انتقاد شدید اسرائیل از مذاکرات هسته ای لوزان

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
انتقاد شدید اسرائیل از مذاکرات هسته ای لوزان انتقاد شدید اسرائیل از مذاکرات هسته ای لوزان

انتقاد شدید اسرائیل از مذاکرات هسته ای لوزان

              مجموع :اخبار

 انتقاد اسرائیل از توافق هسته ای لوزان

اخبار,اخبار سیاسی,اخبار بین الملل,اخبار امروز,سایت خبر,اخبار اسرائیل,توافق هسته ای ایران,اسرائیل,موافقت اسرائیل با برنامه هسته ای

سی ان ان اعلام کرد رژیم صهیونیستی از چارچوب هسته ای موردتوافق در لوزان به شدت انتقاد کرده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، اورن لیبرمن خبرنگار شبکه در گزارشی زنده از اراضی اشغالی درباره بیانیه لوزان گفت:« اسرائیل به توافق هسته ای واکنش نشان داده و اعلام کرده است که این بیانیه، چارچوب ضعیفی است که به توافقی بد و خطرناک منتهی می شود و اگر براساس این چارچوب، توافقی حاصل شود، به اشتباهی تاریخی منتج خواهد شد و جهان بسیار خطرناکتر خواهد شد و این چارچوب به برنامه هسته ای ایران مشروعیت بین المللی می دهد حال آنکه هدف این برنامه، تولید سلاح هسته ای است.

به گفته مقامات اسرائیلی، ایران همچنان به غنی سازی اورانیوم و ساخت سانتریفیوژهایش ادامه می دهد و هیچیک از مراکز هسته ای اش ازجمله مرکز هسته ای زیرزمینی فردو را تعطیل نمی کند و مهمتر از همه، اینکه چارچوب مورد توافق ، سبب برداشته شدن کامل تحریمها می شود. به نظر مقامات اسرائیلی، این توافق مطابق خواسته های ایران است و بایدتوافقی حاصل شود که زیرساختهای هسته ای ایران را نابود کند و تجاوز و اقدامات تروریستی آن را در منطقه و جهان متوقف کند. بنابراین می بینیم که مقامات دولت اسرائیلی، با انتقاد شدید و با الفاظی بسیار تند به این توافق هسته ای واکنش نشان داده اند. البته دولت اسرائیل از همان ابتدا همین موضع را داشته است. شخص بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به صورت ویژه منتقد این جریان بوده است.

وی بارها و بارها در انتقاد از بخشهای مختلف این برنامه ازجمله برنامه تحقیق و توسعه و تاسیسات هسته ای زیرزمینی ایران سخن گفته است. مقامات دولت اسرائیل ، رایزنی های زیادی کرده بودند تا چنین بیانیه ای حاصل نشود. شماری از مقامات اسرائیل با اقدام بنیامین نتانیاهو در حضور در کنگره آمریکا و سخنرانی او در کنگره و همچنین رویکرد نتانیاهو مخالف هستند. آنها می خواهند به رویکرد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در این زمینه (مسئله هسته ای ایران) اعتماد کنند. سخنرانی نتانیاهو سبب دودستگی شدید در اسرائیل شده است.

نتانیاهو سیاستمداری است که سبب دودستگی و دو قطبی شدن شدید اسرائیل شده است. براین اساس، شماری از افراد در اسرائیل حامی رویکرد اوباما در این زمینه هستند.

اما یکی از مسائلی که افکار عمومی و سیاستمداران اسرائیل درباره آن اتفاق نظر دارند و شاید همه گروهها و احزاب در انتخابات اخیر اسرائیل درباره آن نظر واحدی داشتند، خطر ایران هسته ای بوده است. حالا که بیانیه لوزان نهایی شده است مقامات اسرائیلی و مردم اسرائیل می خواهند ببینند که آیا می توان به این توافق اعتماد کرد یا خیر.»

منبع : iribnews.ir
انتقاد اسرائیل از برنامه هسته ای,خبرهای هسته ای,آخرین اخبار هسته ای,آخرین اخبار از برنامه هسته ای,خبرهای لوزان سوئیس,آخرین اخبار از مذاکرات لوزان,چرا اسرائیل با ایران دشمن است؟,توافق هسته ای ایران چه ربطی به اسرائیل دارد؟,چرا اسرائیل با توافق هسته ای ایران مخالف است؟,دلایل دشمنی اسرائیل با ایران چیست؟

برچسب ها : اخبار , اخبار سیاسی , اخبار بین الملل , اخبار امروز , سایت خبر , اخبار اسرائیل , توافق هسته ای ایران , اسرائیل , موافقت اسرائیل با برنامه هسته ای , انتقاد اسرائیل از برنامه هسته ای , خبرهای هسته ای , آخرین اخبار هسته ای , آخرین اخبار از برنامه هسته ای , خبرهای لوزان سوئیس , آخرین اخبار از مذاکرات لوزان , چرا اسرائیل با ایران دشمن است , توافق هسته ای ایران چه ربطی به اسرائیل دارد , چرا اسرائیل با توافق هسته ای ایران مخالف است , دلایل دشمنی اسرائیل با ایران چیست ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام