close
تبلیغات در اینترنت

مضرات استفاده از ماهواره از نظر دین اسلام

تبلیغات

 ست سارافون و دامن شلواری

موضوعات
رتبه سايت درگوگل

فروشگان سايت
پيوندهاي روزانه
آخرين مطالب ارسالي
مطالب پربازديد
تبليغات

 

کفش دخترانه اسپورت نایک مدل Avocado

 

کفش,مدل کفش,کفش نایک,کفش دخترانه,کفش دخترانه نایک

 

قيمت فقـط : 35000 تـومـان  پرداخت وجه بعد از تحويل درب منزل شــما

توضيحات بيشتر

ست تاپ و شلوارک طرح ferrari مدل niko


تاپ و شلوار ست مردانه,مدل تاپ و شلوار مردانه,جدیدترین مدل تاپ مردانه,مدل شلوارک مردانه

 

قيمت فقـط :   28000وجه بعد از تحويل درب منزل شــما تصفیه کن خانگی آب


سفیدکننده و پولیش دندان لوما

 

سفید کننده دندان,دستگاه سفید کننده دندان,پولیش دندان,سفید کردن دندان


قيمت فقـط :25000پرداخت وجه بعد از تحويل درب منزل شــما
توضيحات بيشتر

 


درباره : فرهنگ زندگی ,
بازديد : 1359 | تاريخ : جمعه 14 آذر 1393 زمان : 10:24 |

مضرات استفاده از ماهواره از نظر دین اسلام

          مجموع :فرهنگ و هنر

 

 

 ضرر های روحی ماهواره,فرهنگ سازی برای حذف ماهواره,از بین بردن ماهواره,راه های کاهش استفاده از ماهواره,فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگ,بی بند و بار شدن توسط ماهواره,ضررهای ماهواره از نظر دین,زیان های ماهواره از نظر اسلام,مضرات ماهواره از نظر اسلام

 

به دليل تسلط منحرفان بر اين شبكه‏ ها و تبليغات شيطاني و زهر آگين آنها براي كشورهاي جهان سوم، يك نوع شبيخون فرهنگي بر اين جوامع صورت گرفته است كه اگر حد و مرزي براي استفاده ازاين امكانات وجود نداشته باشد، مسلما عوارض نامطلوب آن، بر فوايدش غلبه خواهد كرد.
تجربه نشان داده است كه استفاده‏ هاي ناسالم از امكانات ماهواره بيش از بهره‏ هاي مفيد آن است. از اين رو تا زمانيكه فرهنگ صحيح استفاده از ماهواره شكل نگيرد و نيز برنامه‏ هاي داخل، جواب گوي نيازها نباشد، محدوديت دراستفاده از اين ابزارها به نفع فرهنگ جامعه و استقلال فكري، سياسي و اجتماعي آن است.
علاوه بر این روشن است كه هر ابزاري‌، در صورت مضرّ بودن در هر زماني و مكاني‌، خلاف عقل و شرع است‌. ماهواره كه يكي از مصاديق بارز اين ابزارهاست‌، به نوبة خود مي‌تواند از جنبه‌هاي مختلف به انسان آسيب برساند. بعضي از اين آسيب‌ها به شرح ذيل است‌:

1. خود فراموشي‌: سؤال جدّي‌اي كه پيش روي هر انساني است اين است كه آيا عالم بر او مي‌گذرد يا او بر عالم مي‌گذرد؟ به عبارت ديگر اين حوادث است كه بر انسان‌، تأثير مي‌گذارد يا انسان بر آن‌ها تأثير مي‌كند؟ پاسخ واقعي اين است كه انسان‌، بايستي بر عالم تأثير گذار باشد. و اين اشرف مخلوقات است كه مي‌بايد، عالم را تكامل ببخشد ولي متأسفانه‌، ماهواره اين حقيقت را منقلب مي‌كند، و انسان را طفيل عالم و خود مي‌كند و اين موجب مي‌گردد كه انسان‌، براي شناختن حقيقت و ماهيت خود گامي پيش نگذارد.


خداوند مي‌فرمايد: "وَ لاَ تَكُونُواْ كَالَّذِين‌َ نَسُواْ اللَّه‌َ فَأَنسَغ‌هُم‌ْ أَنفُسَهُم‌ْ أُوْلَغكَ هُم‌ُ الْفَـَسِقُون‌;(حشر،19) و همچون كساني نباشيد كه خدا را فراموش كردند و خدا نيز آنها را به "خود فراموشي‌" گرفتار كرد، آنها فاسقانند."


2. خدافراموشي‌: از آن جا كه انسان بالفطره خداجوست‌; شيطان از طريق هواخواه و شيطان‌پرست‌، بسترهاي مختلفي را براي انحراف اين سرشت به كار مي‌گيرند كه ماهواره يكي از آنهاست‌. بنابراين ماهواره با برنامة نامناسب نيز باعث خدافراموشي در انسان مي‌شود.

خداوند دربارة كارهاي منافقان مي‌گويد: "مردان منافق و زنان منافق‌، همه از يك گروهند، آنها امر به منكر، و نهي از معروف مي‌كنند; و دستهايشان را (از انفاق و بخشش‌) مي‌بندند; خدا را فراموش كردند، و خدا (نيز) آنها را فراموش كرد." (توبه‌،67)


3. افسردگي‌: يكي ديگر از بيماريهاست كه مي‌تواند دامنگير روح بشر در اثر مشاهدة ماهواره باشد به علت اين كه ماهواره‌، هرگونه تحرّك و فعاليت را از انسان گرفته و روح را ازهرگونه فعاليت و تحرك بازمي‌دارد و در واقع به جاي اين كه روح بشر را فعال و رسيدن به كارهاي مثبت بكند او را منفعل و بي‌تحرك مي‌كند كه روح در اثر آن پس از مدتي افسرده مي‌گردد.

خداوند با اشاره به مواهب بزرگي كه در انتظار مؤمنان راستين‌، و بي‌توفيقي‌هايي كه دامنگير افراد لجوج مي‌شود، شرح داده و مي‌فرمايد: آن كس را كه خدا بخواهد هدايت كند، سينه‌اش را براي (پذيرش‌) اسلام‌، گشاده مي‌سازد; و آن كس را كه (بخاطر اعمال خلافش‌) بخواهد گمراه سازد، سينه‌اش را آن‌چنان تنگ مي‌كند كه گويا مي‌خواهد به آسمان بالا برود."


4. آلودگي روح‌: واضح است كه روح انسان از رهگذر اعضأ و جوارح صيقل شده يا كدر مي‌شود. چشم در اين راستا، از جايگاه مهمي برخوردار است و مي‌تواند نقشي مهم در صافي يا تيرگي روح بازي بكند، زيرا هرگاه انسان به اشيأ خوب و مطهر چشم افكند روحش نيز مقدس مي‌شود و بالعكس با مشاهده اشيأ ناپسنديده‌، در اثر ارتباط روح با اعضأ، روح نيز تاريكي پيدا كرده و نمي‌تواند خود را از رذايل پيرايش كند و حتي خود نيز به انواع ناپسنديها آلوده مي‌شود; چرا كه آية ذيل‌، ارتباط ميان اعضأ و روح انسان را ثابت مي‌كند.

خداوند مي‌فرمايد: "قُل لِّلْمُؤْمِنِين‌َ يَغُضُّواْ مِن‌ْ أَبْصَـَرِهِم‌ْ وَ يَحْفَظُواْ فُرُوجَهُم‌ْ ذَ َلِكَ أَزْكَي‌َ لَهُم‌ْ إِن‌َّ اللَّه‌َ خَبِيرُ بِمَا يَصْنَعُون‌;(نور،30) به مؤمنان بگو چشم‌هاي خود را (از نگاه به نامحرمان‌) فرو گيرند، و عفاف خود را حفظ كنند; اين براي آنان پاكيزه‌تر است‌; خداوند از آنچه انجام مي‌دهند آگاه است‌." به همين سبب‌، افرادي كه ماهواره را مشاهده مي‌كنند روحشان غضبناك يا شهوت ران مي‌شود; چرا كه بيش‌تر برنامه‌هاي ماهواره‌، يا قوة غضب انسان را هدف مي‌گيرد و يا قوّة شهوت او را دنبال مي‌كند. البته به استثناي برنامه‌هاي علمي و سازنده كه سخني در آن‌ها نيست‌.


5. انزوا و گوشه نشيني‌: ماهواره به لحاظ تنوع در كميت و كيفيت‌، انسان را از متن جامعه بيرون كشيده و در خود محصور مي‌كند تا آن جا كه هيچ واكنشي در قبال سياستهاي خارجي تنظيم شده از سوي حاكمان خود نشان ندهد. از اين‌رو، روح انسان را منزوي كرده و انسان‌، ايثار و محبّت به هم نوع و احساس مسئوليت در قبال جامعه و ديگران را به طور كلي براي خود بي‌معنا مي‌بيند.
با تو جه به توضیحاتی که عرض شد ماهواره دارای ضرر است و کمتر کسی پیدا می شود که ماهواره برایش مفید باشد.برچسب ها : ضرر های روحی ماهواره , فرهنگ سازی برای حذف ماهواره , از بین بردن ماهواره , راه های کاهش استفاده از ماهواره , فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگ , بی بند و بار شدن توسط ماهواره , ضررهای ماهواره از نظر دین , زیان های ماهواره از نظر اسلام , مضرات ماهواره از نظر اسلام , ایه های قران کریم در مورد ماهواره , آیه قران کریم در مورد خود فراموشی , خدا فراموشی یا خود فراموشی , فرهنگ استفاده از ماهواره , سخنان پند آموز در مورد ماهواره ,
نويسنده : الينا | نظرات ()

مطالب مرتبط
بروزترين پيشوازهاي ايرانسل و همراه اول
بوي عيدي = 30308
اي حرمت = 30296
دوست دارم = 30896
دلم گرفته = 30202
عشق اول = 30464
يکي هست = 30880
هرگز نشد = 30470
قرار نبود = 30475
يادته = 30895
خاطره ها = 30875
حلالم کن = 4413389
يکي يکدونه = 5515404
ساعت رفتن=5514691
رفيق نيمه راه = 5514627
تو راست ميگي = 3313226
هي تو= 3314291
تصميم = 3313736
تو نزديکي = 2211397
مغرور = 3313377
چي شد = 3313375
به خدا = 3314733
ديدي = 3314737
دوست دارم = 3315193
هوايي شدي = 3315201
هوايي شدي دو = 3315202
سريال شيدايي = 2211520
برو فکرشم نکن = 5513986
گيجه لر=3312873
کيم گلر= 3312879
تقاص = 3314296
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبليغات

مهره مار

آمار كاربران
  • افراد آنلاين : 86
  • اعضاي آنلاين : 10
  • تعداد اعضا : 614692

جدیدترین های امروز


کپي مطالب این سايت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.logo-samandehi