close
چت روم
برچيده شدن تحريم ها در گام اول عاقلانه نيست!
تبلیغات

 ست سارافون و دامن شلواری

موضوعات
رتبه سايت درگوگل

فروشگان سايت
پيوندهاي روزانه
آخرين مطالب ارسالي
مطالب پربازديد
تبليغات

 

کفش دخترانه اسپورت نایک مدل Avocado

 

کفش,مدل کفش,کفش نایک,کفش دخترانه,کفش دخترانه نایک

 

قيمت فقـط : 35000 تـومـان  پرداخت وجه بعد از تحويل درب منزل شــما

توضيحات بيشتر

ست تاپ و شلوارک طرح ferrari مدل niko


تاپ و شلوار ست مردانه,مدل تاپ و شلوار مردانه,جدیدترین مدل تاپ مردانه,مدل شلوارک مردانه

 

قيمت فقـط :   28000وجه بعد از تحويل درب منزل شــما تصفیه کن خانگی آب


سفیدکننده و پولیش دندان لوما

 

سفید کننده دندان,دستگاه سفید کننده دندان,پولیش دندان,سفید کردن دندان


قيمت فقـط :25000پرداخت وجه بعد از تحويل درب منزل شــما
توضيحات بيشتر

 


درباره : اخبار سیاسی ,
بازديد : 157 | تاريخ : سه شنبه 18 فروردين 1394 زمان : 8:34 |

برچيده شدن تحريم ها در گام اول عاقلانه نيست!

              مجموع :اخبار

 

جاش ارنست,اخبار جاش ارنست,سخنگوی کاخ سفید,تحریم ها

اخبار,اخبار تحریم ها,برداشته شدن تحریم ها,برچیده شدن تحریم ها,آخرین اخبار از تحریم ها,برداشته شدن تحریم ها عاقلانه است؟,چرا تحریم ها باید برداشته شود؟,چرا تحریم ها نباید برداشته شود؟

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در ادامه نشست خبری خود گفت :ما به تعامل خود با شمار عمده ای از اعضای کنگره ادامه می دهیم و سناتور کورکر نیز درباره این توافق، اطلاعاتی را از اعضای برجسته کاخ سفید دریافت کرده است و در روزها و ماه های آتی نیز به این رویه ادامه می دهیم رئیس جمهور افزون بر گفتگو با سران چند کشور، با چهار نفر از سران کنگره، برجسته ترین نمایندگان دمکرات و کنگره از سنا و مجلس نمایندگان تماس گرفته است.
وی ادامه داد : همانطور که شما از موضع ایرانی ها به خوبی آگاه هستید، ایرانیان نیز از آنچه که در توافق نهایی روی آن پافشاری می شود درکی کاملا روشن دارند. موضع ما از شروع گفتگوها، بستن راه هایی بودند که ایران میتوانست از آن به سلاح اتمی دست یابد و مذاکرات نیز از همینجا شروع شد. زمانی که ما توانستیم همه این تعهدات را از ایران بگیریم، زمان آن رسید که درباره تعهدات خود صحبت کنیم. مساله اینجاست که نمی توانیم تا زمانی که به توافقی کامل دست یابیم، درباره کاهش تحریم ها صحبت کنیم. منظور این است که یکی باید بعد از دیگری به دست آید.
ارنست گفت : منظور این است که وقتی پای مذاکرات می نشینیم، هرگز محتوای این گفتگوها نمی تواند مساله کاهش تحریم ها باشد زیرا کاهش تحریم ها فقط زمانی ارائه می شود که در ازای آن تعهداتی عمده از سوی ایران درباره محدود کردن برنامه اتمی این کشور داده شود. از این رو، تمرکز مذاکراتی که بیش از یک سال است جریان دارد، روی گام هایی بود که ایران می توانست بردارد و تعهداتی که بدهد که باعث بسته شدن همه راه های منتهی به بمب اتمی شود. ما باید همه اینها را در ابتدا مشخص کنیم و بعد به این مساله برسیم که کدام اقدام با کدام کاهش تحریم همخوانی دارد. این همان بحث توالی زمانی است. دیدگاه ما تغییر نکرده است؛ می بایست تعهداتی خاص و دنبال کردن این تعهدات را از سوی ایرانیان شاهد باشیم تا براساس آن، تحریم ها به صورت مرحله ای تخفیف یابد.
ارنست گفت : برخی از نمایندگان سوال هایی کاملا به جا درباره روند گفتگوها و مسائل مربوط به آن را داشتند ولی برخی از نمایندگان کنگره که می توانم بگویم همه آنها جمهوری خواه هستند، از همان ابتدا در پی ناکام کردن گفتگوها بودند. بهترین نمونه آن را می توان سناتور کاتن دانست که به سران ایران نامه نوشت و خواست که با رئیس جمهور آمریکا مذاکره نکنند. اینها اقداماتی روشن هستند که هدف فقط تضعیف مذاکرات بود. خوشبختانه این اقدامات تا کنون به نتیجه نرسیده است. مساله این است که برخی از اعضای کنگره که علاقه ای به توافق ندارند، می گویند حال کنگره باید فرصت ارزیابی این توافق را داشته باشد. آنان به دنبال اختیاراتی نیستند که قانون اساسی می دهد بلکه فقط هدف آنان از میان بردن توافق است.
وی گفت : البته کسان دیگری نیز هستند که دست کم از دیدگاه خودشان، نگرانی های مشروعی درباره موقعیت قانونی کنگره دارند. ما همین مساله را در خصوص مهاجرت نیز داریم، اینکه کنگره چه اختیاراتی دارد و قوه مجریه چه اختیاراتی؛ اینها مسائلی هستند که عموما باعث اختلاف در واشنگتن می شود و ممکن است باعث از میان رفتن توافقی شوند که ما به دنبالش بودیم. البته با کسانی که فقط به دنبال از میان بردن توافق هستند، گفتگو کردن سخت است ولی چنین چیزی نمی تواند باعث شود ما از انجام وظیفه خود برای تعامل با این افراد شود. در واقع، رئیس جمهور گزارشی از شرایط توافق به سناتور مک کانل که از امضا کنندگان این نامه است، ارائه کرده است.
سخنگوی کاخ سفید گفت : حرفی که ما به این نمایندگان کنگره می زنیم این است که باید به تعهداتی که ما از ایرانیان تا کنون گرفته ایم نگاه کنید. همانطور که مونیز، وزیر انرژی نیز گفت، ما همه راه هایی را که به ساخت بمب اتمی منجر می شود، بسته ایم. البته هنوز جزئیاتی نیز هستند که باید روی آن کار شود. جزئیاتی مربوط به بازرسی ها یا کاهش تحریم ها هستند که باید حل و فصل شود. با این حال، جان مایه گفتگوهای ما در حال حاضر روی اصول این توافق است.
ارنست درباره دیدگاه قاطع کاخ سفید درباره کاهش تحریم ها گفت : از دیدگاه ما، هنوز باید روی جزئیات کار کرد ولی رویکرد مرحله ای، بهترین رویکرد ممکن در این مورد است. کسانی که در این مذاکرات در کنار ما هستند، با دیدگاه ما موافق اند؛ اینکه چیزی که می خواهند کاهش تدریجی تحریم ها هستند و این کاهش مرحله ای، چیزی است که ما روی آن پافشاری می کنیم. البته ایرانیان هنوز با آن موافقت نکرده اند ولی همین، نشان از اجماع جامعه جهانی است. من کسی را نمی شناسم که در کنار ما در مذاکرات باشد و بارو داشته باشد پیشنهاد ایران برای برچیده شدن تحریم ها در روز اول عاقلانه باشد. ما در وضعیتی قرار داریم که به دنبال کاهش مرحله ای تحریم ها خواهیم بود و این چیزی است که اصل مهمی برای ماست.
سخنگوی کاخ سفید گفت : به باور ما رئیس جمهور و کنگره هر کدام باید نقش مناسب خود را بازی کنند. رئیس جمهور کسی است که در صحنه بین المللی، وجهه آمریکا به شمار می آید و سیاست خارجی را پیاده می کند و براساس شرایطی که در توافق موقت به دست آمد، مسیر و قاعده ای بسیار محکم ایجاد کرده ایم. البته قابل درک است که اعضای کنگره علاقمند باشند که بدانند توافق نهایی به چه شکل خواهد بود. برای همین است که ما باور داریم نباید در فاصله زمانی حال حاضر تا ماه ژوئن، روی طرح (کورکر) کار کنند. همچنین دولت نیز متعهد است که وقتی توافق نهایی به دست آمد، جزئیات آن را در اختیار کنگره قرار بدهد. باور ما نیز این است که تا ایران نشان نداده است که در مدت زمان طولانی، پای بند تعهداتش هست، ساختار تحریم ها را برچیند. در توافق موقت، رئیس جمهور از اختیاراتی که به وی داده شده است، برای تخفیف در تحریم ها استفاده کرد.
ارنست ادامه داد باید این اطمینان را داشته باشیم که در طول زمان، ایران به تعهدات خود پای بند است و در ضمن، مشوق و انگیزه ای نیز برای پای بندی به تعهدات خود داشته باشد.


سود برداشته شدن تحریم ها برای ایران,برداشته شدن تحریم ها چه سودی برای ایران دارد؟,سخنگوی کاخ سفید,جاش ارنست,آخرین گفتگوی جاش ارنست,اخبار جاش ارنست,آخرین اخبار جاش ارنستبرچسب ها : اخبار , اخبار تحریم ها , برداشته شدن تحریم ها , برچیده شدن تحریم ها , آخرین اخبار از تحریم ها , برداشته شدن تحریم ها عاقلانه است , چرا تحریم ها باید برداشته شود , چرا تحریم ها نباید برداشته شود , سود برداشته شدن تحریم ها برای ایران , برداشته شدن تحریم ها چه سودی برای ایران دارد , سخنگوی کاخ سفید , جاش ارنست , آخرین گفتگوی جاش ارنست , اخبار جاش ارنست , آخرین اخبار جاش ارنست ,
نويسنده : وحید فرزین | نظرات ()

مطالب مرتبط
بروزترين پيشوازهاي ايرانسل و همراه اول
بوي عيدي = 30308
اي حرمت = 30296
دوست دارم = 30896
دلم گرفته = 30202
عشق اول = 30464
يکي هست = 30880
هرگز نشد = 30470
قرار نبود = 30475
يادته = 30895
خاطره ها = 30875
حلالم کن = 4413389
يکي يکدونه = 5515404
ساعت رفتن=5514691
رفيق نيمه راه = 5514627
تو راست ميگي = 3313226
هي تو= 3314291
تصميم = 3313736
تو نزديکي = 2211397
مغرور = 3313377
چي شد = 3313375
به خدا = 3314733
ديدي = 3314737
دوست دارم = 3315193
هوايي شدي = 3315201
هوايي شدي دو = 3315202
سريال شيدايي = 2211520
برو فکرشم نکن = 5513986
گيجه لر=3312873
کيم گلر= 3312879
تقاص = 3314296
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبليغات

مهره مار

آمار كاربران
  • افراد آنلاين : 86
  • اعضاي آنلاين : 10
  • تعداد اعضا : 614714

جدیدترین های امروز


کپي مطالب این سايت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.logo-samandehi