close
چت روم
رسالت اصلی آقای اسحاق جهانگیری چیست؟
تبلیغات

 ست سارافون و دامن شلواری

موضوعات
رتبه سايت درگوگل

فروشگان سايت
پيوندهاي روزانه
آخرين مطالب ارسالي
مطالب پربازديد
تبليغات

 

کفش دخترانه اسپورت نایک مدل Avocado

 

کفش,مدل کفش,کفش نایک,کفش دخترانه,کفش دخترانه نایک

 

قيمت فقـط : 35000 تـومـان  پرداخت وجه بعد از تحويل درب منزل شــما

توضيحات بيشتر

ست تاپ و شلوارک طرح ferrari مدل niko


تاپ و شلوار ست مردانه,مدل تاپ و شلوار مردانه,جدیدترین مدل تاپ مردانه,مدل شلوارک مردانه

 

قيمت فقـط :   28000وجه بعد از تحويل درب منزل شــما تصفیه کن خانگی آب


سفیدکننده و پولیش دندان لوما

 

سفید کننده دندان,دستگاه سفید کننده دندان,پولیش دندان,سفید کردن دندان


قيمت فقـط :25000پرداخت وجه بعد از تحويل درب منزل شــما
توضيحات بيشتر

 


درباره : اخبار سیاسی ,
بازديد : 163 | تاريخ : سه شنبه 19 اسفند 1393 زمان : 12:14 |

جهانگیری : سیاست های دولت و مجلس باید اصلاح شود

              مجموع :اخبار

اسحاق جهانگیری,اخبار اسحاق جهانگیری,سیاست جهانگیری

اخبار,اخبار امروز,اخبار مهم امروز,اخبار سیاسی,خبرهای معاون اول رییس جمهور,اسحاق جهانگیری,جهانگیری,خبر اسحاق جهانگیری,خبر فوت اسحاق جهانگیری,خبر مرگ اسحاق جهانگیری,گفته های اسحاق جهانگیری,معاون اول رییس جمهور کیست؟,معاون اول روحانی کیست؟,بیوگرافی اسحاق جهانگیری

معاون اول رييس‌جمهور در گفت‌وگو با «اعتماد» مي‌گويد در جايي نشسته است كه مردم اعتمادشان به آنجا را از دست داده‌اند. مي‌خواهد همين اعتماد را بازسازي كند و مي‌گويد رسالت اصلي‌اش همين است. آرامش دارد و بارها يك توصيه را تكرار مي‌كند: «نگران نباشيد». خودش نگران نيست و نمي‌خواهد بقيه هم باشند. معاون اول دولت تدبير و اميد خيلي اميدوار است. اميدي كه مي‌گويد خط قرمز دولت است و نبايد خدشه‌دار شود. صراحتا قبول مي‌كند كه همه واقعيت‌ها را به مردم نگفته‌اند اما دليل مي‌آورد.

مي‌گويد دولتي كه او معاون اولش است نمي‌خواهد «افشاگري» كند. نمي‌خواهد سناريوي «بگم‌بگم»ها را زنده كند. اينجا همان جايي است كه اعتداليون خانه كرده‌اند. وزرا و معاونيني كه آمده‌اند تا جلوي تعبير كانديداهاي انتخابات رياست‌جمهوري را كه جهانگيري به آن اشاره مي‌كند محقق نشود. «كشور روي لبه پرتگاه نلغزد».

معاون اول از مشكلاتي مي‌گويد كه كم نيستند. از ماجراي طول و دراز‌ هدفمندي يارانه‌ها. اينجا نخستين جايي است كه از علت تاخيرهاي دولت در تصميم‌گيري در مورد قطع يارانه برخي افراد پرده بر مي‌دارد. همين گفت‌وگو مي‌شود محلي براي ناگفته‌هاي اسحاق جهانگيري از مشكلات اقتصادي كشور. مشكلاتي كه براي‌شان دليل مي‌آورد و از راهبردهاي دولت براي حل آنها صحبت مي‌كند. اين اسحاق جهانگيري شايد حالا معاون اول دولت تدبير و اميد باشد اما هنوز «انديشه اصلاح‌طلبي» در سر دارد. اصلاح‌طلبي را جرياني درون نظام مي‌داند كه با هيچ روشي قابليت حذف آن وجود ندارد.

مجلس و واكنش آقاي معاون اول
اسحاق جهانگيري نظري متفاوت با ساير دولتي‌ها در مورد رفتارهاي نظارتي مجلس دارد. آنقدر كه افكار عمومي و برخي چهره‌هاي سياسي از عملكرد نظارتي مجلس گلايه دارند او ندارد. با همان روش اعتدالي مي‌خواهد از كنار اين رفتارها نيز بگذرد. رفتار مجلس را طبيعي مي‌داند و در موردش مي‌گويد: «اينكه مجلس سوال و استيضاح كند بايد با اين نگاه ديده شود كه مجلسي است كه با گرايش دولت منتخب در يك جهت نبود و اكثريت قاطع نمايندگان حامي كانديداي ديگري بودند» در همين حوالي كه از مجلس پنجم و دولت هفتم مثال مي‌آورد به نوعي حسرت آن رابطه دوستانه ميان مجلس اصولگرا و دولت اصلاح‌طلب را مي‌خورد.

با وجود نگاه اعتدالي كه به رفتارهاي نمايندگان مجلس دارد اما يك خاطره تلخ دارد. از رفتن فرجي‌دانا ناراحت است. ناراحتي كه او مي‌گويد در ميان ساير دولتي‌ها نيز وجود دارد اما بازهم به مجلس حق مي‌دهند. با اين حال در مورد مجلس يك گلايه كوچك هم مي‌كند. گلايه‌اي كه آنچنان رنگ و بوي انتقاد ندارد و بيشتر انتظاري است كه محقق نشده. مي‌گويد: «ما انتظار داشتيم زماني كه مردم با رايشان يك پيامي را داده‌اند همه از راي مردم حمايت كنند. » معاون اول از انتخابات هم مي‌گويد. انتخاباتي كه از نظر او دولت وظيفه اصلي اش برگزاري آن است و وعده مي‌دهد كه« راي مردم همانطور كه مي‌خواهند و به صندوق مي‌اندازند عينا اعلام شود.»

افتخاري براي اصلاح‌طلبان
جهانگيري اما بازهم از اصلاح‌طلبان مي‌گويد. اصلاح‌طلباني كه بدنه اجتماعي اصلي دولت هستند و او در مقام دفاع از ارتباطي كه دولت با اين بدنه اجتماعي داشته است برمي‌آيد. براي نخستين بار در طول يك سال و نيم اخير است كه شايد بالاترين مقام اجرايي كشور پس از معاون اول صراحتا از شرايط اصلاح‌طلبان مي‌گويد. از افتخاري صحبت مي‌كند كه بسياري در طول اين مدت تلاش كرده‌اند ناديده‌اش بگيرند. برنامه‌ريزي كردند تا بي‌اهميت جلوه‌اش بدهند و نتوانستند. مصداق اين نتوانستن همين جمله معاون اول رييس‌جمهور دولت تدبير و اميد است.

مي‌گويد: «اين افتخار به نام اصلاح‌طلبان ثبت شده است كه از كانديدايي حمايت كردند و همان بر سر كار آمد» او در اين مورد بيشتر هم توضيح مي‌دهد. مي‌گويد كه «افتخار اصلاح‌طلبان اين است كه دولتي را سر كار آورده است كه تلاش مي‌كند گره‌هاي زندگي مردم را باز كند و اينكه چند اصلاح‌طلب وارد دولت شده‌اند و تعدادشان كم و زياد بوده است ديگر زياد اهميت ندارد» همين جا است كه بحث را بيشتر باز مي‌كند و مي‌گويد كه همين افتخار اصلاح‌طلبان باعث شده است كه «دغدغه همه به اين جا رسيده است كه دولت شرايط حضور همه جريان‌ها را در انتخابات فراهم كند» معاون اول هنوز شرايط سال‌هاي گذشته را فراموش نكرده و در مورد اين يك موضوع صريح است و مي‌گويد: «مگر فراموش كرديم كه در كشور چه شرايطي حاكم بوده است؟» او از تغيير دغدغه‌ها نيز بازهم صحبت مي‌كند و مي‌گويد«دغدغه‌هاي ديروز ديگر امروز نيستند.»

اقتصاد و معضلات يارانه‌اي دولت
معاون اول رييس‌جمهور در ميان همه سياسي بودنش يك چهره اقتصادي هم است. خبرهايي كه در همين چند وقت اخير از برخي مسائل و مشكلات اقتصادي داده بود حسابي واكنش‌برانگيز شد اما او مي‌گويد كه قصدش از بيان برخي موضوعات جلوگيري از «سوء مديريت»ها بوده است.

 

دولت اما از نگاهي كه سابقا به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي در دوره دولت قبل وجود داشته است هم مي‌گويد. نگاهي كه او مي‌گويد منفي بوده و اين دولت تمام تلاشش را داشته تا اين نگاه را هم تغيير بدهد. از معضلات يارانه‌اي دولت هم مي‌گويد. معضلي كه آقاي معاون اول از آن به عنوان «قصه پر غصه يارانه ها» ياد مي‌كند. جهانگيري اما براي مشكلات يارانه‌اي دولت كه تاخير در تصميم‌گيري را موجب شده هم مي‌گويد. معضلاتي كه در آن بازهم پاي «تندروها» در ميان است.

 اخبار سیاسی  -  اعتماد برچسب ها : اخبار , اخبار امروز , اخبار مهم امروز , اخبار سیاسی , خبرهای معاون اول رییس جمهور , اسحاق جهانگیری , جهانگیری , خبر اسحاق جهانگیری , خبر فوت اسحاق جهانگیری , خبر مرگ اسحاق جهانگیری , گفته های اسحاق جهانگیری , معاون اول رییس جمهور کیست؟ , معاون اول روحانی کیست؟ , بیوگرافی اسحاق جهانگیری , اصلاح‌طلبان , اسحاق جهانگيري , هدفمندي يارانه‌ها , انتخابات رياست‌جمهوري , معاون اول رييس‌جمهور , دولت تدبير و اميد ,
نويسنده : وحید فرزین | نظرات ()

مطالب مرتبط
بروزترين پيشوازهاي ايرانسل و همراه اول
بوي عيدي = 30308
اي حرمت = 30296
دوست دارم = 30896
دلم گرفته = 30202
عشق اول = 30464
يکي هست = 30880
هرگز نشد = 30470
قرار نبود = 30475
يادته = 30895
خاطره ها = 30875
حلالم کن = 4413389
يکي يکدونه = 5515404
ساعت رفتن=5514691
رفيق نيمه راه = 5514627
تو راست ميگي = 3313226
هي تو= 3314291
تصميم = 3313736
تو نزديکي = 2211397
مغرور = 3313377
چي شد = 3313375
به خدا = 3314733
ديدي = 3314737
دوست دارم = 3315193
هوايي شدي = 3315201
هوايي شدي دو = 3315202
سريال شيدايي = 2211520
برو فکرشم نکن = 5513986
گيجه لر=3312873
کيم گلر= 3312879
تقاص = 3314296
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبليغات

مهره مار

آمار كاربران
  • افراد آنلاين : 96
  • اعضاي آنلاين : 10
  • تعداد اعضا : 614714

جدیدترین های امروز


کپي مطالب این سايت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.logo-samandehi