمان در آسمان ردیابی کند.


اخبار,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سایت خبر,سایت اخبار,اخبار,اخبار امروز,سامانه اس 300,سامانه موشکی ایران,خرید سامانه موشکی از روسیه,سامانه موشکی روسیه,سامانه موشکی زمین به هوای اس 300

 


برچسب ها : اخبار , اخبار سیاسی , خبرهای سیاسی , سایت خبر , سایت اخبار , اخبار امروز , سامانه اس 300 , سامانه موشکی ایران , خرید سامانه موشکی از روسیه , سامانه موشکی روسیه , سامانه موشکی زمین به هوای اس 300 , سامانه موشکی اس سیصد , اس سیصد , موشک اس سیصد , موشک زمین به هوای اس سیصد , تحویل موشک اس سیصد به ایران , تحویل موشک اس 300 روسیه به ایران , اخبار روس , روس و ایران , روسیه و ایران ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام