close
دانلود آهنگ جدید

اموزش اتوكشي لباس1

تبادل لینک با سایت کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
اموزش اتوكشي لباس1

اموزش اتوكشي انواع لباس زنانه و مردانه

              مجموع : اموزش اتوكشي

 

آموزش اتوکشي 1
 

 

 

تصور کنید کسی را برای اولین‌بار می‌بینید یا اصلا فردی غریبه را که در خیابان راه می‌رود با دقت نگاه می‌کنید؛ چه چیزی می‌تواند نظر شما را جلب کند یا برعکس، باعث شود حس بدی نسبت به او پیدا کنید؟ به طور حتم در اولین برخورد نمی‌توان از رفتار و ویژگی‌های روحی او صحبت کرد یا در موردشان قضاوتی داشت، ولی ظاهر فرد نشان‌دهنده خیلی چیزهاست؛ نشانه نظم و انضباط فرد و میزان تمیز و مرتب‌بودن او.
 

 
برای همین کسانی که لباس‌های تمیز و اتو کشیده می‌پوشند، معمولا تاثیر بهتری بر اطرافیان‌شان می‌گذارند و حس بهتری به آنها می‌دهند، اما اگر شما هم می‌خواهید به این هدف برسید، بهتر است کمی بیشتر به فکر باشید.شست‌وشوی لباس‌ها که این روزها اغلب وظیفه ماشین لباسشویی است و درباره شیوه‌های مختلف پاک کردن انواع لکه‌ها هم بارها صحبت شده است؛ اما آن چیزی که شاید کمی مشکل‌ساز شود، نحوه صحیح اتو کردن لباس‌هاست. بنابراین بد نیست در این​ باره هم نکاتی را بیان کنیم تا لباس‌ها هر چه بهتر و راحت‌تر اتو کشیده شود.

هر آبی داخل اتو نریزید
هنگام استفاده از اتوهای بخار دقت داشته باشید زمانی که اتو روشن است، هیچ وقت آب داخل آن نریزید. بنابراین توصیه می‌شود قبل از شروع کار و وقتی که هنوز اتو را به برق نزده‌اید، آب را داخل محفظه اتو بریزید
.

 
همچنین برای این‌که منافذ اتو بسته نشود، بهتر است به جای استفاده از آب معمولی، آب جوشیده‌ای که سرد شده است داخل آن بریزید. البته آب مقطر، از آب جوشیده هم بهتر است و باعث می‌شود منافذ اتو به این زودی‌ها بسته نشود.در صورتی که منافذ اتو بسته باشد، برای باز کردن آن می‌توانید از مخلوط آب و سرکه استفاده کنید؛ باید این مخلوط را داخل محفظه اتو ریخته و آن را روشن کنید تا گرم شود. بعد از این‌که کمی اتو روشن ماند و بخار آن خارج شد، می‌توانید مخلوط آب و سرکه را دور ریخته و به جای آن مقداری آب خالص داخل محفظه اتو بریزید تا بخوبی تمیز شود و همه جرم‌ها بیرون بیاید.
وقتی کار اتوکشی تمام می‌شود هم فراموش نکنید آب داخل محفظه را خالی کنید؛ باقی ماندن آب داخل مخزن موجب ایجاد رسوب شده و می‌تواند سوراخ‌های اتو را مسدود کند.

درجه اتو را کنترل کنید
خیلی‌ها قبل از شستن و اتوکردن لباس، اصلاً توجهی به علائم روی برچسب لباس و دستور‌العملی که برای آن ذکر شده است، ندارند و هر طور خودشان دوست داشته باشند لباس را می‌شویند و اتو می‌کنند. در حالی که یکی از ساده‌ترین و البته مهم‌ترین نکات برای حفظ لباس به بهترین شکل ممکن، رعایت این نکات و دستورالعمل‌هاست.
در ضمن، اگر برچسب لباس نشان می‌دهد که نباید آن را اتو کنید، به هیچ وجه این کار را انجام ندهید.
میز اتو را تنظیم کنید
این روزها میزهایی مخصوص اتو کشیدن طراحی شده و در بازار وجود دارد که استفاده از آنها به نفع خانم‌های خانه‌دار است. ارتفاع این میزها معمولا قابل تنظیم است و به هر فردی اجازه می‌دهد به طور جداگانه میز را برای خودش تنظیم کند تا بدون کوچک‌ترین مشکلی کار به پایان برسد.

 

 
اتو کردن روی میزی که خیلی کوتاه یا خیلی بلند است نه‌تنها باعث می‌شود کار اتوکشی راحت و سریع و با بهترین نتیجه انجام نشود، بلکه حتی عاملی است برای ایجاد کمر درد و دست درد. بنابراین بسادگی از کنار این موضوع نگذرید و حتما میز اتویی مناسب برای خودتان تهیه کنید.

کف اتو باید تمیز باشد
معمولا، به مرور زمان لکه‌هایی کف اتو ایجاد می‌شود که اگر آنها را به حال خودشان بگذاریم، می‌تواند به لباس‌ها منتقل شده و آنها را هم کثیف​ کند. بنابراین زمانی که ​چنین لکه‌هایی را کف اتو مشاهده کردید، حتماً باید به شیوه‌های مناسب آنها را پاک کنید.
یکی از ساده‌ترین کارها برای از بین بردن این لکه‌ها استفاده از اسکاچ نرم است تا به کمک سرکه یا الکل این لکه‌ها را پاک کنید.همچنین اگر جای سوختگی لباس روی اتو مانده است، می‌توانید روی دستمالی تمیز و نمدار مقداری نمک بریزید و چندین بار اتوی ولرم را روی آن بکشید تا جای سوختگی از بین برود.

مراقب باشید​ لباس‌ها برق نیفتد
برای این‌که لباس‌ها خوب و تمیز اتو شود و برق نیفتد، بهتر است از قسمت داخل لباس آنها را اتو کنید. علاوه بر این کار می‌توانید پارچه‌ای نخی روی لباس اصلی بگذارید و از روی آن لباس را اتو کنید تا پارچه لباس آسیب ندیده و برق نیفتد؛ به خاطر داشته باشید لباس‌هایی با رنگ تیره، بیشتر موقع اتو کشی برق می‌افتد و به همین دلیل به مراقبت بیشتری نیاز دارد. همچنین خوب است بدانید لباس‌هایی که با نرم‌کننده لباس آبکشی شده باشد، بمراتب راحت‌تر از لباس‌هایی که با آب معمولی آبکشی شده، اتو می‌شود.

 
اسرار اتو کشی را یاد بگیرید 
اگر در سفر اتو همراهتان نبود و به خشكشویی هم دسترسی نداشتید، نگران نشوید. در این وضعیت باید به شیوه‌ای ساده تا جایی كه امكان دارد چروك‌های لباس را برطرف كرد.
اتو كشیدن درست و دقیق لباس و ملحفه هنر است. به همین دلیل اگر روش درست اتو كردن لباس‌ها را ندانیم، باعث خسارت و خرابی آنها می‌شویم. مثلا اگر لباسی را با درجه حرارت بالا اتو كنیم، پارچه لباس شل می‌شود و حتی ممكن است بسوزد؛ البته این اتوكشی و ترفندهای آن وقتی پارچه ظریف‌تر و حساس‌تر باشد مهم‌تر هم می‌شود.
 

1-معمولا هر لباسی دارای برچسب مخصوصی است كه درجه اتوی آن را تعیین می‌كند. پس قبل از اتوكشی آن برچسب را ببینید و با توجه به آن درجه اتو را تعیین كنید.

2-برای اتو كردن پرده‌ها هم بهتر است یك صندلی كنار میز اتو قرار دهیم و قسمت‌های اتو شده را روی صندلی بگذاریم تا كثیف و چروك نشود.

3-ملحفه را نیز می‌توان برای اتوكردن تا زد و بعد از اتو كردن یك قسمت آن را باز كرده و قسمت‌های دیگر را اتوكشید تا تمام ملحفه اتو شود.

4-برای اتوكشی لباس‌های پشمی هم باید دقت كنید؛ اگر از اتوی پرسی استفاده شود بهتر است، ولی دقت كنید لباس پشمی را حتما از پشت بگذارید و اتو كنید یا یك پارچه روی لباس بكشید و بعد اتوكشی را شروع كنید.

5-علاوه بر لباس‌های مختلف، هر قسمت از لباس هم روش اتوكشی خاصی دارد؛
مثلا برای اتو كردن یقه لباس‌های آقایان توجه كنید اتو را روی یقه نكشید زیرا این كار باعث چین خوردن یقه می‌شود. به جای آن باید یقه را روی میز اتو باز كنید و سپس اتو را روی آن قسمت بگذارید و بردارید. پس از آن یقه را مثل بلوز آماده شده تا كنید و دوباره روی یقه را اتو بكشید.


6-اگر لباس مخمل دارید حواستان باشد هیچ وقت اتو را روی آن نكشید. بلكه باید یك حوله كلفت را تا كنید و روی میز اتو بگذارید. سپس لباس مخمل را روی آن پهن كنید، یك پارچه هم روی لباس بگذارید و اتو را روی لباس گذاشته و بردارید. این كار باید ادامه یابد تا تمام لباس اتو شود.


7-بهتر است سعی كنید تمام لباس‌ها را از پشت اتو كنید، بخصوص لباس‌های تیره و چادرها را حتما از پشت اتو بكشید تا از برق افتادن آنها پیشگیری شود. در غیر این صورت حتما یك پارچه سفید بدون پرز روی لباس بگذارید و بعد آن را اتو كنید.

8-اتوكشی درست لباس‌ها نه‌تنها باعث زیبایی و جلوه بیشتر آنها می‌شود، بلكه حتی سبب میكروب‌زدایی آنها هم هست. وقتی درجه حرارت اتو متوسط رو به زیاد باشد باعث می‌شود میكروب لباس‌ها و ملحفه‌ها از بین برود. بنابراین اگر می‌خواهید لباس‌ها و ملحفه‌های كودك شما عاری از میكروب باشد حتما آنها را اتو كنید.

9-اگر در سفر اتو همراهتان نبود و به خشكشویی هم دسترسی نداشتید، نگران نشوید. در این وضعیت باید به شیوه‌ای ساده تا جایی كه امكان دارد چروك‌های لباس را برطرف كرد. بنابراین بهتر است لباس چروك خود را در بخار حمام قرار دهید تا چروك آن از بین برود. اگر چنین شرایطی هم نباشد، می‌توانید با دست روی لباس كمی آب بپاشید و سپس با سشوار روی قسمت‌های چروك آن را خشك كنید تا كم‌كم چروك‌ها از بین برود.
 
 گردآوری : گروه پرتال آرتاکاوا

 

برچسب ها : اموزش اتوكشي لباس هاي زبر , اموزش تصويري اتوكشي , اموزش اينترنتي اتوكشي لباس , اموزش گام به گام اتوكشي لباس , چگونه لباس خودرا اتو كنيم؟ , چگونه لباس هاي زبر را اتو بزنيم , اموزش اتو زدن لباس , اموزش تصويري اتو زدن لباس , اموزش اتوزني , اموزش تصويري اتوزني , اموزش اتوزدن لباس به ساده ترين روش , اموزش تصويري اتوزدني لباس به ساده ترين روش , اموزش تصويري , اموزش اتوكردن , اموزش اتوكشي انواع لباس , اموزش اتو زدن انواع لباس , اموزش اتوزدن لباس مردانه , اموزش اتو زدن لباز زنانه , اموزش اتوكردن انواع لباس , اموزش اتوكردن لباس مردانه ,
کانال سایت در تلگرام اپلیکیشن اندروید سایت صفحه سایت در اینستاگرام