اقدامات زیر پوستی و پنهانی منتقدان‌ تندرو‌ دولت

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
اقدامات گروه های تندرو به کجا خواهد کشید؟! اقدامات گروه های تندرو به کجا خواهد کشید؟!

اقدامات گروه های تندرو به کجا خواهد کشید؟!

              مجموع :اخبار

 منتقدان دولت,گروه های تندرو,مجلس شورای اسلامی

درحالی که رفتار تقابلی برخی نمایندگان تندرومنتقد دولت در مجلس در قالب تذکرات، سوالات و یا سخنرانی های آنان خودنمایی می کند، شنیده ها حاکی است این نمایندگان با حضور در شوراهای اداری استان های خود و اعمال فشارهای گوناگون، نوع جدیدی از تقابل با دولت را در سطح شهرستان ها کلید زده اند.

به گزارش ایرنا، از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم تاکنون یعنی در حدود 1.5 سال گذشته، اخبار متنوعی از شیوه تقابلی این دسته از نمایندگان با دولت تدبیر و امید رسانه ای شده است؛ از تذکرات پی در پی به وزرای دولت که عدد آن از پنج هزار و 350 مورد گذشته تا یکهزار و 588 سوال که در نوع خود بی نظیر است.

اگر به این کشمکش ها، مواردی چون استیضاح وزیر علوم و تلاش برای استیضاح دیگر وزرا و حتی رای ندادن متوالی به گزینه های پیشنهادی رییس جمهوری را بیفزاییم، تلاش بی وقفه منتقدان دولت روشن تر می شود.

حتی برخی از آن ها به صراحت اعلام کرده اند که منظور از سوال از وزرا، شخص رییس جمهوری و مذاکرات هسته ای است.

مخالفان دولت در خارج از مجلس نیز دست روی دست نگذاشتند و سعی می کنند تا از مسیرهای مختلف به اهداف و آرزوهای خود برسند به شکلی که سال گذشته با توزیع لوح های فشرده در قالب مستند، سخنرانی و مانند آن به اتهام و دروغ پراکنی ضد رییس دولت یازدهم پرداختند.

این اقدامات تا جایی پیش رفت که «علی لاریجانی» رییس قوه مقننه دراین زمینه واکنش نشان دهد و تولید و توزیع کنندگان این گونه مستندات را افرادی بداند که مشی مارکسیستی دارند و برای رسیدن به اهداف خود از هیچ توجیهی فروگذار نیستند.

تقابل تندروها با دولت به این موارد ختم نمی شود و اخیرا به گفته برخی از نمایندگان مجلس، همکاران تندرو آن ها در شهرستان ها به انواع دیگری از تقابل ها روی آورده اند.

بر این اساس، سطح مخالفت ها با دولت از راس هرم دولت و اطراف آن، به شهرها، شهرستان ها و لایه های پایینی دولت نیز سرایت کرده است و تمامی ارکان دولت یازدهم مورد هجمه عده قلیلی تندرو قرار گرفته است.

نمایندگان تندرو که اغلب گرایش سیاسی خاصی دارند با حضور در شوراهای مختلف استانی و شهرستانی از جمله شورای اداری استان خود، اقدام به تقابل با استانداران و فرمانداران می کنند تا انتقادات خود را موجه و عملکرد دولت را ضعیف نشان دهند.

«عابد فتاحی» یکی از نمایندگان اصلاح طلب استان آذربایجان غربی می گوید: فشار گروه های مختلف تندرو باعث شده است تا استاندار این استان فقط حرف برخی نمایندگان که همسو با این گروه ها هستند، گوش دهد.

«غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» نماینده مردم رشت نیز دراین زمینه یادآور شد: این رفتار نمایندگان حامی جبهه پایداری و دولت های نهم و دهم نشان از کاری سازمان یافته در جهت تضعیف دولت یازدهم و تاثیرگذاری بر روند انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی در حوزه های کوچک است.

وی گفت: قطعا فرافکنی این نمایندگان به نتیجه نخواهد رسید. البته برای نمایندگان در قانون ابزارهایی برای نظارت بر عملکرد نهادها و سازمان های مختلف تعریف شده است، اما تا جایی که می توانیم باید از شیوه های دیگر مانند مذاکره در محیطی آرام برای حل مشکلات استفاده کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: دولت تمایل دارد که با مجلس و نمایندگان همراهی و همکاری کند، اما برخی از نمایندگان با تاسی از بزرگان حزبی خود به دنبال شکستن اقتدار وزرا با پرسیدن سوالات متعدد در صحن مجلس هستند.

سیاسی اندیشیدن نمایندگان مجلس مورد اعتراض برخی ائمه جمعه نیز قرار گرفته است که آیت الله «نورالله طبرسی» امام جمعه ساری عقب ماندگی مازندران را به واسطه نگاه بخشی نمایندگان مازندران دانست و گفت: هر نماینده به فکر مسایل سیاسی و توسعه منطقه و حوزه انتخابیه خود است.

«محمدرضا خباز» معاون تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری نیز در این زمینه می گوید: رفتار برخی از نمایندگان در جلسه علنی مجلس، نشان دهنده تقابل با دولت است.

وی ادامه داد: «یکی از نمایندگان که من اسم نمی برم، دو بار به من گفت که ما تا آخر دولت جنجال آفرینی خواهیم کرد و بار دیگر نیز گفت نمی گذاریم هشت سال آب خوش از گلوی دولت روحانی پایین رود.»

خباز تصریح کرد: بنابراین این افراد با همین روش و منش که به نظر من اخلاقی نیست، کارهای خود را در پیش گرفته اند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر کسی می خواهد انتقاد کند برایش مشکلی وجود ندارد و دولت با جان و دل، نقد دلسوزانه را می پذیرد، اما برخی در مجلس به دنبال تخریب هستند که باید گفت هدف تخریب، نامقدس است و این افراد روش تخریب را در پیش گرفته اند.

خباز با بیان این که مردم ایران لطمه وارد کردن به دولت و ارکان کشور را نمی پسندند، اظهار داشت: البته باید برای انتقاد کنندگان فرش قرمز پهن کرد اما تخریب، در منطق و عقل جایی ندارد.

وی تصریح کرد: رفتار این افراد حتما برای تاثیر بر انتخابات سال آینده مجلس است و با بررسی رفتارشان می توان فهمید که این افراد به راحتی حاضر به از دست دادن این موقعیت نیستند، مگر این که ملت به آن ها پشت کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی نیز هدف از این گونه رفتارها را این گونه ترسیم می کند: به نظر می رسد ملت ایران در یک سال آینده نسبت به مسایل مختلف واکنش های نمایان تری را نشان خواهند داد، بخصوص نسبت به کسانی که به دنبال سد مسیر دولت یازدهم برای پیشرفت کشور و حل مشکلات عدیده باقی مانده از دولت قبل هستند.

وی ادامه داد: دولت نیز باید درباره این موضوع چاره اندیشی زیرا رفتار آن ها قطعا برای لایه های کوچک تر دولت که در عین حال به صورت مستقیم با مردم در ارتباط هستند، مشکل زا خواهد بود.


  اخبار سیاسی -  ایرنا


برچسب ها : عابد فتاحی , غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی , نورالله طبرسی , گروه های تندرو , نمایندگان تندرو , لیست نمایندگان تندرو , لیست نمایندگان اصلاح طلب , لیست نمایندگان منتقد دولت , افراد منتقد دولت , اقدامات نمایندگان تندرو , اقدامات اصلاح طلبان , افراد اصلاح طلب , لیست افراد اصلاح طلب , نمایندگان مجلس شورای اسلامی , تعداد نمایندگان اصلاح طلب , تعداد نمایندگان تندرو منتقد دولت , دولت یازدهم , منتقدان دولت در مجلس , نمایندگان مجلس , اخبار ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام