آموزش طرز پخت سمنو برای هفت سین

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
آموزش درست کردن سمنو برای هفت سین آموزش درست کردن سمنو برای هفت سین

آموزش درست کردن سمنو برای هفت سین

              مجموع :اشپزي

درست کردن سمنو برای هفت سین,طرز تهیه سمنو برای هفت سین,مواد لازم برای پخت سمنو,مواد مورد استفاده در سمنو,فواید سمنو,ضررهای سمنو,سمنو نماد چیست؟

سمنو,درست کردن سمنو,پخت سمنو,طرز تهیه سمنو

سمنو علاوه بر این که بسیار خوشمزه هست  و خواص بسیار زیادی هم دارد در کشور ما بیشتر در ایام نوروز و سر سفره هفت سین مورد استفاده میباشد.

مواد لازم جهت تهیه سمنو

گندم  : یک کیلو

آرد نان سنگک  : ۳ کیلو

طرز تهیه سمنو

گندم را تمیز کرده و بشویید. مدت سه روز آن را در آب خیس کنید و طی این مدت چند بار آب آن را عوض کنید تا نوک گندم جوانه بزند. سپس آن را در دستمالی تمیز و خیس بریزید تا ریشه درآورد.

بعد از درآوردن ریشه آن را در چند عدد سینی پهن کرده و پارچه ای خیس روی آن بیندازید تا گندم ساقه نقره ای بزند.

بعد گندم نقره ای شده را چرخ کرده یا بکوبید.

مقداری آب روی آن بریزید و خوب مخلوط کنید. سپس از صافی رد کنید به طوری که شیره از پوسته گندم درآید. چون شیرینی سمنو از همین شیره سفید رنگ می باشد. باید دقت کنید که گندم خوب نرم شده و شیره ی آن گرفته شود.

آرد را در قابلمه ی مناسبی ریخته و شیره ی گندم را کم کم به آن اضافه کنید تا آرد در شیره حل شده و به صورت مایع رقیقی درآید. ظرف را روی شعله ی اجاق قرار دهید و آن را مرتب هم بزنید تا مایع جوش آمده، کم کم غلیظ شود. مایع سمنو را باید مرتب هم بزنید تا ته نگیرد و مثل حلوا شود.

وقتی آب سمنو کشیده شد، آن را کمی تفت دهید و در این مرحله مقداری آب سرد به سمنو اضافه کنید تا کمی رقیق تر و خوش رنگ تر شود. سمنو را در ظرف گردی ریخته و مدت نیم ساعت در فر یا روی اجاق با حرارت ملایم قرار دهید تا دم بکشد. در صورت تمایل می توانید مقداری خلال پسته و بادام به سمنو اضافه کنید.

هرگز در سمنو شکر نریزید، زیرا شیره ی گندم به اندازه ی کافی شیرین می باشد.

ساخت سمنو,طرز تهیه سمنو,درست کردن سمنو,آموزش ساخت سمنو,آموزش درست کردن سمنو,مراحل درست کردن سمنو,مراحل پخت سمنو,آموزش آشپزی,سایت اشپزی,درست کردن سمنوی خوشمزه,پخت سمنوی هفت سین,پخت سمنو برای هفت سین

 

برچسب ها : ساخت سمنو , طرز تهیه سمنو , درست کردن سمنو , آموزش ساخت سمنو , آموزش درست کردن سمنو , مراحل درست کردن سمنو , مراحل پخت سمنو , آموزش آشپزی , سایت اشپزی , درست کردن سمنوی خوشمزه , پخت سمنوی هفت سین , پخت سمنو برای هفت سین , درست کردن سمنو برای هفت سین , طرز تهیه سمنو برای هفت سین , مواد لازم برای پخت سمنو , مواد مورد استفاده در سمنو , فواید سمنو , ضررهای سمنو , سمنو نماد چیست؟ ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام