هشدار یونیسف در مورد احتمال بروز فاجعه انسانی در یمن

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
هشدار یونیسف در مورد احتمال بروز فاجعه انسانی در یمن هشدار یونیسف در مورد احتمال بروز فاجعه انسانی در یمن

هشدار یونیسف در مورد احتمال بروز فاجعه انسانی در یمن

              مجموع :اخبار

 هشدار,هشدار یونیسف به یمن,هشدار یونیسف

اخبار,اخبار بین الملل,خبرهای بین الملل,اخبار یمن,هشدار یونیسف,هشدار,علامت هشدار,هشدار یونیف به فاجعه انسانی,هشدار یونیسف به بروز فاجعه انسانی,بروز فاجعه انسای در یمن,فاجعه انسانی شامل چیست؟,فاجعه انسانی چیست؟,آخرین اخبار یمن,کشت و کشتار,کشت و کشتار در یمن

صندوق کودکان ملل متحد ( یونیسف ) روز دوشنبه اعلام کرد ادامه جنگ و حملات هوایی در یمن به تشدید وخامت اوضاع و بروز فاجعه انسانی در این کشور فقیر منجر خواهد شد.
جولیان هارنیس نماینده یونیسف روز دوشنبه اعلام کرد با آغاز جنگ در یمن دهها هزار خانواده بی خانمان و آواره شدند و هزاران نفر نیز در معرض ابتلا به انواع بیماری و سوء تغذیه هستند .
این مقام سازمان ملل هشدار داد با تداوم جنگ و حملات هوایی عربستان به یمن ، در آینده فاجعه انسانی در این کشور فقیر رخ خواهد داد .
یمن به عنوان یکی از فقیرترین کشورهای منطقه در شبه جزیره عربستان از سال ها پیش درگیر بحران ها و ناآرامی های داخلی در مناطق مختلف شمال و جنوب این کشور است .
یمن از دو هفته پیش شاهد جنگ جدیدی میان گروه انصار الله و نیروهای طرفدار عبد ربه
منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور است .
این جنگ و حملات هوایی ائتلاف کشورهای منطقه به رهبری عربستان علیه مواضع حوثی ها زندگی میلیون ها نفر را در مناطق مختلف این کشور در معرض خطر قرار داده است .
نماینده یونیسف اظهار داشت در خشونت های روزهای اخیر شمار زیادی از غیر نظامیان از جمله کودکان بی گناه قربانی شده اند .
وی افزود بیمارستان ها در یمن بمباران می شوند و گروههای مسلح مدارس را تحت اشغال خود درآوردند .
جولیان هارنیس تصریح کرد با آغاز دور جدید بحران داخلی در یمن ، روند توزیع کمک های مالی دولت در میان یک سوم جمعیت فقیر این متوقف شده است .
وی افزود هزینه مواد غذایی و آب آشامیدنی در یمن به شدت افزایش یافته است و همزمان
دهها هزار نفر از مردم از شهرهای بحرانی به مناطق امن تر فرار کردند و اوضاع بهداشتی در این کشور هم اکنون وخیم و احتمال شیوع انواع بیماری در این کشور بسیار زیاد است .
هارنیس گفت باید اذعان کرد روند اوضاع داخلی در یمن به سرعت در مسیر بروز فاجعه
انسانی در این کشور پیش می رود.
وی اظهار داشت یونیسف و کمیته بین المللی صلیب سرخ در راستای تلاش برای بهبود اوضاع ، تلاش می کنند انواع کمک های غذایی و دارویی را از طریق هوا در اختیار مردم نیازمند در مناطق بحرانی قرار دهند .
این مقام سازمان ملل تصریح کرد یونیسف و کمیته بین المللی صلیب سرخ با مشکلات زیادی
مانند موافقت ائتلاف منطقه ای به رهبری عربستان برای توقف حملات هوایی با هدف ایجاد شرایط مناسب برای کمک رسانی به مناطق مختلف یمن و نیز نبود هواپیما برای عزیمت به مناطق بحرانی روبه رو هستند .
به گزارش خبرگزاری رویترز ، نماینده یونیسف مستقر در اردن در گفتگوی تلفنی با این
خبرکزاری اظهار داشت هدف اصلی ما در یمن در شرایط کنونی ارسال آب آشامیدنی ، دارو و مواد غذایی و حفظ نظافت عمومی در مناطق بحرانی است .

بر اساس گزارش یونیسف در هفته آخر ماه مارس گذشته دست کم 62 کودک در یمن جان باختند و بی شک شمار قربانیان در این کشور هم اکنون خیلی بیشتر شده است .
وی تصریح کرد شمار زیادی نوجوان (کودک سرباز ) عضو گروههای مسلح درگیر در یمن هستند و این مسئله از علل اصلی افزایش شمار قربانیان کودک در این کشور محسوب می شود .
گفتنی است سازمان ملل متحد پنجشنبه گذشته شمار قربانیان در یمن را 500 نفر اعلام
کرده بود .
بر اساس گزارش شاهدان و منابع محلی در درگیری های روزهای اخیر دهها تن دیگر از جمله 60 نفر در درگیری های روز یکشنبه در منطقه المعلا در شهر عدن در جنوب این کشور
کشته شدند .
بخش های مرکزی شهر عدن هم اکنون شاهد شدید ترین درگیری ها میان گروه انصار الله با حامیان منصور هادی است و آب و برق برخی محله های این کشور از چند روز گذشته
قطع است .
از طرف دیگر درگیری ها در شهر صنعا و حملات هوایی عربستان به این شهر که در کنترل گروه انصار الله است ، ادامه دارد و بر اساس بیانیه یکی گروه محلی فعال در امور حقوق بشر ، دست کم 29 غیر نظامی در روز نخست حملات هوایی عربستان به اطراف فرودگاه بین المللی صنعا کشته شدند .
نماینده یونیسف در پایان اظهار داشت پیش بینی می شود با ادامه جنگ در یمن ، بحران
کمبود مواد غذایی و داریی و سوء تغذیه کودکان بسیار شدید شود که در نهایت فاجعه انسانی در این کشور رخ دهد .
وی خاطر نشان کرد یمن درآمد نفتی مانند عراق و تاسیسات زیربنایی مانند سوریه ندارد و به همین سبب کشور فقیر و ضعیفی است .


برچسب ها : اخبار , اخبار بین الملل , خبرهای بین الملل , اخبار یمن , هشدار یونیسف , هشدار , علامت هشدار , هشدار یونیف به فاجعه انسانی , هشدار یونیسف به بروز فاجعه انسانی , بروز فاجعه انسای در یمن , فاجعه انسانی شامل چیست , فاجعه انسانی چیست , آخرین اخبار یمن , کشت و کشتار , کشت و کشتار در یمن ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام