آموزش دوخت پیراهن مجلسی دخترانه

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش دوخت پیراهن مجلسی دخترانه آموزش دوخت پیراهن مجلسی دخترانه

آموزش دوخت پیراهن مجلسی دخترانه

              مجموع :خياطی

 

سارافون دوزی,دوخت سارافون,دوخت سارافون دخترانه,پیراهن دخترانه,دوخت لباس دخترانه

خیاطی,آموزش خیاطی,سایت خیاطی,دوخت لباس دخترانه,دوخت سارافون دخترانه,آموزش دوخت لباس دخترانه,دوخت پیراهن مجلسی دخترانه

در این آموزش برای شما کاربران عزیز که می خواهید برای دختر کوچولو های نازتون یک پیراهن زیبای مجلسی و مهمانی با هزینه کم تهیه کنید یک مدل پیراهن بسیار زیبا آماده کرده ایم که امیدوارم مفید واقع شود

برای این لباس خوشگل الگوی لباس دختر نازتونو تا کمر میکشین فقط از سرشونه ها 1سانت باز کنید و از حلقه گردن پشت 1.5 باز کنید و از جلو 2تا3 سانت کافیه (دلخواه)

از خط وسط جلو تقریبا 4تا 4.5سانت داخل الگو میشیم و خط صافی از گردن تا کمر میکشیم.البته این مقدار بستگی به جسه ی دلبندتون داره.باید ببینید دور سینش چقدره و متناسب با اون خط و در نظر بگیرین.این قسمت جلو که چین کش شده تقریبا اندازه ی نصف کارور جلو میشه یا نصف خط سینه ی جلو.

خب الگوی شما همینه! + یه آستین که اونم میتونید مثل عکس کوتاه یا در صورت تمایل آستین بلند معمولی در نظر بگیرین.

برش پارچه:
اون قسمتی که از وسط جلو داخل شدیم و از الگو جدا میکنیم .بقیه رو روی پارچه اصلیمون برش می زنیم و برای قسمت وسط که چین کش شده همون پارچه یا اگه در اختیار دارین یه پارچه کمی نازکتر و در نظر می گیریم.

قدش اندازه ی قد همین قسمتی هست که جدا کردین ولی عرضش دوبرابر عرض الگو هست.

ضمن اینکه باید روی دولای بسته باشه و قسمت بالای این قسمت روی دولای بسته میافته.بنابراین اگه پارچه رو روی یک لا دارین برش میزنین باید مستطیلی باطول 2برابر قد الگوی جدا شده و عرض 2.5برابر اون برش بزنیم.

بعد از اینکه این قسمت و دولا کردیم از بالا 2سانت میایم پایین و خط صافی با خط کش میکشیم و مابقی رو هم 2 قسمت مساوی تقسیم میکنیم و 2خط موازی دیگه میکشیم.خط اول که بالاییه و خط دوم 2سانت مونده به آخر کاره.بنابراین خط اولی میشه وسط کار این خطوط و چین کش میکنیم و روش نوار می دوزیم.

بعد قسمتهای کناری رو بهش وصل میکنیم و از زیر سجاف بهش میدیم که تمیزتر بشه.

پشت رو هم میدوزیم و کامل پشت و جلو رو بهم وصل میکنیم.اینجا یکبار تنش کنید تا ببینید اندازه های مناسبه یا نه و تنگی و گشادیشو انجام بدین.

برای پشت لباسش از زیپ مخفی استفاده کنید یا دگمه بندینک.

برش دامن:
یه دامن تقریبا نیم کلوش (اگه دوس دارین بیشتر چین بخوره یا بیشتر پف کنه 2کلوش ) برش بزنید ولی دور کمر و 6-7سانت اضافه کنید تا چین بخوره قسمت کمرش.

قد دامن و هم 10سانت از قد اصلی بلندتر میگیریم (اگه خیلی کوچیکه 5سانت) و از زیر یه آستری کمی کوچکتر از دامن اصلی برش میزنیم و بهش می دوزیم.

آستری تون از کمر اگه گشادباشه و چین بخوره اشکالی نداره ولی باعث میشه اون قسمت بیشتر پف کنه میتونید دور کمر آستری رو +4-5کنید و از پایین هم اگه دامن دوکلوشه آُتری رو 1کلوش برش بزنید و اگه دامن یک کلوشه پایین آستری از پایین دامن کوچیکتر باشه تا جایی که بچه توش راحت باشه.

اول پای دامن اصلی رو یه دور چرخ میکنیم و اینقدر چینش میدیم تا اندازه دامن آستری بشه بعد پای دامن آستری رو بهش میدوزیم طوری که درزها بیافتن بین دامن و آستری و از بیرون دیده نشن.

بعد کمر و چین کش می کنیم و میدوزیم دورتا دور کمر لباس.

این آستین خیلی مشخص نیست چطوریه و توی تن چطور قرار میگیره. اما شما می تونید آستین پفکی رو درست کنید که قبلا آموزشش رو گذاشتم.

آستین و تا روی بازو یا کوتاهتر در نظر میگیرین و اوازمان میدین از حلقه ها و کاپ به طرف پایین آستین.و اوازمانهای دو طرفه میدین.بعد از تکمیل بالا رو چین کش میکنید و وصل می کنید به لباس و پایینشم کش دوزی می کنید.

سجاف پشت یقه هم فراموش نشه. پایان*


الگوی دوخت پیراهن دخترانه,الگوی دوخت سارافون دخترانه,الگوی دوخت پیراهن مجلسی دخترانه,آموزش پیراهن دوزی,دوخت لباس بچه گانه,آموزش تصویری خیاطی,دوخت سارافون با الگو,دوخت پیراهن با الگو,دوخت سارافون برای دختر6 ساله,دوخت سارافون برای دختر7ساله,دوخت سارافون برای دختر8 ساله

برچسب ها : خیاطی , آموزش خیاطی , سایت خیاطی , دوخت لباس دخترانه , دوخت سارافون دخترانه , آموزش دوخت لباس دخترانه , دوخت پیراهن مجلسی دخترانه , الگوی دوخت پیراهن دخترانه , الگوی دوخت سارافون دخترانه , الگوی دوخت پیراهن مجلسی دخترانه , آموزش پیراهن دوزی , دوخت لباس بچه گانه , آموزش تصویری خیاطی , دوخت سارافون با الگو , دوخت پیراهن با الگو , دوخت سارافون برای دختر6 ساله , دوخت سارافون برای دختر7ساله , دوخت سارافون برای دختر8 ساله ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام