آتش زدن خلبان اردنی و توقف عملیات امارات علیه داعش

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
خبر آتش زدن خلبان اردنی به دست داعش خبر آتش زدن خلبان اردنی به دست داعش

خبر آتش زدن خلبان اردنی به دست داعش

              مجموع :اخبار

 تاریخ انتشار : چهارشنبه, 15 بهمن 1393

 

خلبان اردنی,اخبار داعش,جدیدترین اخبار داعش,خبرهای داعش,آتش سوزی خلبان,اخبار خلبان آتش گرفته

داعش با انتشار فیلمی در اینترنت اعلام کرد خلبان اسیر اردنی را از طریق زنده سوزاندن، اعدام کرده است.
در این فیلم با عنوان  عملیات "شفاء الصدور" (شفای سینه ها) نشان داده می شود که معاذ الکساسبه خلبان اسیر اردنی در قفس قرار داده شده و از طریق سوزاندن او را کشتند.

در این فیلم  خلبان اردنی به منطقه ای برده می شود که به دلیل حملات هوایی ائتلاف بین المللی تخریب شده است. او در میان این خرابه ها به آتش کشیده می شود.

داعشی ها می گویند هماهنگونه که این خلبان با بمباران، انسان ها را در مناطق تحت کنترل داعش به آتش می کشید او نیز سوزانده می شود.

بخش فتاوای داعش هم ضمن صدور فتوایی، آتش زدن را مجاز اعلام کرد.

دولت و ارتش اردن این خبر را تایید کرده اند اما گفته اند که خلبان اسیر یک ماه قبل یعنی در تاریخ 13 دی ماه اعدام شده بود.

یک فروند جنگنده اف 16 ارتش اردن روز 2 دی ماه گذشته به هنگام ماموریت علیه داعش در آسمان سوریه سقوط کرد و "معاذ الکساسبه" خلبان این جنگنده به دست داعش افتاد.

از آن زمان دولت اردن تلاش کرد زمینه آزادی این خلبان را فراهم کند.


براساس این خبر، داعش با وجود اینکه خلبان اردنی را یک ماه پیش اعدام کرده بود اما در هفته اخیر خواستار آزادی یکی از اعضای القاعده در مقابل آزادی خلبان اردنی شده بود.
 
دولت اردن هم در واکنش به این موضوع اعلام کرد حکم اعدام صادر شده برای 6 عضو القاعده در این کشور را اجرا می کند.
 از جمله این افراد ساجده الریشاوی زن انتحاری عراقی عضو القاعده است که داعش خواهان مبادله او با خلبان اردنی شده بود. الریشاوی متهم است که به همراه همسرش در انفجارهای 2005 هتل های امان عوامل انفجارهای انتحاری بودند اما کمربند انفجاری او عمل نکرد. در این انفجار تعداد زیادی از جمله مصطفی عقاد کارگردان فیلم الرساله (محمد رسول الله) کشته شد.

وکیل مدافع الریشاوی می گوید موکل وی فریب خورده بود. علاوه بر این چون متهم کسی را نکشته است نباید اعدام شود. 

اردن بامداد چهارشنبه اعلام کرد حکم اعدام صادر شده برای دو عضو القاعده شامل ساجده الریشاوی و زیاد الکربولی را اجرا کرد.

 

ساجده الریشاوی عضو القاعده که داعش خواستار مبادله او با خلبان اردنی شده بود


داعش خلبان اسیر اردنی را سوزاند (+عکس) / اردن: 6 عضو القاعده را اعدام می کنیم / ناآرامی در شهر زادگاه خلبان: مردم ساختمان های دولتی را به آتش کشیدند

سایت شبکه العالم صداوسیما بخشی از فیلم سوزاندن خلبان اردنی را منتشر کرده است. در این فیلم، خلبان اردنی ابتدا در میان آوار ناشی از بمباران مواضع داعش نشان داده می‌شود و پس از سوزانده شدن، روی وی آوار ریخته می‌شود. گفته می‌شود که داعش جنایت خود را با استناد به آیه 126 سوره نحل توجیه کرده است.

آتش زدن خلبان اردنی و توقف عملیات امارات علیه داعش

امارات,پرچم امارات,امارات و داعش,اخبار امارات,اخبار عملیات امارات علیه داعش

مقامات دولت واشنگتن گفتند، امارات پس از آنکه معاذ الکساسبه، خلبان نیروی هوایی اردن در نزدیکی رقه سوریه به اسارت گرفته شد، به فرماندهی مرکزی آمریکا اطلاع داد که پروازهای نیروهای هوایی‌اش را به تعلیق درمی‌آورد.

طبق اعلام مقامات آمریکایی، امارات به عنوان یکی از متحدان عربی مهم در ائتلاف ضد داعش، از دسامبر گذشته و به دنبال اسیر شدن خلبان اردنی که اخیراً توسط داعش سوزانده شد، با ابراز نگرانی نسبت به امنیت خلبان‌هایش حملات هوایی خود علیه این تروریست‌ها را به تعلیق درآورد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، مقامات دولت آمریکا گفتند، امارات از پنتاگون خواسته تا به جای انجام حملات هوایی و استقرار هیات‌هایش در کویت، عملیات امداد و نجات از جمله استفاده از هواپیمای اوسپری V-22 را در شمال عراق تایید کند. خلبانان این کشور تا زمانی که هواپیماهای اوسپری در شمال عراق مستقر نشوند، مجددا به عملیات‌های ضد داعش ملحق نخواهد شد.

مقامات دولت واشنگتن گفتند، امارات پس از آنکه معاذ الکساسبه، خلبان نیروی هوایی اردن در نزدیکی رقه سوریه به اسارت گرفته شد، به فرماندهی مرکزی آمریکا اطلاع داد که پروازهای نیروهای هوایی‌اش را به تعلیق درمی‌آورد.

یکی از مقامات ارشد ارتش آمریکا گفت: تروریست‌های داعش در عرض چند دقیقه ستوان الکساسبه را به اسارت گرفتند و زمانی برای مداخله ما وجود نداشت.

اما مقامات امارات، ارتش آمریکا را زیر سوال بردند که اگر تیم‌های امداد و نجات زمان بیشتری داشتند، می‌توانستند ستوان الکساسبه را نجات دهند یا خیر.

در همین حال شیخ عبدالله بن زاید، وزیر امور خارجه امارات نیز از باربارا لیف، سفیر جدید آمریکا در این کشور پرسید که چرا فرماندهی مرکزی برای نجات خلبان‌ها دسترسی مناسبی به شمال عراق ندارد. این در حالی است که سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در این باره اظهارنظری نکرده است.

تفرقه میان آمریکا و امارات بسیار مهم است چراکه امارات یکی از مهم‌ترین متحدان عربی آمریکا در مقابله علیه داعش است. امارات به نسبت دیگر کشورهای عضو این ائتلاف بین‌المللی، ماموریت‌های بسیاری را در آغاز این جنگ هوایی انجام داد. امارات یکی از اولین کشورهایی بود که به ائتلاف علیه داعش پیوست.

روابط با امارات برای آمریکا بسیار مهم است چراکه رابطه واشنگتن با دیگر کشورهای مسلمان همچون ترکیه، مصر و عربستان متشنج شده است. هنوز مشخص نیست که چرا ارتش آمریکا قادر نبوده تا تیم‌های نجات را در شمال عراق مستقر کند.

 

 

 

برچسب ها : خلبان اردنی , آتش زدن خلبان , اخبار آتش زدن خلبان , خبر آتش زدن خلبان اردنی به دست داعش , اخبار خلبان اردنی , جنایت های داعش , آتش زدن افراد به دست داعش , ساجده الریشاوی , معاذ الکساسبه , گروه تروریستی داعش , گروه تکفیری داعش , تروریست های داعش , جنایات داعش , اخبار , اسیر شدن خلبان اردنی , اخبار بین الملل , امارات , عملیات امارات , عملیات امارات علیه داعش , سیاست آمریکا علیه داعش ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام