فروش تسلیحات نظامی آمریکا به پاکستان

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
فروش تسلیحات نظامی آمریکا به پاکستان فروش تسلیحات نظامی آمریکا به پاکستان

فروش تسلیحات نظامی آمریکا به پاکستان

              مجموع :اخبار

 اخبار,اخبار بین الملل,تسلیحان نظامی آمریکا,فروش تسلیحان نظامی آمریکا به پاکستان

اخبار,اخبار بین الملل,تسلیحان نظامی,فروش تسلیحان به پاکستان,فروش تسلیحات نظامی به پاکستان,فروش سلاح به پاکستان

وزارت خارجه آمریکا با فروش بالگردها و موشک‌های پیشرفته به ارزش تقریبی یک میلیارد دلار به پاکستان موافقت کرده است.

آژانس همکاری امنیتی دفاعی روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد فروش این تجهیزات که باید از سوی کنگره نیز تایید شود، 15 بالگرد تهاجمی «وایپر» و هزار موشک «هل فایر 2» را در اختیار پاکستان قرار می‌دهد. تحویل سخت افزارهای مربوطه و آموزش استفاده از آنها نیز بخشی از این قرار داد است.

این آژانس با تاکید بر اینکه پاکستان «برای اهداف سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا در جنوب آسیا» کشور مهمی است، افزود قرارداد مطرح به ارزش 952 میلیون دلار بر موازنه قدرت در منطقه تاثیر منفی ندارد.

فروش سلاح های نظامی آمریکا به پاکستان

پاکستان از سال 2004 و برای مقابله با پیکارجویان طالبان و القاعده، یک سوم از نیروهای خود را در مناطق قبیله نشین ناآرام حاشیه مرز با افغانستان مستقر کرده است.

آژانس همکاری امنیتی دفاعی اعلام کرد این قرارداد «امکان حملات دقیق و افزایش بقای بالگردی که توانایی انجام عملیات در ارتفاعات بالا را دارد، در اختیار پاکستان قرار می‌دهد.»

این آژانس افزود: «پاکستان با کسب این قابلیت، توانایی خود برای اجرای عملیات در استان وزیرستان شمالی، مناطق قبیله‌نشین و دیگر مناطق دور افتاده و کوهستانی را در تمامی شرایط جوی و در روز و شب افزایش خواهد داد.»

خبر فروش این تجهیزات در حالی اعلام شد که عربستان سعودی از پاکستان درخواست کرده در حمله تحت رهبری این کشور به یمن مشارکت کرده و جنگنده‌ها، ناوها و نیروهای زمینی خود را به این تجاوز ملحق کند.

منبع : شبکه خبر


فروس سلاح آمریکا به پاکستان,اخبار آمریکا و پاکستان,آمریکا و پاکستان,اخبار مهم امروز,آمریکا,پاکستان,تسلیحات نظامی پاکستان,جنگنده پیشرفته وایپر,موشک های هل فایر2

برچسب ها : اخبار , اخبار بین الملل , تسلیحان نظامی , فروش تسلیحان به پاکستان , فروش تسلیحات نظامی به پاکستان , فروش سلاح به پاکستان , فروس سلاح آمریکا به پاکستان , اخبار آمریکا و پاکستان , آمریکا و پاکستان , اخبار مهم امروز , آمریکا , پاکستان , تسلیحات نظامی پاکستان , جنگنده پیشرفته وایپر , موشک های هل فایر2 ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام