حمله امروز عربستان به یمن

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
حمله امروز عربستان به یمن حمله امروز عربستان به یمن

حمله امروز عربستان به یمن

              مجموع :اخبار

 

حمله امروز عربستان به یمن

اخبار,اخبار بین الملل,خبرهای بین الملل,اخبار سیاسی,عربستان و یمن,حمله دوباره عربستان به یمن,هدف اصلی حمله عربستان به یمن,هدف حمله عربستان به یمن,هدف اصلی عربستان از حمله به یمن چیست؟

با وجود هشدار‌ها درباره وخامت شرایط انسانی در یمن، جنگنده‌های عربستان سعودی بار دیگر به این کشور فقیر عربی از جمله صنعا پایتخت آن حمله کردند.

جنگنده‌های عربستان در نخستین ساعات بامداد پنج‌شنبه علاوه بر شهر صنعا، پایتخت یمن،  مناطقی را  در استان‌های تعز، شبوه و صعده را بمباران کردند.

بر اساس گزارش‌ها، در حمله به تعز، مقر نیروهای گارد ریاست جمهوری وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن، در منطقه الجند هدف قرار گرفت.

همچنین، جنگنده‌های عربستانی مقر تیپ 21 ارتش یمن در استان شبوه را بمباران کردند که موجب انفجار و آتش‌سوزی در انبار تسلیحات این پایگاه شد. فرمانده این پایگاه پیشتر وفاداری خود را به جنبش انصارالله اعلام و از تحویل سلاح‌ها به تروریست‌های القاعده خودداری کرده بود.

حمله عربستان به اماکن مسکونی یمن

در همین حال، گزارش‌گر ویژه سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر آوارگان هشدار داده است که جامعه بین‌المللی باید خود را برای بی‌خانمانی گسترده و بحران انسانی در یمن آماده کند.

چالوکا بیانی، گزارش‌گر ویژه سازمان ملل، روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت: «اگر بحران یمن به سرعت حل نشود، می‌تواند به دلیل درگیری و حملات هوایی سنگین به بی‌خانمانی گسترده منجر شود.»

وی افزود: «جامعه جهانی باید خود را برای یک سناریوی بدتر آماده کند. اگر چه تلاش‌ برای رسیدن به راه‌حل دیپلماتیک ضروری است، اما تصویری که از واقعیت در اختیار داریم بسیار غم‌انگیز است و واکنش‌های بشردوستانه باید فورا افزایش یابد.»

بیانی همچنین حمله هوایی عربستان به اردوگاه آوارگان در شمال یمن را محکوم کرد و آن را «نقض آشکار حقوق برخی از آسیب‌پذیرترین غیرنظامیان» دانست.

حمله عربستان به مردم یمن,خرابی های یمن

تهاجم عربستان سعودی به یمن که بدون مجوز سازمان ملل است از 6 فروردین (26 مارس) آغاز شده است. هدف عربستان، بازگرداندن عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور پیشین یمن، به قدرت است. هادی از متحدان عربستان است.

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی چهارشنبه اعلام کرد از 29 اسفند (19 مارس) بیش از 640 نفر در یمن کشته و 2200 نفر نیز مجروح شده‌اند.

سازمان ملل نیز می‌گوید از آغاز تهاجم عربستان به یمن، دست‌کم 74 کودک کشته شده اند، اما به نظر می‌رسد این رقم بسیار بیشتر باشد.

همچنین، تهاجم عربستان به یمن بیش از 100 هزار نفر را بی‌خانمان کرده است.

چرا عربستان به یمن حمله کرد,حمله امروز عربستان به یمن,آخرین اخبار از یمن,عربستان طرفدار کدام رئیس جمهور یمن است؟,عربستان حامی کدا رئیس جمهور در یمن است؟,وضعیت آوارگان یمنی,آوارگان یمنی,حمله به آوارگان یمنی,حمله زمینی عربستان به یمن

برچسب ها : اخبار , اخبار بین الملل , خبرهای بین الملل , اخبار سیاسی , عربستان و یمن , حمله دوباره عربستان به یمن , هدف اصلی حمله عربستان به یمن , هدف حمله عربستان به یمن , هدف اصلی عربستان از حمله به یمن چیست , چرا عربستان به یمن حمله کرد , حمله امروز عربستان به یمن , آخرین اخبار از یمن , عربستان طرفدار کدام رئیس جمهور یمن است , عربستان حامی کدا رئیس جمهور در یمن است , وضعیت آوارگان یمنی , آوارگان یمنی , حمله به آوارگان یمنی , حمله زمینی عربستان به یمن ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام