اردن شش نفر با به دلیل خواندن سرود داعش زندانی کرد

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
اردن شش نفر با به دلیل خواندن سرود داعش زندانی کرد اردن شش نفر با به دلیل خواندن سرود داعش زندانی کرد

اردن شش نفر با به دلیل خواندن سرود داعش زندانی کرد

              مجموع :اخبار

 

اردن 6 نفر را به دلیل خواندن شعار داعش بازداشت کرد

زندانی شدن شش نفر به دلیل برافراشتم پرچم داعش,جرم برافراشتن پرچم داعش در اردن چیست؟,خواندن سرود داعش در یک عروسی اردنی,برافراشتم پرچم داعش در عروسی اردن,اخبار اردن,خبرهای مهم اردن,اردن,داعش,سایت داعش

دادگاه امنیت کشور اردن امروز دوشنبه شش اردنی را به جرم برافراشتن پرچم داعش و خواندن سرودهای این گروه در یک جشن عروسی در شهر اربد در شمال اردن، به پنج تا پانزده سال حبس محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از امان، دادگاه اردن در جلسه ای علنی یوسف ابوشهاب و طارق السطری را به جرم «اقداماتی که اردن را در معرض خطر اقدامات خصمانه قرار می دهد و روابطش را با کشورهای دیگر تیره می کند، به پنج سال حبس محکوم کرد».
این دادگاه همچنین چهار متهم فراری به نام های لؤی جوابره، عبدالرحمان احمد مهدی زیدان، زیاد حمدان و عمر مهدی احمد زیدان را به همین اتهام به پانزده سال حبس محکوم کرد.
دادگاه اردن پنج متهم دیگر این پرونده به نام های عاطف الحوامده، ایاد الحوامده، عمر الحوامده، احمد ناصر و یونس ابوشهاب را تبرئه کرد.
در دادخواست آمده است، متهمان همگی از پیروان تفکر سلفی جهادی هستند و همگی روابطی دوستانه با یکدیگر دارند و به علت همین رابطه به شماری از مراکز در شهر اربد مراجعه می کردند تا تفکرات گروه های اسلامی تندرو در سوریه و عراق را ترویج دهند.
در این دادخواست همچنین آمده است، روز پنجم سپتامبر گذشته متهمان هنگام شرکت در جشن ازدواج برادر یکی از آنان، سرودهایی در حمایت از داعش و جبهه النصره خواندند و پرچم داعش را در داخل سالن نصب کردند. آنها پس از خروج از سالن نیز پرچم های داعش را به دست گرفتند. سپس نیروهای امنیتی آنان را بازداشت کردند و چهار پرچم داعش را که داخل خودرو یکی از متهمان بود پیدا کردند.
دادگاه تاکید کرد، اقدامات این متهمان، امنیت اردنی ها و دارایی های آنان را به خطر می اندازد و به روابط اردن با کشورهای دیگر که داعش در داخل آنها اقدامات تروریستی انجام می دهد، آسیب می رساند.

منبع : iribnews.ir

اخبار,اخبار سیاسی,اخبار بین الملل,سایت خبر,سایت اخبار,اخبار امروز,اخبار داعش,خبرهای داعش,جرم خواندن سرود داعش,جرم برافراشتن پرچم داعش,زندانی شدن شش نفر در اردن,زندانی شدن شش نفر به دلیل خواندن سرود داعش

برچسب ها : اخبار , اخبار سیاسی , اخبار بین الملل , سایت خبر , سایت اخبار , اخبار امروز , اخبار داعش , خبرهای داعش , جرم خواندن سرود داعش , جرم برافراشتن پرچم داعش , زندانی شدن شش نفر در اردن , زندانی شدن شش نفر به دلیل خواندن سرود داعش , زندانی شدن شش نفر به دلیل برافراشتم پرچم داعش , جرم برافراشتن پرچم داعش در اردن چیست , خواندن سرود داعش در یک عروسی اردنی , برافراشتم پرچم داعش در عروسی اردن , اخبار اردن , خبرهای مهم اردن , اردن , داعش ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام